hasło root, tablet acer aspire

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
syo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

hasło root, tablet acer aspire

Post autor: syo »

Witam, sprawa jest dość nietypowa. Otóż to jakiś czasu temu około pół roku zainstalowałem Ubuntu 14.04 na tablecie Acer Aspire. Jako, że kupiłem sobie nowy sprzęt, tablet leżał pół roku na półce. Zapomniałem hasła root, ogólnie mogę dostać się do pulpitu, ponieważ zaznaczyłem opcje przy konfiguracji automatycznego logowania, ale za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć hasła. Chciałbym uniknąć formatu, bo miałem go już skonfigurowanego idealnie pod siebie i nawet nie chcę myśleć, że musiałbym robić to na nowo. Czy jest jakakolwiek szansa na usunięcie hasła, bez dostępu do root'a? Oczywiście zanim dodałem ten temat, przeskanowałem Google'a i większość opcji jaką podsuwali użytkownicy podobnych problemów, to LiveCD ... Próbowałem uruchomić tablet z boot menu i działać dalej, tak jak sugerowano mi ale nie mam GRUB'A. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: hasło root, tablet acer aspire

Post autor: mario_7 »

A co masz zamiast GRUB-a?
syo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Re: hasło root, tablet acer aspire

Post autor: syo »

Nie potrafię go wywołać na tym tablecie. Jakiś pomysł oprócz wciskania SHIFTA podczas wyłączania - ta opcja nie działa. Jeśli pomożecie mi wywołać boot menu to uda mi się usunąć hasło root.
syo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2016, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: x86

Re: hasło root, tablet acer aspire

Post autor: syo »

Temat można zamknąć, rozwiązaniem okazało się podpięcie zwykłej klawiatury pod USB i wywołanie boot menu, a reszta roboty z poziomu roota w wierszu poleceń. Standardowa klawiatura bluetooth w momencie rozruchu komputera nie łączyła się z tabletem dlatego wywołanie gruba, graniczyło z cudem. Człowiek uczy się na błędach pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości