instalacja hplip drukarki hap laser jet 1018

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
stanibar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2017, 12:54
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

instalacja hplip drukarki hap laser jet 1018

Post autor: stanibar »

Zaktualizowałem ubuntu 14.04 do wersji 16.04 LTS .I nie mogę uruchomić drukarki .mam informacje jak w załączeniu . po wprowadzeniu w terminalu podanego linku .Drukarka uruchomiła się i wydrukowała stronę testową .Ale po ponownym włączeniu komputera i drukarki -cisza drukarka nie włącza się . Po wpisaniu w terminalu linku jaki ponownie uzyskałem z pomocy nic się nie zmienia -drukarka nie pracuje /komunikat w załączeniu/ .Hp lip został wyłączony .W menu drukarki jest -Drukarka redy to print.Ale komputer nie komunikuje się z drukarką i strona testowa nie jest przekazywana do druku .Może ktoś z forum zna problem i poda mi komendy do terminalu aby rozwiązać ten problem .Może odinstalować ten hplip i ponownie go zainstalować .Ale ręcznie to dla mnie problem/to dla informatyka/ .Może ktoś poda mi komendy w terminalu aby uruchomić automatyczny instalator .Te komendy które znalazłem w internecie nie odpowiadają
stanibar -pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: instalacja hplip drukarki hap laser jet 1018

Post autor: Tomfoc »

Pewności nie ma czy ponowna instalacja pakietu pomoże, ale możesz spróbować. Usuń wcześniej folder .hplip ze swojego katalogu domowego.
stanibar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2017, 12:54
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Re: instalacja hplip drukarki hap laser jet 1018

Post autor: stanibar »

To nic nie pomoże.Znalazłem problem a jest uszkodzony plik- 50unttended-upgrades.acf-dist w katalogu /etc/apt/.c Szukam rozwiązania
-jak go naprzwić-
-czy odinstalować
i ponownie zainstalowac-
-czy całkowicie usunąć i liczyć ,że przyaktualizacji zostanie zainstalowany nowy plik
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: instalacja hplip drukarki hap laser jet 1018

Post autor: mario_7 »

Ten plik nie ma związku z drukarką, więc jak może przeszkadzać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości