LanTransfer

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

LanTransfer

Post autor: Yuri20 »

LanTransfer - program do transmisji danych w sieci LAN. Nigdy w sumie nie testowałem w sieci zewnętrznej, ale nie powinno być problemu w przesyłaniu danych do komputera nie będącym za żadnym NATem. Program działa na zasadzie streamingu plikow, jeden host odpala serwer i oczekuje, aż inny host się z nim połączy i odbierze wybrany uprzednio przez serwer plik.

Gui zrobione w większości za pomocą Qt Designera, zachęcam do przesyłanai swoich sugestii i publikowania znalezionych bugów, jeśli ktoś jest zainteresowany pomocą programistyczną zawsze mogę wytłumaczyć co jak działa, bo komentarzy jak na razie dużo nie jest, a kod superczysty nie jest, ale też nie jest źle. :)

Zachęcam do pomocy! :)

Kod źródłowy na GitHubie
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: LanTransfer

Post autor: xxx666xxx »

A można by prosić Kogoś Miłego o skompilowanie i uformowanie z tego babki z *.deb ? Jestem za stary na te klocki i słabo się znam na zabawie w programowanie .
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: LanTransfer

Post autor: Yuri20 »

Cóż, generalnie program jest under development i raczej jak ktoś nie umie tego włączyć to raczej nie zachęcam do korzystania :D Zachęcam raczej do przesyłania sugestii zmian i raportów o bugach, niż pochwał :) Przyjdzie jeszcze czas na wydanie pierwszej stabilnej wersji, a co za tym idzie odpowiednich paczek.

Program jest w Pythonie, więc wystarczy zainstalowane PyQt (a co za tym idzie Pythona, dokładniej Pythona 3) i wydanie komendy (w katalogu z programem):

Kod: Zaznacz cały

python3 ./lan.py
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: LanTransfer

Post autor: xxx666xxx »

To ja proponuję zrobić zwyką binarkę ( z mozliwością instalacji w postaci *.deb ) bo jak ktoś ma bawić się w doinstalowywanie bibliotek programistycznych python'a by tylko uruchomić prostą aplikację do przesyłu plików w LAN'ie no to ja dziękuję . Moim zdaniem jest taka aplikacja przydatna jedynie dla zapaleńców programistyki nie dla zwykłego szarego człowieka i ogółu :]

Jest też taka przydatna mini aplikacja w Pythonie napisana jak GTK File Splitter ( http://code.google.com/p/gtkfilesplitter/ ) jest ona zrobiona przez amatora zapaleńca ale jak widać i jakoś się dało zrobić plik deb ... http://code.google.com/p/gtkfilesplitte ... 3_i386.deb

Zachęcam do pójścia w tym kierunku :) A z pewnością znajdzie się wiele chętnych do programiku bo ma bardzo ciekawą funkcję ten LanTransfer ale jak narazie bezużyteczny dla szarego człowieka :]

Myślę , że dobry program to taki którego każdy może zobaczyć na własne oczy i jest dostępny dla każdego ! Nie każdy się zna na programowaniu ! Także dobrze idziesz ale weź pod uwagę innych i zrób binarkę choćby programu testowego choćby robić taką binarkę co tydzień nową ale niech każdy będzie mógł wypróbować program to wtedy można wypocić konstruktywny komentarz na temat danej aplikacji z punktu widzenia amatora .

Oto moja sugestia :)
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: LanTransfer

Post autor: ethanak »

chyba cie pociapało... jaką binarkę z pythona?
poza tym jaka to różnica czy zainstalujesz zależności z palca czy to zrobi za ciebie apt-get?
program z tego co widzę nie jest jeszcze gotowy do normalnej dystrybucji, jeśli ci się to nie podoba to zachowaj swoje bezcenne sugestie dla siebie. autor napisał wyraźnie: jeśli masz problem z rozpakowaniem pliku to znaczy, że nie jest to wersja dla ciebie.
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: LanTransfer

Post autor: xxx666xxx »

ethanak pisze:chyba cie pociapało... jaką binarkę z pythona?
Przepraszam jeśli się mylę ale z całym szacunkiem chyba literki rozróżniam na przykładzie GTK File Splitter :
Labels
file, split, python, pygtk, gtk, glade, linux
It requires Python, GTK and Glade, which come with default install on several Linux distros (ie. Ubuntu), but can even run on MS Windows (with GTK and Python installed).
no i autor zrobił binarkę z możliwością instalacji więc można :] http://code.google.com/p/gtkfilesplitte ... 3_i386.deb

Nie znam się na programowaniu ale widzę , że autor w Pythonie programował i zrobił z tego binarkę to czemu by nie zrobić z LanTransfer ? Z pewnością by to było wygodniejsze ( nawet w wersjach testowych ) niż instalować coś czego nie potrzebuję czyli całe środowisko programistyczne Python .

to tak jak by porównać do instalacji systemu Ubuntu . Jak instalujesz i chcesz mieć tylko Gnome ( bo tylko z niego będziesz korzystał ) to po jakiego grzyba zapychać system dodatkowo XFCE , LXDE , KDE , WM , itp ... wszystkim na raz !

Tak samo ja nie programuje więc nie chcę instalować całego środowiska programistycznego by tylko zobaczyć sobie program i ew. go używać .

Jeśli negujecie to co ja sugeruję no to przykro mi ale wg. Was pojęcie Linux Ubuntu to myśl inna niż " System dla Każdego " wg. Was to " System tylko dla zaawansowanych programistów " skoro nawet wersji testowych programów z łatwością dla ogółu nie można uruchomić tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić itp .

Więcej w tej kwestii nie powiem bo widzę uparci jesteście i nie dopuszczacie chętnych by zobaczyli jak dany program wygląda i działa by mogli i zwykli ludzie skomentować !
Ostatnio zmieniony 24 lip 2013, 14:49 przez xxx666xxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: LanTransfer

Post autor: ethanak »

odróżnij pojęcia "zrobił binarkę" od "zrobił instalkę".
poza tym jeśli nie masz zamiaru pomagać to przynajmniej nie przeszkadzaj.
tak przy okazji to nie jest miejsce na dywagacje na temat tego jak się robi instalki w pythonie. jeśli chcesz się dowiedzieć zadaj pytanie w odpowiednim dziale.
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: LanTransfer

Post autor: Yuri20 »

Oj tam, już się tak nie droczcie :D Z tego co widziałem setuptoolsy (czy jakieś distutilsy, będę się tym przejmował jak będzie trzeba zrobić pierwsze wydanie) są na tyle mądre, że potrafią same generować deby, sreby inne takie, zajme się tym jak uznam, że przyszedł czas na pierwszą stabilną wersję (przy okazji "dodam" kompatybilność z Pythonem 2), przy okazji wywalę setup.py z repo, bo ten plik był poligonem doświadczalnym jak przeglądałem dokumentację setuptools, znowu go dodam wraz z debami przy wersji stabilnej. Da się niby zamykać (zamrażać) kod Pythona wraz z jego wirtualną maszyną oraz bibliotekami i tworzyć faktycznie plik wykonywalny, ale to miałoby sens jedynie, gdybym chciał stworzyć wersję dla Windowsa.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4678
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: LanTransfer

Post autor: jacekalex »

ethanak pisze:chyba cie pociapało... jaką binarkę z pythona?
poza tym jaka to różnica czy zainstalujesz zależności z palca czy to zrobi za ciebie apt-get?
program z tego co widzę nie jest jeszcze gotowy do normalnej dystrybucji, jeśli ci się to nie podoba to zachowaj swoje bezcenne sugestie dla siebie. autor napisał wyraźnie: jeśli masz problem z rozpakowaniem pliku to znaczy, że nie jest to wersja dla ciebie.
Ależ bardzo prosto drogi Watsonie, wystarczy przepisać skrypta na C lub C++, następnie skompilować, i proszę, jest binarka. :twisted:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: LanTransfer

Post autor: ethanak »

Parę drobiazgów:
a) "stream" a nie "stram" (popraw bo się brzydko kojarzy) :)
b) przydałaby się możliwość zapisania pliku pod inną nazwą
c) przy uruchomieniu z innego katalogu

Kod: Zaznacz cały

cd ~
python3 tam/gdzie/mieszka/LanTransfer/lan.py
nie ma grafiki w gui. Coś w tym stylu nie przejdzie?

Kod: Zaznacz cały

resources_path=os.path.join(os.path.dirname(__file__),'resources')
d) Co on się upiera, że jeśli nic nie robię to pokazuje uparcie 24%?
e) konfiguracja jak widzę nie ruszona... no to pomysł, aby można było wpisać sobie hosty i wybierać z jakiejś listy (ja nie jestem w stanie wytłumaczyć handlowcowi w firmie, że mój IP jest 192.168.1.98 na przykład bo przecież nie zapamięta)
f) programik w sumie może się przydać, ale brak mu możliwości serwowania kilku plików jednocześnie i po stronie odbiorcy wyboru, który plik mam zaciągnąć (najlepiej z jakimś opisem)
g) będzie wersja pod Windows? bo szczerze mówiąc bardzo by mi się przydała (oczywiście po zaimplementowaniu punktu f)
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: LanTransfer

Post autor: Yuri20 »

Matko jedyna, ja bym tego stram pewnie szybko nie zauważył... 24% tam jest ponieważ Qt Designer standardowo nowym obiektom QProgressBar daje wartość 24% (deweleperzy stwierdzili, że 25% jest stanowczo zbyt pospolite), zmienię to potem :D
c) dobry pomysł, niesłusznie założyłem, że program będzie odpalany akurat z cwd
e) Superpomysł :P
f) łatwiej będzie mi to zrealizować jak już dodam wysyłanie przez wiele wątków jednego pliku, ale ok, gut pomysł
g) Tak będzie
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: LanTransfer

Post autor: ethanak »

To ja bym miał taką prośbę:
1) zaimplementuj serwowanie wielu plików (teraz właśnie gadam z kumplem w robocie, obaj stwierdziliśmy że program na 100% się przyda tylko musi być wybór pliku i koniecznie opis dla każdego pliku)
2) wrzuć do README (albo gdzie tam chcesz) opis protokołu.
Jeśli to wszystko będzie ładnie działać to ze swej strony postaram się zrobić wersję serwera bez gui (takie coś nam jest tutaj potrzebne, czyli motywację mam, a i pomysł na wykonanie też)
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: LanTransfer

Post autor: Yuri20 »

Straszny burdel teraz panuje w tym repo, musiałem zrobić commit z niepełnosprawnym kodem, ponieważ musiałem mieć dostęp teraz z komputera w Niemczech i dokończyć dzieła, w przyszłym tygodniu jak wrócę do Polszy mam nadzieję zrobić porządek ostateczny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości