[HOW-TO] Prawidłowe podłączenie słuchawek BT.

Awatar użytkownika
ShogunToyo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

[HOW-TO] Prawidłowe podłączenie słuchawek BT.

Post autor: ShogunToyo »

Witam, napiszę krótki poradnik jak prawidłowo sparować słuchawki Bluetooth dla Ubuntu aby wydobywał się z nich dźwięk.
Więc bez zbędnego pieprzenia:

Potrzebne nam:
Słuchawki BT [u mnie są to SOUNDSTERS ACTIVE]
Obrazek

Odbiornik BT [UWAGA: Dla prawidłowego działania musimy zaopatrzyć się w BlueTooth w wersji 2.1 EDR lub wyżej]
Obrazek

Pakiety:
Stream2ip [LINK: http://catshare.net/mkbUFwGrZFoiGHqv]
PulseAudio [Znajduje się w centrum oprogramowania Ubuntu]
Pulse Audio Module Bluetooth [sudo apt-get install pulseaudio-module-bluetooth]

Zaczynamy:
Na początku instalujemy wszystkie pakiety podane wyżej. Po poprawnej instalacji zaczynamy parować nasze słuchawki z odbiornikiem BT. Powino to wyglądać mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek

Po tych czynnościach nasza ikona BT w aplecie powiadomień powinna zmienić kształt [u mnie są to 2 kółka - zdjęcie wyżej].
Następnie uruchamiamy pakiet "Stram2ip", znajdziecie ją w sekcji INTERNET. Od razu wchodzimy na PREFERENCJE i zaznaczamy ptaszki jak u mnie oraz wybieramy przy jakim programie słuchawki mają odtwarzać dźwięk oraz jakie urządzenie ma to robić:
Obrazek

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem nasza ikonka programu Stream2IP w aplecie powiadomień powinna mieć żółty kwadracik w środku [zdjęcie wyżej]. Nie pozostaje teraz nic innego jak zmienić źródło dźwięku w "ustawieniach dźwięku" z głośników na słuchawki BT, u mnie jest to ACTIVE.
Obrazek

Koniec Roboty.

UWAGI:
- Słuchawki zostały przetestowane na Ubuntu 14.04 LTS ze środowiskiem UNITY
- Niektóre modele słuchawek nie wymagają pakietu "Stream2ip", PulseAudio wykrywa je automatycznie po poprawnym parowaniu
- Jakość dźwięku w słuchawkach BT zależy w znaczniej mierze od twojego odbiornika BlueTooth [model, wersja, moc odbioru]
- Przeprowadzona operacja została wykonana na słuchawkach BlueTooth SOUNDSTERS DELEYCON ACTIVE

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware-Multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości