Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Wszystko o polskim remiksie Ubuntu 14.04
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: makson »

Totem:
Koniecznie trzeba napisać jak w ustawieniach zmienić napisy na polskie kodowanie (WINDOWS-1250).

-- 16 kwi 2014 11:57 --

Co chcesz napisać w rozdziale 7.1 Sterowniki? Mógłbym tu pomóc.

-- 16 kwi 2014 12:05 --

3.4.4. Instalacja dodatków - na końcu dodaj jeszcze do instalacji "unace".

-- 16 kwi 2014 12:12 --

W Ubuntu można graficznie dodawać repozytoria i instalować pakiety. Wiem, że opis jak to robić zajmie więcej miejsca, ale skoro poradnik jest dla początkujących, to nie warto zastąpić wszystkie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-add-repository ...

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ...
takim opisem.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

makson pisze:Totem:
Koniecznie trzeba napisać jak w ustawieniach zmienić napisy na polskie kodowanie (WINDOWS-1250).
A UTF8 to nie jest polskie kodowanie?
Wiem wiem:P doda się

Kod: Zaznacz cały

Co chcesz napisać w rozdziale 7.1 Sterowniki? Mógłbym tu pomóc.
Różnice pomiędzy własnościowym a otwartym. Co to oznacza zamknięty, własnościowy, przetestowany, otwaty itd. Jaki sterownik wybrać dla Nvidii (jest ze 6) i dla AMD (tu się nie znam)
3.4.4. Instalacja dodatków - na końcu dodaj jeszcze do instalacji "unace".
Doda się
W Ubuntu można graficznie dodawać repozytoria i instalować pakiety. Wiem, że opis jak to robić zajmie więcej miejsca, ale skoro poradnik jest dla początkujących, to nie warto zastąpić wszystkie:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-add-repository ...

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ...
takim opisem.
[/quote]
Chciałem to opisać w 1 miejscu (graficznie i potem podlinkować. I ewentualnie w takich miejscach jak wskazujesz dać opis dash->oprogramowanie->zakładka...itd
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: makson »

Dwimenor pisze:

Kod: Zaznacz cały

Co chcesz napisać w rozdziale 7.1 Sterowniki? Mógłbym tu pomóc.
Różnice pomiędzy własnościowym a otwartym. Co to oznacza zamknięty, własnościowy, przetestowany, otwaty itd. Jaki sterownik wybrać dla Nvidii (jest ze 6) i dla AMD (tu się nie znam)
Mam teraz chwilę wolnego, to spróbuję coś napisać i Ci wysłać. Rozumiem, że skoro rozdział dla zaawansowanych, to nie muszę unikać konsoli?
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
facetzmc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2013, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: facetzmc »

A ja mam takie pytanie troszkę z innej beczki:) , kiedy można spodziewać się ostatecznej wersji poradnika?:), czy będzie on aktualizowany na bieżąco?. I szacunek dla osoby/osób które taki poradnik przygotowują. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

makson pisze:
Dwimenor pisze:

Kod: Zaznacz cały

Co chcesz napisać w rozdziale 7.1 Sterowniki? Mógłbym tu pomóc.
Różnice pomiędzy własnościowym a otwartym. Co to oznacza zamknięty, własnościowy, przetestowany, otwaty itd. Jaki sterownik wybrać dla Nvidii (jest ze 6) i dla AMD (tu się nie znam)
Mam teraz chwilę wolnego, to spróbuję coś napisać i Ci wysłać. Rozumiem, że skoro rozdział dla zaawansowanych, to nie muszę unikać konsoli?
Tak, ale bez przesady. Tak naprawdę chciałem się skupić na tym co jest do wyboru w graficznym instalatorze, instalatorze Intela i ewentualnie coś w konsoli. I bez żadnych wynalazków typu "najnowsze niesprawdzone". W końcu to LTS i wolałbym tu sprawdzone sterowniki, które działają
ja mam takie pytanie troszkę z innej beczki:) , kiedy można spodziewać się ostatecznej wersji poradnika?:), czy będzie on aktualizowany na bieżąco?
Prawdopodobnie tydzień/dwa po premierze Tahra. Razem z naszym forumowym remiksem (mam nadzieję)
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: perzan »

A czy nie byłby potrzebny w takim opracowaniu chociaż krótki rozdział o tym jak instaluje się programy? Zakładam, że Przewodnik jest adresowany głównie do osób, które chcą zacząć przygodę z Linuxem. Więc może byłoby to wskazane, by dodać informację jak korzystać z Centrum Oprogramowania? Dla nas to oczywiste, ale dla kogoś kto używał Windy już niekoniecznie. Oczywiście nie mówię o rozpisywaniu się na temat apt i dpkg - trzeba jednak miłosiernym ;)
Dwimenor pisze: Bez przesady. Złóż taki dokument edytorem WYSIWYG i nie oszalej jak będziesz potrzebować przenieść całą sekcję pomiędzy rozdziałami - wtedy będzie respekt ;)
To nie będzie respekt. Jak ktoś to robi, to jest przejaw klinicznego masochizmu :P

PS: "4.6.1. Eementy sterujące oknami".
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
Awatar użytkownika
kszyhus
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1098
Rejestracja: 19 lis 2010, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: kszyhus »

Kilka literówek w kompilacji 0.7
pkt.5.2. akapit "Jeżeli..." narzedzi/narzędzi
pkt.5.3. akapit "Kliknięcie..." na nie nie/na nie, nie
pkt.5.13. akapit "Menu..." po u8pływie/po upływie
pkt.5.13. akapit "Konfiguracja..." wygląda/wyglądu
pkt.5.13. numeracja 1. 2. 3.
pkt.5.13. akapit "Uruchom..." Kiedy to zrobić/Kiedy to zrobisz
pkt.5.13. akapit "Ustawienia listy..." wgóle/w ogóle
pkt.5.13. akapit "Aby zapisać..." narzedziowej./narzędziowej.
pkt.5.14. akapit "Steam jest..." zarzadzaną/zarzaądzaną dostepne/dostępne pośrednictweam/pośrednictwem
pkt.5.14. podpunkt 4. depg/dpkg 5. stworzneie/stworzenie
pkt.7.2. akapit "O tym..." narzedzie do zarzadzania/narzędzie do zarządzania
pkt.7.2.1. akapit "Prosta..." dostep do specyficznych adresów ip, protokołów, czy konkretnych typół/dostep do specyficznych adresów itp, protokołów, czy konkretnych typów
pkt.7.3. Nie, nie potzebujesz ich,/Nie, nie potrzebujesz ich,
pkt.7.3. akapit "Drugim..." użytkownikaPlik do/użytkownika do
pkt.7.3. akapit "Drugim..." dotyczky/dotyczy
pkt.7.3. akapit "Każdy..." siecieach/sieciach
pkt.7.3.1. akapit Na obrazu/Na obrazku
pkt.7.3.2. akapit "Urządzenie..." wymienny/wymienne
pkt.7.3.2. akapit "Aby... " ze/że
powodzenia
:clap: PC: Gigabyte H270-HD3 *** Intel i7 7700 *** 32GB RAM
Laptop: Dell Vostro 3590 *** Intel i5-10210U *** 16GB RAM
facetzmc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 26 paź 2013, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: facetzmc »

"Prawdopodobnie tydzień/dwa po premierze Tahra. Razem z naszym forumowym remiksem (mam nadzieję)".
Dzięki za odpowiedź i owocnej pracy przy poradniku i remiksie.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

perzan pisze:A czy nie byłby potrzebny w takim opracowaniu chociaż krótki rozdział o tym jak instaluje się programy? Zakładam, że Przewodnik jest adresowany głównie do osób, które chcą zacząć przygodę z Linuxem. Więc może byłoby to wskazane, by dodać informację jak korzystać z Centrum Oprogramowania? Dla nas to oczywiste, ale dla kogoś kto używał Windy już niekoniecznie. Oczywiście nie mówię o rozpisywaniu się na temat apt i dpkg - trzeba jednak miłosiernym ;)
4.17 - Centrum oprogramowania ubuntu.
Zastanawiałem się, czy synaptica nie (d)opisać, ale od kiedy wypadł z domyślnej kompilacji ubuntu to chyba jednak nie. Ewentualnie w "Zaawansowanych" dojdzie podsekcja "Instalacja oprogramowani" z opisem różnego typu instalacji. od Centrum oprogramowania, przez synapica, dodawanie repozytoriów ppa (graficznie i z terminala), instalacja przez apt-get, instalacja programów z własnymi instalatorami (.bin), ręczna instalacja paczek deb i mam już pisania na cały dzień.
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: perzan »

Dwimenor pisze: 4.17 - Centrum oprogramowania ubuntu.
Racja, mea maxima culpa. Ale i tak wydaje mi się, że dobrze by chyba było podać chociaż jeden przykład, jak zainstalować jakiś program/biblioteki. I może używany przeze mnie (w każdym środowisku graficznym) edytor Kile byłby dobrym przykładem. Popatrzcie - aby zainstalować Kile wchodzimy w Centrum Oprogramowania, wpisujemy, etc. Ale jak chcemy korzystać z LaTeXa z polskimi ogonkami i dodatkowymi pakietami, to trzeba otworzyć Synaptica/cokolwiek innego, wpisać latex, etc. Choć oczywiście może to być każdy inny program. W każdym razie coś łatwego i przyjemnego ;) Jak pamiętam to mnie na początku mojej zabawy z Linuksami najwięcej czasu zajęło ogarnięcie, jak właśnie zrobić tak, bym mógł w LaTeXu pisać.
Jak pisałem wcześniej - apt, dpkg czy tych wszystkich configure/make/make install bym w to nie mieszał (jak ktoś się już z systemem oswoi, to sam znajdzie, że Synaptic to taka nakładka na apt ;) ). Wszak Przewodnik ma zachęcić i pokazać, jakie to łatwe ;) No i szkoda Twojej pracy - obeznani sobie poradzą (z resztą do nich to chyba nie jest adresowane), nowicjusze albo ominą z niesmakiem/niezrozumieniem, albo się nawet przestraszą, że tam jakieś apt-get, apt-cache, itd. "i jak ja mam to kurde spamiętać".
A tak BTW - nie wiem jak Ubuntu "box version" radzi sobie z protokołem MTP (tym z urządzeń wiszących np. na Androidzie) i podłączaniem jako zwykłe USB. Pod Debianem musiałem czary-mary odprawić. Coś mi się kołacze, że paczka z odpowiednim programem jest w repo Ubuntu. Ale może w sekcji "Sztuczki..." albo "Zaawansowane" dobrze by było podać 7-linijkowe wyjaśnienie, jak miziany telefon z Androidem podłączyć pod Ubunciaka. Wszak dużo ludzi ich już używa.
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
Awatar użytkownika
Nolt
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 91
Rejestracja: 03 lut 2006, 01:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Nolt »

Jeśli macie ochotę dodajcie poradnik mojego autorstwa "jak poprawić splash screen/playmouth po instalacji sterowników nvidia"
http://www.wizzi.pl/index.php?topic=9891.0
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

@Makson:
kodowanie znaków do totema dodane, unace też.

@kszyhus
Literówki poprawione
perzan pisze:A tak BTW - nie wiem jak Ubuntu "box version" radzi sobie z protokołem MTP (tym z urządzeń wiszących np. na Androidzie) i podłączaniem jako zwykłe USB. Pod Debianem musiałem czary-mary odprawić. Coś mi się kołacze, że paczka z odpowiednim programem jest w repo Ubuntu. Ale może w sekcji "Sztuczki..." albo "Zaawansowane" dobrze by było podać 7-linijkowe wyjaśnienie, jak miziany telefon z Androidem podłączyć pod Ubunciaka. Wszak dużo ludzi ich już używa.
Nie mam tego jak sprawdzić, brak mi odpowiedniego sprzętu.
Nolt pisze:Jeśli macie ochotę dodajcie poradnik mojego autorstwa "jak poprawić splash screen/playmouth po instalacji sterowników nvidia"
http://www.wizzi.pl/index.php?topic=9891.0
Pomyślę, ale i tak mam jeszcze kilkanaście rzeczy do wrzucenia do "Sztuczek" i przewodnik się już mocno rozrósł. Planowałem się wyrobić w 100 stronach, będzie pewnie 120.
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: perzan »

Owe czary-mary przy podłączeniu Androida pod Debianem prowadziłem według metody pokazanej tutaj (odgrzebałem z odmętów przeglądarki) http://www.nibyblog.pl/kopiowanie-pliko ... -5872.html. I zadziałało. Niestety nie mam jak tego sprawdzić pod Ubu 12.04, bo... nie mam dziś w pracy kabla do podpięcia telefonu. I przez czas Świąt raczej tego też nie zrobię (bo nie będzie mnie w pracy). Ale jeżeli ktoś chciałby to sprawdzić, to droga wolna :) Może się przydać. I jeżeli by zadziałało to jest gotowy algorytm do skopiowania do Przewodnika ;)
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
amadeo

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: amadeo »

Podłączałem kilka dni temu telefon z Androidem i MTP poszedł out of the box, skopiowałem sobie pliki, odłączyłem, zero problemów. Nawet z iPhonami nie ma problemów, ale czasem, gdy chce się dostać do pamięci niedostępnej dla zwykłego użytkownika, a dostępnej po jailbreaku są jakieś błędy, ale to rzadkie.

Jeśli nie dodaliście takiej informacji to można dodać, że jest już specjalny graficzny program do konfiguracji fstab i nie trzeba się dzisiaj męczyć według skomplikowanych porad na popularnych blogach linuksowych. Do tego warto dodać, że można szybko i bezproblemowo dodać program do autostartu programem Programy startowe.

Nie wiem tylko czy 120 stron to dobra ilość dla początkujących, którzy tylko chcą się "przesiąść". Uważam też, że wersja HTML, ładnie posegregowana (żeby można było szybciutko znaleźć jakieś konkretne rozwiązanie) byłaby lepszym wyborem.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

amadeo pisze:Podłączałem kilka dni temu telefon z Androidem i MTP poszedł out of the box, skopiowałem sobie pliki, odłączyłem, zero problemów. Nawet z iPhonami nie ma problemów, ale czasem, gdy chce się dostać do pamięci niedostępnej dla zwykłego użytkownika, a dostępnej po jailbreaku są jakieś błędy, ale to rzadkie.
W 14.04 jest nowa wersja biblioteki do komunikacji ze smarfonami, obsługuje wszystko do ios7. Co do Androida, to nastroje po forach są pozytywne i jakiś większych komplikacji nie widziałem.
Jeśli nie dodaliście takiej informacji to można dodać, że jest już specjalny graficzny program do konfiguracji fstab i nie trzeba się dzisiaj męczyć według skomplikowanych porad na popularnych blogach linuksowych. Do tego warto dodać, że można szybko i bezproblemowo dodać program do autostartu programem Programy startowe.
Autostart mam w planach do opisania.
Jak nazywa się ten program do fstab? Bo nie znam. Chodzi o "dyski", czyli "gnome-disk" lub dawniej "palimpsest"?
Nie wiem tylko czy 120 stron to dobra ilość dla początkujących, którzy tylko chcą się "przesiąść". Uważam też, że wersja HTML, ładnie posegregowana (żeby można było szybciutko znaleźć jakieś konkretne rozwiązanie) byłaby lepszym wyborem.
W pdfie też są klikalne odnośniki (spis treści i odnośniki w tekście).
Po to przygotowuje poradnik w LaTeXie, żeby potem przepuścić źródła przez Tex4ht i wrzucić otrzymany plik html i css na start.ubuntu.pl
Pewnie nie obejdzie się bez odrobiny ingerencji w otrzymany kod, ale i tak jakiś gazylion razy mniej niż przygotowywać to w wordpressie a potem próbować to ładnie wyeksportować do pdfa.
Pdf jest potrzebny do druku i do dołączenia do naszego remiksu.

-- 17 kwi 2014 19:17 --

Napisałem i umieściłem duży rozdział o instalacji oprogramowania. Jest on w "Pierwszym uruchomieniu". Starą sekcję 'Centrum oprogramowania" w "Unity" wyrzuciłem.
Jakieś uwagi?
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
amadeo

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: amadeo »

Myślę, że już mam najnowszą bibliotekę, bo używam 13.10 i aktualizuję. Po prostu zdarzyły mi się jakieś malutkie problemy, nie wiem co było powodem, mogła to być równie dobrze wina skopanej Cydii (brak możliwości uruchomienia, aktualizacji itp.), którą kiedyś miałem. Odkąd zrobiłem jailbreak od nowa chyba problemów jeszcze nie miałem, choć podłączyłem z raz czy dwa. Jest to swoją drogą świetna rzecz, na Windowsie czy Macu ciężej się dostać do tych plików.

Zdaje się, że jest to Dyski (innego u siebie nie widzę, więc chyba nie ma innej opcji), ustawiałem to miesiące temu i właśnie natknąłem się na to, że wtedy sporo rzeczy, które kiedyś robiło się wyłącznie terminalem mają już domyślnie zainstalowane konfiguratory z GUI.

To w takim razie świetne rozwiązanie co do PDF-a.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Dwimenor »

Właśnie zakończyłem pisanie wszystkich tekstów. (pozostało jeszcze "o Przewodniku" - autorzy, licencja, źródła, ale to na nic nie wpływa).
Poprawiany będzie jedynie skład, obrazki, ewentualnie kolejność i organizacja. Zmian w tekście już nie przewiduję (poza poprawkami literówek itp).

Wersja 0.8 jest do pobrania w wersji pdf (pierwszy post) lub jako źródła na githubie
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: enedil »

Można dodać aktualny obrazek strony ubuntu.com przy pobieraniu, bo tek, który jest teraz obrazuje jak pobrać Ubu 12.04.

Edit: dodaj info, przy nagrywaniu na dvd, że instrukcje do xp są także dla Visty (która jest przecież nowsza).

Edit: rozdział 2.9. Jesteś pewien, że Alt + F2 co kolwiek zrobi? Jeżeli nuż to Crtl Alt F2, a najlepiej po prostu emulator terminala.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: Nefrytowa »

Wszystkim, którzy stworzyli Przewodnik składam serdeczne podziękowania. Bardzo dobrze napisany i naprawdę bardzo przydatny
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Post autor: ethanak »

@Dwimenor:
błagam...
latex (miejscownik "lateksie" lub ostatnio dopuszczony "latexie") - materiał z którego wyrabia się m.in. mechaniczne środki antykoncepcyjne
LaTeX (fonetycznie "latech", miejscownik "LaTeXu" lub mniej prawidłowo "latechu") - system automatycznego składu tekstu.
Tak przynajmniej twierdzi Leslie Lamport...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
Zablokowany

Wróć do „Triumfalna Turkawka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości