Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Alsenas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2016, 16:55
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

Post autor: Alsenas »

Dziś zainstalowałem Ubuntu 16.04 LTS (przesiadka z Debiana). Po podpięciu mojego TP-Link'a TL-WN721N Ubuntu podczas instalacji pięknie go wykrył i mogłem połączyś się z siecią wifi. Problem pojawia się podczas korzystania z internetu lub pobierania plików, ponieważ internet ciągle przerywa - nagle pojawia się komunikat o braku połączenia, ewentualnie internet tak zwalnia, że z 17 minut pobierania robi się 10h(szacowany czas oczekiwania). Po wypięciu i wpięciu wszystko znów działa. Jakieś sugestie w jaki sposób to naprawić? Adapter działa bezbłednie na Windows 7, XP, a nawet tym nieszczęsnym Windows 10.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

Post autor: mario_7 »

Na wklej.org lub paste.ubuntu.com wrzuć wynik polecenia dmesg i podaj tu link.
Kano
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2016, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

Post autor: Kano »

Witam. Może ja trochę odgrzeję temat gdyż mam podobny problem. Otóż zainstalowałem na moim laptopie najnowsze Ubuntu 16.04.2 LTS. Podczas instalacji system wykrył sieci bezprzewodowe w tym również moją i bez problemu się z nią połączył. Jednak podczas późniejszego przeglądania internetu zauważyłem, że kontrolka wbudowanej w laptop karty sieciowej wi-fi, która przez większość czasu świeci na niebiesko (to znaczy, że jest włączona), co jakiś czas mruga kilka razy na czerwono. Postanowiłem to zignorować, ponieważ strony internetowe wczytywały się normalnie. Jednak kiedy próbowałem ściągnąć aktualizacje pojawił się komunikat, że system nie może połączyć się z repozytoriami i że trzeba sprawdzić połączenie internetowe. Tak więc to miganie to oznaka jakichś problemów z połączeniem.
Czy wiecie co może być tego przyczyną i jak to rozwiązać?
Wcześniej używałem Windowsa Visty i żadnych problemów z kartą sieciową nie było. Z internetem łączę się przez router. Dostawca internetu to Vectra. Jeśli są potrzebne jeszcze jakieś informacje, żeby zdiagnozować problem, dajcie znać.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8598
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Internet ciągle przerywa - adapter wifi TP-Link TL-WN721N

Post autor: mario_7 »

Ta sama karta sieciowa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości