Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: zovalik »

Da się jakoś sprawdzić czy Trim jest aktywny? Bo niby ma być włączony w 14.04 ale gdzieś przeczytałem, że dotyczy to tylko dysków Samsunga i Intela.
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Shevchenko1987 »

U mnie działa. Tak, to się uruchamia kilka minut po włączeniu przynajmniej u mnie (Unity).
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: bear7 »

lukitd pisze:W ogóle na VirualBoxie bardzo wolno chodzi to unity. Dopiero jak dałem 2 rdzenie procesora, 2GB ramu i 128MB na grafice i akcelerację 3D to jest już trochę lepiej ale i tak inne środowiska działają szybciej.
Tak jakby Unity wymaga akceleracji 3D.
lukitd pisze:A powiadamianie o aktualizacjach Wam w ogóle działa? Bo mi ani razu jeszcze nie wyświetliło się takie powiadomienie, tylko ręcznie musiałem aktualizować.
Domyślnie ustawienia dla aktualizacji to:
  • - codziennie, dla aktualizacji bezpieczeństwa (o ile takie są dostępne);
    - raz na tydzień, dla pozostałych aktualizacji (o ile są dostępne).
Powiadomienia działają i mają się dobrze.
zovalik pisze:Da się jakoś sprawdzić czy Trim jest aktywny? Bo niby ma być włączony w 14.04 ale gdzieś przeczytałem, że dotyczy to tylko dysków Samsunga i Intela.
Może zacznij od sprawdzenia, co (jakie wpisy i jak wyglądaja) siedzi w /etc/fstab?
Sprawdź również, co siedzi w /etc/cron.weekly/fstrim.
Co do informacji, że tylko dyski Samsunga i Intela dostaną wsparcie "na dzień dobry", to jest w tym sporo prawdy. Powód, to problemy z dyskami od producentów, którzy próbują przyoszczędzić na jakości dysków. Tutaj masz coś więcej do poczytania: http://askubuntu.com/questions/443761/h ... im-enabled
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: zovalik »

Sprawdzone i faktycznie trim dla mojego OCZ wyłączony. Ale odpowiedni wpis w fstrim i już powinno działać.

Generalnie chyba dobra decyzja, że włączone nie dla wszystkich ale powinna być trochę wyraźniejsza informacja o tym.
Awatar użytkownika
Nolt
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 03 lut 2006, 01:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Nolt »

Kilka moich instalacji nowego LTS:
host OS: Ubuntu 13.10; platforma testowa: VMware - Ubuntu+Unity (1GB RAM, 1CPU, zainstalowane dodatki guest) śmiga aż miło bez przycinek
host OS: Ubuntu 13.10; platforma testowa: VMware - Ubuntu+Gnome (1GB RAM, 1CPU, zainstalowane dodatki guest) śmiga aż miło bez przycinek
host OS: N/A; platforma testowa: Virtualbox - Ubuntu cli (1GB RAM, 1CPU, bez dodatków, zainstalowany xampp) służy jako serwer www, platforma do testów i prezentacji
host OS: Ubuntu 12.04; platforma testowa: Virtualbox - Xubuntu (1GB RAM, 1CPU, bez dodatków) działa normalnie bez przycinek
host OS: windows7; platforma testowa: VMware - Ubuntu+Unity (1GB RAM, 1CPU, zainstalowane dodatki guest) działa normalnie bez przycinek
host OS: windows7; platforma testowa: VMware - Ubuntu+Unity (1GB RAM, 1CPU, bez dodatków) działa normalnie, zdarzają się przycięcia
host OS: windows8; platforma testowa Hyper V - Ubuntu+Unity (2GB RAM, 1CPU, bez dodatków) działa normalnie bez przycinek
host OS: windows8; platforma testowa Hyper V - Ubuntu cli+SLIM+Cinnamon (1GB RAM, 1CPU, bez dodatków) działa normalnie bez przycinek
host OS: windows 2012 serwer R2; platforma testowa Hyper V - Ubuntu+Unity (1GB RAM, 1CPU, bez dodatków) działa normalnie, zdarzają się przycięcia

Wbrew pozorom nie jestem maniakiem (bo zaraz pomyślicie nie wiem co), po prostu w różnych miejscach korzystam z różnych systemów (szkolenia MS i HyperV :craz: tak tak jako użytkownik Linuksa musiałem go i na szkoleniu zainstalować z nudów :D). Mam chyba szczęście bo nie spotkałem się z zamuleniem Unity lub niepoprawnym działaniem since beta1.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: bear7 »

zovalik pisze:Generalnie chyba dobra decyzja, że włączone nie dla wszystkich ale powinna być trochę wyraźniejsza informacja o tym.
Na oficjalną dokumentację raczej trzeba zaczekać aż do oficjalnego wydania. Stąd zapewne brak wyraźnej informacji.
Nolt pisze: Wbrew pozorom nie jestem maniakiem (...) Mam chyba szczęście bo nie spotkałem się z zamuleniem Unity lub niepoprawnym działaniem since beta1.
Zaraz tam maniak. Dobre rozpoznanie robisz i tyle.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Pasman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 06 sty 2013, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: Pasman »

Chyba będzie poślizg w wydaniu. Nie widać jeszcze RC.
Mint 21.1, 5600G, RX6600
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Testujemy Ubuntu 14.04 Trusty Tahr

Post autor: bear7 »

Źródło: https://wiki.ubuntu.com/ReleaseCandidate
During the week leading up to the final release, the images produced are all considered release candidates.
Trzeba przetłumaczyć? Jak coś, to google translator daje rade. :wink:

-- 17 kwi 2014 12:05 --

Jak ktoś dzisiaj aktualizował system, to z wyniku lsb_release -a, zniknęła informacja o wersji deweloperskiej. Można zatem uznać, że testowanie dobiegło końca i co za tym idzie, wątek można zamknąć.

Jakby ktoś miał ochotę podzielić się spostrzeżeniami po instalacji, to zapraszam do wątku: viewtopic.php?f=214&t=173306

Tymczasem, dziękujemy za testy i wątek uznajemy za zamknięty.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Zablokowany

Wróć do „Trusty Tahr”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości