Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Wszystko o polskim remiksie Ubuntu 14.04
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: e X t 7 3 »

Laos pisze:Witam
Jak te wszystkie oczekiwania wymienione na forum zostaną spełnione to powstanie jakiś plik-kobyła, instalujący całą masę niepotrzebnych wielu użytkownikom programów. Jeżeli Polski-Remiks ma ułatwiać wdrożenie się nowym użytkownikom, to moim zdaniem pójść w drugą stronę i ograniczyć go do wielkości jednej płyty CD, tak by instalował jedynie niezbędne minimum, kodeki, sterowniki i repozytoria i do tego skrypt ubumatic gdzie będzie sobie można zaznaczyć czy ktoś chce pobrać sobie z internetu jakiś program czy nie. Może wybór środowiska graficznego też był ciekawą opcją. Ale tworzenie pliki monstrum nie mieszczącego się na CD i wymagającego albo użycia innego oprogramowania które z lepszym lub gorszym skutkiem wgra to na pendrive (kolejny punkt gdzie coś może nie pójść) lub też wymuszenie nagrywania na DVD co powoduje, że na starszych laptopach bez DVD nie da się tego Polskiego-Remiksu zainstalować.
Co do instalowania nex73. Zainstalowanie takiego oprogramowania może podkusić początkujących użytkowników nie rozumiejących do końca do robią do wgrywania sobie eksperymentalnych kerneli. Rezultat, będzie taki, że pojawi się cała masa użytkowników którym coś nie chodzi, nie wstaje komp itd.
Uważam, że Polski Remiks powinien być jak najprostszą drogą dla początkujących użytkowników do uzyskania działającego systemu. Zaawansowani jak chcą coś innego to sami są w stanie namieszać sobie odpowiedni system.
Z użytkowaniem wszelakich systemów operacyjnych [tu w szczególności Windows - poziom jego 'bezpieczeństwa" i "dbałości" po politykę prywatności] jest jak z jazda samochodem ... Jeśli nie potrafisz - uczysz się teoretycznie, a dopiero potem wsiadasz do auta ;). Moim zdaniem nie można traktować użytkowników, jako nie posiadających podstawowych umiejętności analizy i czytania ze zrozumieniem. Takie podejście widać w przypadku Windows 8.x i jak możemy stwierdzić nie odbija się to dobrze na jego "notowaniach".

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
DeJoker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 05 lip 2011, 00:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: DeJoker »

Co za roznica czy obraz systemu zmiesci sie na CD, czy konieczna bedzie plytka DVD?
1. Naped DVD jest juz takim standardem jak CD 10 lat temu, zaden rarytas, kazdy komputer takowy posiada.
2. Koszt plytki DVD w porownaniu do kosztu plytki CD to roznica 10-20 groszy...
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: Laos »

DeJoker - pozwolę się nie zgodzić. Jak ktoś kupuje teraz nowego laptopa to ma przymusowo Windows 8 i z moich obserwacji pomimo psioczenia na niego nie chce, nie widzi potrzeby by zmieniać na Linuxa. Miejsce na Linuxa użytkownicy widzą na swoich starych laptopach czy desktopach na których mieli Windows XP. A tam często nie ma DVD. Albo kupują komputer na Allegro i gdy przychodzi to okazuje się, że nie ma na nim systemu. Oj, nie zauważyłem w opisie. Marek, marek - zrób by mi ten laptop chodził i oczywiście za darmo. No to Lubuntu lub Xubuntu raz na laptopika.

ext73 - uczyć się teoretycznie Ubuntu bez instalowania ? Bardzo życiowa propozycja. Nie spotkałem użytkownika, który by z niej skorzystał.

Podstawą do dyskusji jaki ma być Polski-Remiks jest odpowiedź dla kogo on ma być. Dla zaawansowanych użytkowników ? Poco ? Oni sami sobie są w stanie zrobić system jaki chcą ? To może zróbcie sobie tak jak w Debianie, że jest 3 DVD i 12 Gb danych. Będzie mogli każdego forumowicza który pisze "a jeszcze, jeszcze to ....... bo ja używam" zaspokoić.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2014, 14:16 przez Laos, łącznie zmieniany 1 raz.
tweed77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: tweed77 »

@Laos - To musi być bardzo stary laptop że nie ma napędu DVD - ja mam Compaq armada m700 która ma napęd DVD i spokojnie działa. Poza tym większość laptopów tak około 5 - 8 letnich umożliwia odpalenie systemu z pendriva. Poza tym ten co ma starego laptopa i chce na nim linuxa zainstalować to w większości ma pojęcie na temat komputera większe niż przeciętny użytkownik komputera czytaj "pani Gienia z sekretariatu"


Dla mnie to obojętne co dodać co usunąć. Ściągam oryginalne iso ze strony ubuntu i doinstalowuję to co mi odpowiada. Niepotrzebne programy usuwam i po kłopocie.
Dla przeciętnego użytkownika lub dla takiego co zaczyna przygodę z Linux - Ubuntu wystarczy w zupełności to co jest w wersji podstawowej. Jak będzie miał gotowy remiks to tym bardziej zero rozwoju i tak zaakceptuje to co mu dadzą w gotowcu.
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: Laos »

Tweed77 - jasne, że można z pendriva, ale:
1- wymaga to dodatkowego programu którego początkujący użytkownicy przeważnie nie mają, do transferu na pendriva i dodatkowej czynności
2 - czasami system nie chce się instalować z pendriva, a z płyty tak (spotkałem się z tym osobiście, ale nie wiem czemu)

Widzisz Tweed, jesteś zaawansowanym użytkownikiem i sam sobie dla siebie zrobisz system jaki chcesz. Więc Remiks nie dla Ciebie. Pośrednio przyznajesz mi rację, że Remiks jest dla początkujących.
tweed77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: tweed77 »

Oczywiście że remiks jest dobry dla początkujących - tylko zaraz zacznie się narzekanie tych co wiedzą coś więcej na temat Linuxa. Że nie takie programy, nie w takiej wersji i tak dalej.
Chwała tym co robią polski remiks i nie umniejszam im za to. Trzeba zaakceptować to jaki jest i w jakiej formie. Takie a nie inne programy.
Jak komuś nie pasuje niech sobie sam zrobi remiks i go upowszechni. Nic nie stoi na przeszkodzie.

Zainstalowałem kilkadziesiąt Ubuntu - czy to oryginalne ze strony ubuntu - czy remiks. W większości użytkownicy nic nie zmieniali i działa tak od dłuższego czasu. Nawet aktualizacji nie robili z 12.04 do nowszych. Przeważnie służą im te komputery do internetu, zdjęć, poczty, filmów.
Awatar użytkownika
valdi74
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: valdi74 »

NetBit73 pisze:repo https://launchpad.net/~oibaf/+archive/graphics-drivers/ to dodalismy, mesa etc tu jest.
Wszystkie paczki o których pisałem są w standardowym repo 14.04, nie ma potrzeby dodawania PPA. BTW: o repozytorium Oibafa mam podobne zdanie jak kolega FadeMind - bywa niestabilne, co jest naturalne w przypadku wrzucania najnowszych kompilacji "prosto od krowy". Niemniej jego instalacja czasami jest konieczna przy najnowszym sprzęcie.
FadeMind pisze:Większe możliwości ma Double Commander
Dzięki za podpowiedź. Jakoś go przegapiłem szukając niedawno alternatywy i męczę się ciągle z GC, który chyba zatrzymał się w rozwoju i nie poprawia nawet błędów (wykrzaczające się FTP od liku lat). Dzisiaj go zainstaluję i może wezmę rozwód z GC albo przynajmniej separację ;-)
FadeMind pisze:Co do VAAPI/VDPAU to nie każdy sprzęt to obsługuje i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest manualna instalacja bezpośrednio z repozytorium.
Zgadza się, dlatego właśnie zaznaczyłem aby tych pakietów nie instalować domyślnie a tylko dodać do obrazu z opcją ręcznej instalacji. Dałoby to możliwość uzyskania akceleracji sprzętowej bez dostępu do sieci.
Qui vit sans folie, n'est pas si sage qu'on croit
Awatar użytkownika
eloaders
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: eloaders »

Co do I-Nex. Moglibyście dodać go do oficjalnego remiksu, jest to jako taka alternatywa dla CPU-Z.
Ostatnio wzbogacił się także o serwis Validate pod adresem http://i-nex.pl/. Przykładowy raport: http://i-nex.pl/inex.r?validate=0331201 ... 3493222752
Program jednak nie jest tłumaczony na język polski, ponieważ wiele wyrazów nie ma swoich odpowiedników w języku polskim lub i też są zbyt długie i nie zmieściły by się w Standardowym oknie aplikacji, które nie podlega zmianie rozmiaru.

Co do tego czy powinien się znaleźć, nie muszę przekonywać, wystarczy zobaczyć podstronę osiągnięcia http://i-nex.linux.pl/osiagniecia/ .

Z tym że program wymaga dodatkowych bibliotek, których dociąga sporą ilość, około 10 MB + I-Nex. Co do Netext73, jeśli ten program się znajdzie w remiksie, to także wielki plus, ponieważ pomagam w tym projekcie.
Tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: e X t 7 3 »

Laos pisze:
ext73 - uczyć się teoretycznie Ubuntu bez instalowania ? Bardzo życiowa propozycja. Nie spotkałem użytkownika, który by z niej skorzystał.

Podstawą do dyskusji jaki ma być Polski-Remiks jest odpowiedź dla kogo on ma być. Dla zaawansowanych użytkowników ? Poco ? Oni sami sobie są w stanie zrobić system jaki chcą ? To może zróbcie sobie tak jak w Debianie, że jest 3 DVD i 12 Gb danych. Będzie mogli każdego forumowicza który pisze "a jeszcze, jeszcze to ....... bo ja używam" zaspokoić.
Pozdrawiam
Jest prosta zasada najpierw czytamy, apotem robimy ;). Domniemać mogę, że znasz wszystkie aplikacje jakie są proponowane, doskonale znasz Ubuntu i Linuksa i z pozycji autorytetu wskażesz, co jest najlepsze dla polskiego użytkownika tak ? ;)

Sam sobie przeczysz ... właśnie zaawansowani użytkownicy mogą sami doinstalować to czego potrzebują ... a użytkownik zaczynając przygodę z Linuksem lub nie specjalnie się jeszcze orientujący w materii Ubuntu/GNU/Linux, powinien otrzymać "narzędzie jak najbardziej kompletne". Powinien to być zatem system zapewniający zestaw podstawowych narzędzi pozwalających mu na możliwość otrzymania systemu: stabilnego, maksymalnie wydajnego, energooszczędnego i maksymalnie responsywnego. Takiego, który da mu out of the box możliwość oglądanie filmów, słuchanie muzyki, korzystanie z sieci, etc. ... to jest moim zdaniem clue proponowanych rozwiązań.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
tweed77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: tweed77 »

Tylko jak to w życiu bywa - jeden lubi blondynki, drugi woli brunetki. O gustach się nie dyskutuje przecież. Ja na przykład nie trawię do dnia dzisiejszego odtwarzacza filmów - totem i wkurza mnie że jest on domyślnie instalowany :). Jestem przyzwyczajony do zestawu MPlayer, Xine i VLC na przykładzie. Ktoś wybierze inny zestaw na przykład. Takich porównań może być wiele dotyczących przeglądarki, programu do nagrywania i etc. Dużo rzeczy robię w terminalu bo tak jest wygodniej, szybciej i prościej dla mnie. Przyzwyczajenia pozostają z czasów używania mencodera w terminalu na przykład.

Dobrze że jest grupa osób, której się chce zrobić coś pożytecznego i chwała za to.

Według mnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest że w Centrum Oprogramowania jest możliwość wyboru podgrup z programami - klikam Audio Video i pokazują się wszystkie dostępne programy do instalacji. To na pewno duża wygoda dla tych co zaczynają zabawę z Ubuntu - Linux. Dobrze by było dla początkującego żeby opisy programów były po polsku a tego w większości nie ma.
Awatar użytkownika
FadeMind
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 12 sty 2010, 16:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: FadeMind »

Jak ktoś narzeka na brak oprogramowania w domyślnym obrazie ISO Ubuntu zawsze może zainstalować http://ultimateedition.info/ :P

Nie licytujcie się na temat użyteczności oprogramowania domyślnie dostarczanego z remixami Ubuntu bo to zawsze jest subiektywnym wyborem Twórców remixu.

Jeżeli chodzi o Remix Polskiej Społeczności to moim zdaniem dobrym kompromisem jest dostarczenie niezbędnego oprogramowania do normalnej pracy i obsługi podstawowych usług internetowych (przeglądarka internetowa z wtyczką Flash, Silverlight - pipelight, klient XMPP, GG = Pidgin, Kadu), dobry manager plików (Krusader dla KDE, Double Commander dla KDE i GTK), dobry odtwarzacz multimedialny - VLC, Clementine albo SMPlayer, Totem, Deadbeef, Rhythmbox, Exaile... jest w czym wybierać.

Po za tym remix będzie dostępny przez najbliższe 3 lata - LTS więc warto rozważyć co przyda się początkującemu użytkownikowi Linuxa.
Z drugiej strony zbyt dużo opcji wyboru może odstraszyć nowego użytkownika.
gravatar.com/fademind
Awatar użytkownika
eloaders
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: eloaders »

FadeMind pisze:Silverlight - pipelight
Oj oj. Sam wiem jakie są z tym problemy. To się jeszcze nie nadaje do "Stabilnego" używania Tomaszu.
Awatar użytkownika
FadeMind
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 12 sty 2010, 16:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: FadeMind »

eloaders pisze:
FadeMind pisze:Silverlight - pipelight
Oj oj. Sam wiem jakie są z tym problemy. To się jeszcze nie nadaje do "Stabilnego" używania Tomaszu.
Michale... nie dramatyzujmy. TVP.INFO VOD działa. :P
gravatar.com/fademind
tweed77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2009, 10:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: tweed77 »

Nikt tu nie dramatyzuje - tylko znając polskie społeczeństwo to się zacznie narzekanie, że czemu ten program a nie tamten w remixie umieściliście.

Ja nie dyskutuję bo sobie sam doinstaluję - usunę co chcę. Martwi mnie jedynie tylko to że ludzie narzekają na czyjąś pracę. Zrobili remix - dobrali takie a nie inne programy. Ok nie mam nic przeciwko.

Nikomu nie dogodzisz - jak się wiecznie ktoś o coś czepiał będzie ;)
Awatar użytkownika
eloaders
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: eloaders »

FadeMind pisze:
eloaders pisze:
FadeMind pisze:Silverlight - pipelight
Oj oj. Sam wiem jakie są z tym problemy. To się jeszcze nie nadaje do "Stabilnego" używania Tomaszu.
Michale... nie dramatyzujmy. TVP.INFO VOD działa. :P
U ciebie działa. Mi freezuje całe środowisko pod 13.10 jak i 14.04. To jeszcze nie czas na Pipelight.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: Dwimenor »

@eloaders
Może freezować, ponieważ przy każdym uruchomieniu jakiejś wtyczki musi odpalić wine. To jednak jest spora kobyła. Silverlight też do lekkich nie należy. Bez akceleracji sprzętowej ani rusz.
Pipilighta wraz z wtyczkami jak najbardziej widziałbym w Pisklaku, jako dodatkowa opcja konfiguracyjna. Gorzej będzie pewnie z zainstalowaniem i przestawieniem user-agenta.

Może dodać dźwięki logowania, o których ostatnio jest tak głośno?
http://samhulick.com/misc/ubuntu-14.04- ... sounds.zip
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: qnebra »

Nie mam nic przeciwko, a nawet używam tego nowego dźwięku. Bardzo dobry trwający pięć sekund utwór.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
Awatar użytkownika
eloaders
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: eloaders »

Dwimenor pisze:@eloaders
Może freezować, ponieważ przy każdym uruchomieniu jakiejś wtyczki musi odpalić wine. To jednak jest spora kobyła. Silverlight też do lekkich nie należy. Bez akceleracji sprzętowej ani rusz.
Pipilighta wraz z wtyczkami jak najbardziej widziałbym w Pisklaku, jako dodatkowa opcja konfiguracyjna. Gorzej będzie pewnie z zainstalowaniem i przestawieniem user-agenta.

Może dodać dźwięki logowania, o których ostatnio jest tak głośno?
http://samhulick.com/misc/ubuntu-14.04- ... sounds.zip
W chrome powyżej 33 jak i chromium, nie będziemy mieli już jak użyć Pipelight. Z powodu Aura... Więc wybór co do przeglądarki jest już ograniczony. Możliwe że twórcy pipelight popracują nad stworzeniem patchy które przywrócą funkcjonalność. Obecnie mi, udało się przywrócić w wersji 34 po kilkugodzinnej kompilacji. Jednak wydajność flasha jest coraz to gorsza z wersji na wersję. w 34, jest to już flash 13 PPAPI.
Jedyne co się zmieniło to wydajność HTML5, przetwarzania filmów na yt. Na Atomie działają filmiki w 720p na fullscreen. Od wersji 34.

Można by do pipelight napisać GUI w zenity, lub yad które pozwala na jego graficzne włączenie.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: makson »

Jaki by nie był domyślny odtwarzacz filmów, to nie zapomnijcie zmienić kodowania napisów na WINDOWS-1250
Proponuję dodać laguagetool - "korektoruje" także polską gramatykę.
No i może ten trick z libdvdcss:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install libdvdread4
sudo /usr/share/doc/libdvdread4/install-css.sh
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Polski remiks Ubuntu 14.04 - co dodać, a co usunąć?

Post autor: ethanak »

nie jaki by nie był, tylko dla ułomnych.
dla opartych na mplayerze domyślny powinien być enca.
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Zablokowany

Wróć do „Triumfalna Turkawka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości