Jak skonfigurować Thunderbirda tak, żeby archiwum było przechowywane i na serwerze konta i kopia na dysku?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
marti17
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 18:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Jak skonfigurować Thunderbirda tak, żeby archiwum było przechowywane i na serwerze konta i kopia na dysku?

Post autor: marti17 »

Jak skonfigurować Thunderbirda tak, aby kopie wiadomości przechowywane były na dysku, oryginały na poczcie zostały nieruszone, a żeby pobierał tylko nowe?
Chodzi mi o to, żeby archiwum było przechowywane i na serwerze konta i kopia na dysku...da się tak?
Bo teraz ciągle ściąga i muli.. i za każdym razem po odpaleniu jest pobieranie od zera do setek tysięcy maili...
Patrzyłam w konfiguracji kont i nie widzę.
Asus Eee PC 1000H, Intel Atom N270, Win7, LinuxMint 19 Tara Cinnamon
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Jak skonfigurować Thunderbirda tak, żeby archiwum było przechowywane i na serwerze konta i kopia na dysku?

Post autor: pijetja »

1. Jaki typ konta? Klasyczne, czy IMAP?
2. W ustawieniach konta - konfiguracja serwera -> pozostawiaj kopie wiadomości na serwerze itd itp...
Pozdro
P.
Awatar użytkownika
marti17
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2015, 18:43
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Jak skonfigurować Thunderbirda tak, żeby archiwum było przechowywane i na serwerze konta i kopia na dysku?

Post autor: marti17 »

pijetja pisze:1. Jaki typ konta? Klasyczne, czy IMAP?
2. W ustawieniach konta - konfiguracja serwera -> pozostawiaj kopie wiadomości na serwerze itd itp...
Pozdro
P.
Ad.1. IMAP
Ad.2. W konfiguracji kont mam
[*]konfiguracja serwera=>przechowywanie wiadomości: podany katalog lokalny
[*]kopie i foldery=>Archiwum wiadomości przechowuj w:
  • * folderze Archiwum konta (odznaczone)
    *folderze wszystkie na serwerze (zaznaczone)
i nie widzę możliwości zaznaczenia jednocześnie na serwerze i w folderze lokalnie kopii.
Chodzi mi o to, żeby przy włączaniu tak nie mulił i nie pobierał od początku wszystkiego od zera...

Edit: No chyba że to już jest prawidłowa konfiguracja...to wtedy pytanie czemu mi ciągle ściąga wiadomości po odpaleniu i muli?
Asus Eee PC 1000H, Intel Atom N270, Win7, LinuxMint 19 Tara Cinnamon
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości