Podmiana systemu Windows na linuksa na tablecie Connect 10

Miejsce przeznaczone na posty o Ubuntu w wersji dla urządzeń mobilnych.
bravo8
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Podmiana systemu Windows na linuksa na tablecie Connect 10

Post autor: bravo8 »

Pytanie konkretne czy komuś się udało całkowicie podmienić system Windows na linuksa w tego tupu tablecie, klasa no name, Connect 10. Walczę z tym problemem od jakiegoś czasu. Tablet 10 cali, na Intelu Atom Z3735G 1,33 Ghz, grafika Intela, ale ma tylko 1 Gb RAM, dysk flash ssd 30 GB , i on jest z Windowsem 10 Home. Generalnie ja go używam tylko do przeglądania internetu. Ale ten tablet to tragedia, żeby na taki tablet z 1 Gb RAM dać pełny system win 10 to jakaś pomyłka. Tablet jest tak zamulony że nawet ciężko strony przeglądać, a jak już wchodzą jakieś aktualizacje to tablet dosłownie staje. Ja wiem, że aktualizację można wyłączyć , nie instalować żadnych dodatkowych aplikacji, ale to i tak nic nie poprawi. Więc chciałem wywalić tego Windowsa i zainstalować linuksa Ubuntu, i tu zonk, on ma już ten nowy bios UEFI i po mimo że jak w nim ustawiam bootowanie z USB to i tak Ubuntu z USB  nie startuje. Jest inny sposób zebu użyć tzw. instalatora Wubi  do Ubuntu i zrobić to z poziomu samego Windowsa, ale on Ubuntu instaluje obok Windowsa jakby w samym Windowsie, ale ja tego nie chcę robić bo tam nie ma za dużo wolnego miejsca. 30 Gb na dwa systemy to za mało na komfortową pracę. W necie znalazłem w necie coś takiego: http://softonet.pl/publikacje/poradniki ... dnik,589/2   Zrobiłem  wszystko co tam pisali i nic to nie dało, nie wiem , może po prostu ten tablet jest tak zrobiony że nie dardy nic innego na nim zainstalować. Oni tez piszą  żeby w tym Biosie zmienić tryb z UEFI na Legacy , ale u mnie czego takiego porostu niema . Może producent z klucza to zablokował żeby żadnych ruchów tam nie zrobić. Generalnie Ubuntu na 1Gb Ram śmiga bez problemów. A tu link do fotek tego biosu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3 ... l#16494822

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Podmiana systemu Windows na linuksa na tablecie Connect 10

Post autor: mario_7 »

Temat w Internecie poruszany - poczytaj: http://www.techradar.com/how-to/computi ... et-1319489
Jest szansa że z twoim tabletem też tak można.
Awatar użytkownika
Xue-buntu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 22 lut 2015, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Podmiana systemu Windows na linuksa na tablecie Connect 10

Post autor: Xue-buntu »

Jeśli chodzi o UEFI - próbowałeś wyłączać system z jednoczesnym wejściem do ustawień oprogramowania układowego? W Windowsie 8 i 10 jest taka opcja, nie wiem tylko, czy w tabletach. Jeśli chodzi o nagrywanie obrazu na pendrive, spróbuj programu Rufus - potrafi przygotować wszystko pod UEFI.
___________________________
Albo Xfce, albo terminal ;-)
bukuku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2018, 08:35
Wersja Ubuntu: 14.04
Architektura: Inna

Re: Podmiana systemu Windows na linuksa na tablecie Connect 10

Post autor: bukuku »

pytanie za 100pkt.

Czy jeśli mam w tablecie Androida i Windowsa to mogę usunac partycje androida całkowicie (jakies 12 GB) a następnie z poziomu windowsa zainstalować na niej windows 7 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Smartfony i tablety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości