Johny25 - inspirowana robbo

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
bunny1985
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2007, 00:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Johny25 - inspirowana robbo

Post autor: bunny1985 »

To i ja się pochwalę
download/file.php?mode=view&id=2984
http://www.youtube.com/watch?v=t70flpGzqYc
Obecnie na Gnu robbo sie opierająca gierka, ale zamierzam odejść mocno od tej konwencji i robić coś nieco innego - głównie ze względu na nie jasną sytuację licencyjną.
Sytuacja z Robbo:
Lk Avalon i twórca oryginalnego robbo nigdy nie pozbyli się praw. Gnu Robbo natomiast jest klonem oryginału wydanym na licencji GPL - jak to możliwe? nie wiem. LK Avalon wypuszaczał i chyba nadal sprzedaje remake - robbo milenium da desktopy.
Obawiam się że gdym dokończył swoją grę i spróbował na niej jakoś zarobić to mogłoby to się skończyć różnie.
Co o tej sytuacji myślicie?

Gra pisana w cocos2dx 2.1.5 . Dziś dodałem support dla klawiatury na desktopie więc spektrum systemów operacyjnych powinno finalnie być dość szerokie:
Linux , Windows ,Windows phone 8 ,Windows Metro ,OsX,Ios,Android, BlackBerry 10 - taki jest plan. pozostałe systemy to tez powinna być tylko rekompilacja, ale zobaczymy.
Teraz z powodu braku dostępu do innych technologi testuję tylko na blackberry z10 i Linuksie.

Postęp prac:
obecnie jest Gameplay, menu, grafika, obiekty podobne do tych w gnurobbo, i kilka plansz przekonwertowanych z oryginału.
Powstał też konwerter plansz- czyli teoretycznie bardzo szybko mógłbym mieć wszystkie plansze ze wszystkich zestawów gnu robbo w nowym projekcie

To do:
Właśnie trwa refaktoryzacja kodu. Wydzielanie testów do oddzielnego projektu, upraszczanie, poprawki.
Popracowanie nad animacjami i grafiką
potrzebne są nowe dźwięki
poszerzyć zestaw obiektów
Zaprojektować na nowo plansze ( :/ )
dołożyć poprawki grywalności - typu odznaki , plansze bonusowe itd.


Co się uda zrealizować to zobaczymy.
Nazwy tez nie mam póki co.
Całością zjamuję się sam - grafiką, oprawą itd wiec wygląda to jak wygladą i idzie jak krew z nosa.

-- 22 wrz 2013 21:39 --

Cześć. Może kogos zainteresuje możliowść zagrania sobie w ta gierkę?
Jest 8 plansz potem się wywalil. Wybór plansz jeszcze nie działa jak należy (źle sie wyświetla) i jest pare bug-ów o których wiem. Grafika też jest do poprawy, ale da sie zagrać
Sterowanie:
Strzałki + spacja/shift.
uruchomienie:
wypakować i odpalić run.sh bedąc w katalogu z grą ( mam nadzieję )
https://www.dropbox.com/s/8yvwigljxa0p8 ... nux.tar.gz
aha - build pod 64 bity
Załączniki
r.png
(269.77 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
xxx666xxx
Wygnańcy
Posty: 472
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Jestem nomadem...

Re: Johny25 - inspirowana robbo

Post autor: xxx666xxx »

Mam pytanie . Zabierasz sie za odnawianie gier LK Avalon ? Czy mógłbyś zrobić wersję na linuksa gry "Sfinks" ?
Laptop: Toshiba Satellite P75 / Intel i7 / 16GB DDR3 / 1TB SATA3 / Intel HD 4600 <= Debian 7.5 Wheezy MATE amd64.
bunny1985
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2007, 00:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Johny25 - inspirowana robbo

Post autor: bunny1985 »

NIe :) nie zamierzam odnawiać całego zbioru gier LK Avalon :)
Mam duży szacunek dla tej firmy i dla rzeczy które robili.
Tej gierki nie znam, widzę że przygodówka- sounds like fun.
W sumie jasne - możnaby, ale chyba doby nie starczy już. trzebaby nie spać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości