Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Post autor: bear7 »

Tomfoc pisze:Ikona "Zainstaluj Ubuntu 13.10" widoczna na pulpicie jest nadal "martwa". Klikanie na niej nie powoduje żadnej reakcji.
Sprawdziłem dzisiejszy Daily Build ISO - problem rozwiązany: ikona na pulpicie oraz na panelu Unity uruchamia teraz okno instalatora.
ubumaniak pisze:Jest to pierwsza wersja Ubuntu, której nie mogę zainstalować na swoim laptopie - przynajmniej z usb. Słyszałem, że nie tylko ja mam ten problem, co niezbyt dobrze wróży;(
Zerknij na forum - co jakiś czas pojawia się problem z instalacją z USB i nie dotyczy to wydania 13.10, tylko wcześniejszych. W jaki sposób przygotowałeś tego pendriva? Szczerze, jeżeli chodzi o 13.10, to jedynie dd bym zaufał. Unetbootin na przykład, w wielu przypadkach się nie sprawdzał, a tak do końca nie wiadomo, co zostało zmienione w 13.10 - ciężko powiedzieć, czy inne narzędzia do tworzenia USB zostały już przystosowane pod 13.10.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Szmitas
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 572
Rejestracja: 28 lis 2006, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Instalator Ubuntu 13.10 nie uruchamia się

Post autor: Szmitas »

Witajcie.

Podczas próby instalacji Ubuntu 13.10 napotkałem następującą trudność - instalator nie chce w ogóle się uruchomić. Klikając w ikoną instalatora znajdującą się na pulpicie, system chwilę pomyśli, uruchomi dwa procesy - sh i ubiquity - i tyle. Wykonanie polecenia w terminalu (polecenie kryjące się pod ikoną instalatora):

Kod: Zaznacz cały

 sh -c 'ubiquity gtk_ui'
nie wyrzuca żadnych błędów czy też informacji. Problem występuje zarówno w wersji 32 jak i 64 bity.

Dodam, że pendrivea przygotowuję przy pomocy unetbootin - gdy wybieram bezpośrednio opcję instalacji, zamiast Live - instalator uruchamia się, jednak dochodzi do zawieszenia w momencie konfiguracji konta Ubuntu One (możliwe, że pomijając ten krok instalacja zakończy się sukcesem). Mi jednak zależy na rozpoczęciu instalacji z poziomu Live.

Pozdrawiam.
www.ubuntu-pomoc.org - tutaj znajdziesz rozwiązanie każdego Twojego problemu.

Chcesz zostać Redaktorem ubuntu-pomoc.org? Skontaktuj się ze mną!
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Post autor: qnebra »

Może spróbuj nagrać system na nośnik za pomocą "Asystent nośnika rozruchowego". Sam tym robiłem sobie nośnik do instalacji systemu i działało.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Post autor: ubumaniak »

Zainwestowałem w płytę DVD RW, nagrałem obraz i nadal lipa. Na razie zainstalowałem chakrę ;(
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalator Ubuntu 13.10 nie uruchamia się

Post autor: enedil »

Szmitas pisze:Witajcie.

Podczas próby instalacji Ubuntu 13.10 napotkałem następującą trudność - instalator nie chce w ogóle się uruchomić. Klikając w ikoną instalatora znajdującą się na pulpicie, system chwilę pomyśli, uruchomi dwa procesy - sh i ubiquity - i tyle. Wykonanie polecenia w terminalu (polecenie kryjące się pod ikoną instalatora):

Kod: Zaznacz cały

 sh -c 'ubiquity gtk_ui'
nie wyrzuca żadnych błędów czy też informacji. Problem występuje zarówno w wersji 32 jak i 64 bity.

Dodam, że pendrivea przygotowuję przy pomocy unetbootin - gdy wybieram bezpośrednio opcję instalacji, zamiast Live - instalator uruchamia się, jednak dochodzi do zawieszenia w momencie konfiguracji konta Ubuntu One (możliwe, że pomijając ten krok instalacja zakończy się sukcesem). Mi jednak zależy na rozpoczęciu instalacji z poziomu Live.

Pozdrawiam.

Sprawdziłeś sumy kontrolne?
Możesz spróbować DD (X to litera pendrive'a):

Kod: Zaznacz cały

sudo dd if="ścieżka/do/pliku/iso" of="dev/sdX"
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
ubumaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Post autor: ubumaniak »

Cóż, spróbowałem jeszcze raz. Tym razem udało się zakończyć instalację- z iso pobranego przez północą. Niestety środowisko graficzne nie uruchamia się, a w czasie instalacji brak był synchronizacji pionowej.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Post autor: enedil »

To co, zamykamy temat?

Żeby nie było całkowitego OT, to powiem, że od jakiegoś czasu testuję i nie widzę błędów.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Zablokowany

Wróć do „Saucy Salamander”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości