Utrata połączenia przez ssh

Rozwiązania techniczne umożliwiające lub ułatwiające korzystanie z Ubuntu osobom niepełnosprawnym.
jooni22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME

Utrata połączenia przez ssh

Postautor: jooni22 » 30 gru 2016, 11:58

Witam,
posiadam kilka komputerów na ubuntu 14.04 , które są dosyć daleko od mojego miejsca zamieszkania, dlatego obsługuję wszystko za pomocą SSH, lecz czasami, gdy próbuję się zalogować poprzez SSH to wyskakuje mi że nie ma dostępu do hosta a jak zajadę na miejsce to komputer pracuje, lampki od karty sieciowej się palą, wiatraki od cpu i gpu też się kręcą. Bardzo możliwe, że GPU się crashuje i to możliwe jest przyczyną. Daję skan z nmap z innej maszyny poprzez ssh i tak samo nie wczytuje adresu ip maszyny, która się wysypie.

Ma ktoś pomysł jak w takim wypadku zrobić dostęp awaryjny do maszyny, może jakiś skrypt, który restartuje serwis SSH, albo skrypt, który restartuje sterowniki graficzne?. Nie wiem czy jest to możliwe, bo nie wiem w jakim stanie jest maszyna po crashu i nie wiem za bardzo jak to sprawdzić, jakie możliwości mam po takim wypadku. Ktoś podrzuci jakiś pomysł?.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Utrata połączenia przez ssh

Postautor: mario_7 » 03 sty 2017, 18:31

Jeśli nie wiesz w jakim stanie jest system to trudno coś doradzić.
Możesz w cronie jakiś skrypt ustawić do resetowania połączenia sieciowego, ale jeśli system w ogóle nie działa, to nic to nie da.
Czytelnia - poczytaj, Google - poszukaj

Wróć do „Uniwersalny dostęp”