zdjecia z telefonu Samsung

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
hirszu89
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:31
Płeć: Mężczyzna

zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: hirszu89 »

witam wszystkich jestem nowicjuszem w systemie ubuntu mam za sobą dopiero 2 dni i ogólnie jestem zadowolony jedyne to problem mam ze zdjeciami jpeg z telefonu.
Wiec tak po podłączeniu telefonu samsung wyskakuje mi wybor sd card i phone wszysko ok znajduje folder ze zdjeciami i tu jest właśnie problem bo żeby zobaczyc które zdjecie jest ktore musze wrzucic na pulpit inaczej ani nieda sie otworzyć i nie widoczne są miniatury zdjec po wrzuceniu na pulpit normalnie jest miniatura zdjecia i da sie otworzyć, czy da sie przegladac zdjęcia normalnie przez pamięć telefonu albo karty sd??
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: omega79 »

lata mijają , dystrybucje ubuntu też się zmieniają a ten sam problem pozostał :P
w 18.04 jest tak samo . :P
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: mario_7 »

Po podłączeniu Samsung Galaxy S9 co prawda nie ma miniaturek (i dobrze, bo ich załadowanie długo by trwało), ale da się otwierać i przeglądać zdjęcia bez kopiowania na dysk twardy.
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: omega79 »

mario_7 pisze: 20 lip 2018, 21:10 ...ale da się otwierać i przeglądać zdjęcia bez kopiowania na dysk twardy.
no racja da sie otwierać i kopiować . Ale taka sama sytuacja jest z jpeg na pendraivie . przy kilku tysiącach fotek brak miniaturek (podglądu) i próba selekcji - wyboru kilku zdjęć jest naprawdę męczące.
I u mnie wyglada to tak że zawartość kopiuje do tymczasowego folderu na pulpicie i dopiero tak wybieram po czym reszte wywalam . Prosta sprawa zrobić ( ofkors - dla fachowców) te miniatury a taki problem to tu tworzy.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: mario_7 »

Problemem jest chyba jedynie to, że nie zajrzałeś do ustawień nautilusa - wydaje mi się że można tam włączyć pokazywanie miniatur dla katalogów zdalnych itp.
boxxaa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 03 mar 2019, 13:43
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: zdjecia z telefonu Samsung

Post autor: boxxaa »

No to ja mam jakiegoś Linuksa z kosmosu pewnie...

Obrazek

Sorry że pozasłaniałam miniatury i fotę, ale jak widać, u mnie po podpięciu Lumii640 do Minta 19 ... wszystko jest ok.
Szkodnik Boxxa uciekł na linux.pl
Powód? Jeśli TWÓRCZOŚĆ i CHĘCI zawadzają... ... ...
https://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=128&t=184131
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości