MPlayer Remote pilot zdalnego sterowania dla odtwarzacza MPlayer

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
sokarsg-1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 130
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

MPlayer Remote pilot zdalnego sterowania dla odtwarzacza MPlayer

Post autor: sokarsg-1 »

Swojego czasu poczyniłem bo nie było, a mi była potrzebny do mojego HTPC, aplikacje MPlayer Remote czyli program dla Androida służący do sterowania odtwarzaczem MPlayer. Aplikacja komunikuje się z odtwarzaczem MPlayer (a właściwie serwerem SSH zainstalowanym na HTPC) za pomocą protokołu SSH. Także na komputerze musi być zainstalowany OpenSSH i MPlayer(lub MPlayer2), a przynajmniej z tymi testowałem, że wszystko działa. Przypominam, że MPlayera konfiguruje się poprzez plik /home/username/.mplayer/config, a opis opcji można znaleźć po wpisaniu w konsole polecenia

Kod: Zaznacz cały

man mplayer
Aplikacje można znaleźć tu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... yer_remote

Zachęcam do testowania i podzielenia się wrażeniami, propozycjami i znalezionymi błędami tu na forum albo bezpośrednio na maila. W najbliższym czasie wrzucę aplikacje do jakiegoś systemu kontroli wersji (na razie githubowi się przyglądam, jakieś propozycje?) co by osoby chętne mogły się przyłączyć do tworzenia aplikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości