Instalacja Linuxa - Tablet Tracer NEO

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
Warwarin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2013, 14:01
Płeć: Mężczyzna

Instalacja Linuxa - Tablet Tracer NEO

Post autor: Warwarin »

Witajcie Forumowicze!

Mam w posiadaniu tablet Tracer NEO z Androidem 4.0.4 - dostałem go. Chce wymienić bezużytecznego dla mnie Androida na Linuxa, najlepiej Ubuntu lub ewentualnie Debian.

Podstawowe Informacje:

- Procesor: ARMv7 Processor rev 2 (v71) 1.2 GHz (1 GHz używane),
- RAM: 1 GB DDR 3,
- Pamięć wbudowana: ok 14 GB (1 GB dla systemu i 13 GB jako /mnt/sdcard),
- Ekran: 1024x720, 60 MHz, ~160 Dpi,
- Multitouch: do 10 naraz,
- Sensor: BMA250 3-axis Accelerometer - 0.2 mA by Bosch,
- Dwie kamery (jedna z przodu, jedna z tyłu),
- Moduł WiFi.

Znalazłem podobny tablet w internecie: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/tra ... kacja.html

Jeżeli czegoś brakuje to napiszcie, informacje te sprawdziłem za pomocą Android System Info. Tablet nie ma gniazda na kartę telefoniczną chodź w Androidzie jest opcja połączenia z Internetem przez modem 3G, jednak przeze mnie wykorzystywane jest jedynie WiFi.

Prosiłbym o konkrety - jaki system i jak, a nie o odsyłanie mnie do Google, ponieważ usuwając Androida tracę gwarancję i nie chce niczego zepsuć.

P.S. Właśnie zauważyłem, że to chyba zły dział ;C Jeżeli tak jest to proszę uprawnioną osobę o przeniesienie tematu.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Instalacja Linuxa - Tablet Tracer NEO

Post autor: igotit4free »

Daj na wstrzymanie, w tej chwili Ubuntu na tablety/smartfony to jeszcze science fiction ...
Tak czy inaczej twoje urządzenie nie spełnia wymagań.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
pavbaranov
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 299
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Instalacja Linuxa - Tablet Tracer NEO

Post autor: pavbaranov »

Jeśli możesz, to poużywaj ten tablet na Androidzie. 90% - padnie. Wówczas odbierz forsę i kup coś innego. Do tego czasu coś może będzie sensownego.
Inna sprawa, że wszelkie ARMowe linuksy, to jedna wielka niewiadoma. Może jakiś Debian + KDE Active pójdzie, może nie. Może to tego czasu Ubuntu Touch będzie się uruchamiać, może nie. A jeśli tak, to pozostaje pytanie na czym.
Generalnie lepiej dostosować Androida/Cyanogena itp. niż próbować z czymś, na co nie ma aplikacji dotykowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości