Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

T0m3k__
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: T0m3k__ »

Witam, mam dość spory problem z Unity, od wydania Ubuntu 11.04 do 13.04.
Za każdym razem, gdy mam uruchomioną jedną aplikację i próbuję ją zminimalizować całe środowisko się zawiesza. Muszę wtedy przełączyć się w tryb terminala i zabić tą uruchomioną aplikację.
Karta GF 9200M gs, problem występuję zarówno na otwartych jak i zamkniętych sterownikach. Czy to jest znany błąd?

YouTube: Klik
Ostatnio zmieniony 17 mar 2013, 18:30 przez T0m3k__, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: ethanak »

chodzi ci o aplikację przesyłania szyfrowanych danych do al-kaidy? owszem, zawiesza się czasami, ale wystarczy podać tajne hasło i powinna się odblokować.
allah akbar!
T0m3k__
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: T0m3k__ »

jakakolwiek aplikacja, nie ma znaczenia czy to czy Nautilus, Firefox, Monitor Systemu czy cokolwiek innego. Wystarczy jakiekolwiek inne otwarte okno aby system się odwiesił ( teraz jak się zapomnę i zminimalizuję jedyną aktywną aplikację to włączam okno Synapse, odwiesza system i mogę aplikację przywrócić bądź uruchomić kolejną aby pracować).
Do tej pory mi to nie przeszkadzało bo po chwili używania Unity zawsze instalowałem inny system, teraz jednak chciałbym zostać.
Właśnie wgrywam filmik na YT ukazujący problem.

EDIT: Nie podoba mi się odpowiedź ethanak'a, wiem ile społeczność mu zawdzięcza bo czytam to forum na bieżąco ale bez przesady. Owszem, nie napisałem jasno, że chodzi o jedną instancję dowolnej aplikacji ale nie jest to powodem do drwin.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: bear7 »

Coś chyba jest na rzeczy, bo google sporo wypluło na ten temat: http://www.google.com/#hl=pl&sclient=ps ... 77&bih=986
Jak już będziesz miał ten filmik na YT, to dorzuć do niego link w poprzednim poście.
Nie podoba mi się odpowiedź ethanak'a, wiem ile społeczność mu zawdzięcza bo czytam to forum na bieżąco ale bez przesady. Owszem, nie napisałem jasno, że chodzi o jedną instancję dowolnej aplikacji ale nie jest to powodem do drwin.
Eee tam, aż taki ciężki sarkazm to nie był, a ten typ tak już ma :wink: Proponuję podejść do tego z większym luzem - skakanie sobie do gardeł nic nie da. A tak na przyszłość, to proponuję skorzystać z opcji "zgłoś post".
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
T0m3k__
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: T0m3k__ »

Filmik dodany do pierwszego postu, żeby nie było mimo iż jest na nim 13.04 to problem jest identyczny na wydaniach od 11.04 i bardzo podobnie się objawia. Jak widać mam uruchomionego Thunderbirda i FFx, po zminimalizowaniu jednego wszystko działa, gdy to samo zrobię z drugim programem system nagle przestaje reagować do momentu w którym uruchomię np okno synapse.
Wydaje mi się, że na starszych wydaniach więcej niż jedna aplikacja nie powodowała zawieszania systemu nawet gdy wszystkie minimalizowałem, dopiero w 13.04 (tak mi się wydaje) nawet przy kilku aplikacjach system się zawiesza gdy próbuję ostatnią zminimalizować.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: bear7 »

Zmień dostęp do filmiku z prywatnego na publiczny, bo na razie poza tobą, nikt z forum go nie zobaczy.
Witam, mam dość spory problem z Unity, od wydania Ubuntu 11.04 do 13.04.
żeby nie było mimo iż jest na nim 13.04 to problem jest identyczny na wydaniach od 11.04
Ale ciągle jest to 13.04... Oficjalnie, problemów dotyczących 13tki jeszcze na forum nie rozwiązujemy. Dlatego też, póki co, przenoszę do odpowiedniego działu.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: ethanak »

T0m3k__ pisze:Nie podoba mi się odpowiedź ethanak'a(...). Owszem, nie napisałem jasno, że chodzi o jedną instancję dowolnej aplikacji ale nie jest to powodem do drwin.
Żartujesz, prawda?
Jak idziesz do lekarza też każesz mu zgadywać co Cię boli?
T0m3k__
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 25 lut 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Unity zawiesza się przy jednej uruchomionej aplikacji

Post autor: T0m3k__ »

Nie wiem czy jest sens pisania o tym ale przyczyną były wyłączone ikony pulpitu. Dzieje się tak każdym testowanym przeze mnie wydaniu Ubuntu z Unity od 11.04.

Może komuś kiedyś się przyda.
Szkoda, że temat przeniesiony, tym bardziej, że jak napisałem, dotyczy każdej wersji a filmik dodałem z 13.04.
Zablokowany

Wróć do „Raring Ringtail”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości