Meizu MX4 Ubuntu edition

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
lupo_lupo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: lupo_lupo »

Witam.
Podzielcie się wrażeniami .
Moje spostrzeżenia.
Telefon wygląda fantastycznie, system działa bez zarzutu, blutootha nie sprawdzałem jeszcze.
Brak synchronizacji z PC (ubuntu mate) ale to wina zwalonego pakietu na pc (na windowsach telefon jest wykrywany bez instalacji dodatkowych sterowników).
Bateria jest marna, trzyma tak 3/4 dnia, normalnego użytkowania ( net, fb).
Ładuje się 2.5-3h.
Brak normalnej navigacji, te apki które są w sklepie to tylko OSM w miare się nadaje.
Na mapach OSM odczytuje pozycje dużo szybciej niż samsung s3, więc sam GPS działa ok.
Zdjęcia robi takie że WOW, bajka. Przód i tył rewelacja.
Ogólnie z minusów to tylko brak sensownych appek , i zarządzanie energią.

Muszę wyczaić jakieś coś do synchro?, jak zrobić kopie fona? i parę drobiazgów.
Bardzo mało zródeł info, w języku ang. również.

update:
BT działa dziwnie, sam handset LG albo nokia działa ok ale już słuchawki na BT do słuchania muzy i odbierania fona trzeba każdorazowo parować, po automacie nie działa.
Przy włączonym BT telefon po restarcie nie chce się zalogować do sieci komurkowej.

update:
brak synchronizacji schowka pomiedzy aplikacjami
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, 10:13 przez lupo_lupo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: jacekalex »

lupo_lupo pisze:Telefon wygląda fantastycznie, system działa bez zażutu, blutootha nie sprawdzałem jeszcze.
Coś kiepski ten system, skoro nawet słownika do przeglądarki nie zawiera.
:twisted:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarzut
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
lupo_lupo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: lupo_lupo »

O losie nastepny miodek....
Ale coś do dodania na temat zwiazanego z tytułem masz?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: igotit4free »

lupo_lupo pisze:O losie nastepny miodek....
W Polsce jesteśmy, polskiego używamy, co poradzisz na to, że jak widzę takie posty, to tak jakbym spotkał niechlujnego, zaplutego luja?
Ale coś do dodania na temat zwiazanego z tytułem masz?
W skrócie, żałość i rozczarowanie. Aparat nie powala ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Typowy chińczyk, standardowe materiały i wykonanie. Słaba bateria, kiepskie parametry pracy i ładowania. Główny minus - brak aplikacji. Jak można wypuścić smartfon niezdolny do realizacji podstawowych smartfonowych zadań? Mnie się to w głowie nie mieści, jak można sobie tak samemu w stopę strzelić?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
lupo_lupo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: lupo_lupo »

Będę polemizował ...
pkt 1 . znalazłeś JEDEN błąd ort. i robisz z tego halo, nawet popchnęło Cie do napisania postu wow!... żałosne.

Mam wrażenie że nie miałeś tego fona w ręku...

Telefon jest duuuużo lepiej wykonany niż dowolny samsung.
Co do tego że "chińszczyzna" to się zgodzę, problem w tym że te "chińskie" już dawno dogoniły "markowe" (samsung, LG etc.).
ZTE, ONE+ - te telefony miałem i szczerze to byłem dużo bardziej zadowolony niż z samsungów s3, s4, note1,note2.

Aluminiowa(chyba) obudowa z plastikową klapką na baterie, żadnych odstających plastików, ekran naprawdę ładnie wyświetla filmy i zdjęcia (jeśli chodzi o wykonanie).
Używam telefonu już 2 tydzień brak problemów z funkcjonalnością, typowa słuchawka.

Co do appek? no cóż miałem pierwsze telefony z androidem to była dopiero porażka, a UT jest bardzo młodziutki , pożyjemy zobaczymy.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: jacekalex »

igotit4free pisze:....
W skrócie, żałość i rozczarowanie. Aparat nie powala ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Typowy chińczyk, standardowe materiały i wykonanie. Słaba bateria, kiepskie parametry pracy i ładowania. Główny minus - brak aplikacji. Jak można wypuścić smartfon niezdolny do realizacji podstawowych smartfonowych zadań? Mnie się to w głowie nie mieści, jak można sobie tak samemu w stopę strzelić?
Brak aplikacji? a te z Andka przez libhybris nie brykają?

Z resztą 90% typowo "smartfonowych" aplikacji to są tylko lepsze lub gorsze nakładki na Webkita, które cośtam niby robią.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: igotit4free »

jacekalex pisze: Brak aplikacji? a te z Andka przez libhybris nie brykają?

Z resztą 90% typowo "smartfonowych" aplikacji to są tylko lepsze lub gorsze nakładki na Webkita, które cośtam niby robią.
Argument typu "wybierz Linuksa, jest Wine to sobie na nim wszystko uruchomisz". :lol: Bo po to się wydaje 1,5 tysiąca złotych na telefon z Ubuntu, żeby na nim brykały apki z droida w jakiejś emulacji?
Wybacz, ale telefon to jest dla mnie narzędzie, ma być funkcjonalne i niezawodne, a nie żebym wiecznie w tym rzeźbił i kombinował co i dlaczego nie działa. Nie interere mnie co tam jest w środku, ma dzwonić, wysyłać smsy, trzaskać przyzwoite zdjęcia i filmy, w razie potrzeby nawigować, jak mi się zachce to robić za pilota do tv, a kiedy indziej znowu podpowiedzieć szybciutko co gra w radio albo umożliwić przelanie dziecku kasy na buciki.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: enedil »

I w tym wszystkim w zasadzie chodzi o to, że
a) błędy się większości zdarzają, ale robienie tego w sposób Jacka jest źle widziane - między innymi przez potencjalnych użytkowników forum.
b) Smartfon w niczym szczególny - gdybym chciał mieć możliwość instalacji Ubuntu Touch, to zainteresowałbym się Nexusem lub OnePlusOne - oba są także w stanie obsłużyć SailfishOS, które w moim mniemaniu ma lepszą przyszłość - państwa BRICS (czyli 40% ludności Ziemi) planują go wdrożyć jako systemu używane przez rząd. Nie ma się co dziwić - jedyny mobilny system otwarty i jednocześnie zbudowany przez Europejczyków (z Finlandii).
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4674
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: jacekalex »

igotit4free pisze:
jacekalex pisze: Brak aplikacji? a te z Andka przez libhybris nie brykają?

Z resztą 90% typowo "smartfonowych" aplikacji to są tylko lepsze lub gorsze nakładki na Webkita, które cośtam niby robią.
Argument typu "wybierz Linuksa, jest Wine to sobie na nim wszystko uruchomisz". :lol: Bo po to się wydaje 1,5 tysiąca złotych na telefon z Ubuntu, żeby na nim brykały apki z droida w jakiejś emulacji?
Wybacz, ale telefon to jest dla mnie narzędzie, ma być funkcjonalne i niezawodne, a nie żebym wiecznie w tym rzeźbił i kombinował co i dlaczego nie działa. Nie interere mnie co tam jest w środku, ma dzwonić, wysyłać smsy, trzaskać przyzwoite zdjęcia i filmy, w razie potrzeby nawigować, jak mi się zachce to robić za pilota do tv, a kiedy indziej znowu podpowiedzieć szybciutko co gra w radio albo umożliwić przelanie dziecku kasy na buciki.
Przesadzasz.

Libhybris, to nie jest Wine.
Kernel już ma moduły zgodności z Androidem,

Kod: Zaznacz cały

 zgrep -i android /proc/config.gz 
# Android
CONFIG_ANDROID_TIMED_OUTPUT=y
CONFIG_ANDROID_LOW_MEMORY_KILLER=y
# Android
CONFIG_ANDROID=y
CONFIG_ANDROID_BINDER_IPC=y
Libhybris dodaje zgodność z API na poziomie libc6, do tego Wayland wyświetla, Alsa zapewnia dźwięk, Evdev urządzenia wejściowe, i masz platformę, która nie emuluje Dalvika ale jest alternatywą dla Dalvika.
Dodatkowo alternatywą potencjalnie szybszą i lżejszą niż Dalvik, który był pisany w kodzie zbliżonym do Javy i jest źródłem wszystkich problemów z wydajnością Androida.

Większość Appek androidowych testowanych na Jolii miała lepszą wydajność, aniżeli na identycznej klasy smartfonie z Andkiem.

Krótko pisząc, Android to przyszłość Linuxa i przenośność programów na linii
Linux <=> Android jest ważnym elementem tej przyszłości.

Meizu może nie popisało się z tym fonem, ale potencjał Linuxa na smartfony widać choćby tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=auuQA0Q8qpM

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
lupo_lupo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Meizu MX4 Ubuntu edition

Post autor: lupo_lupo »

update:
zarzadzanie bateria w trakcie uzytkowania jest srednie, wodotryski (jak dla mnie) ujawniaja sie przy 10% baterii.
Telefon kazdorazowo zostawiony na cala noc bez ladowania (przy 10%) nie wylaczyl sie nawet przy kilku-kilunastu rozmowach w trakcie.

Update:
Po update systemu dzisiaj, telefon znacznie przyspieszyl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości