Python libsmbios Dell - laik w temacie linuxa, wiec to dzial dla mnie

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
mariog3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2015, 22:18
Płeć: Mężczyzna

Python libsmbios Dell - laik w temacie linuxa, wiec to dzial dla mnie

Post autor: mariog3 »

Witam. Przepraszam, być może to zły dział, ale uznałem, że napiszę tutaj, bo jednak skrypty które umożliwiają rozpakowanie biosu z załącznikami, to właśnie python.

A wiec do sedna:
Jako, że jestem totalnym laikiem w kwestii Linuksa, zwracam się z uprzejmą prośbą do Was jako specjalistów, czy ktoś mógłby mi pomóc?. Jest to dla mnie bardzo ważne, obiecuje że podszkole się w linuxie, ale obecnie nie mam na to czasu.

Chodzi o to, ze potrzebuje rozpakować gotowy BIOS DELLa konkretnie modelu Precision T5600 , wersja A14 aby dodać do CPU ID odpowiedni MICROCODE procesora, gdyż obecnie moja płyta go nie widzi.

Znalazłem w sieci odpowiednie artykuły, choćby ten:
http://linux.dell.com/libsmbios/main/bios_hdr.html

tutaj jeszcze inne rozwiazanie, w sumie ciekawe, bo z poziomu Linuksa bylbym w stanie dodatkowo programować firmware w bios, tyle ze sam nie jestem w stanie zainstalowac sobie calosci. Moze ktoś bylby w stanie zrobic takiego butujacego USB i wrzucic gdzies jego obraz do sieci, zebym sobie wypalil.

No tak czy inaczej, na ta chwile byc moze wystarczyloby gdybym mial zawartosc pliku EXE rozpakowanego z zalacznikami, czyli flasher i dodatkowe pliki w tym hdr.

Czy znalazłaby sie tutaj jakas osoba chetna do pomocy?. Z góry bardzo dziękuję.

Bios do rozpakowania jest tutaj: http://downloads.dell.com/FOLDER0258373 … 600A14.exe

Życzę miłej nocy wszystkich forumowiczom.

Mario

PS: przepraszam, ale wlaczylem edycje postu, bo zapomnialem zaznaczyc powiadom o odpowiedzi no i ... przy okazji dowiedzialem sie, ze jestem piegowatym guźcem :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości