Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Angelika_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2017, 21:13
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

Post autor: Angelika_ »

Witam serdecznie,
mam świeżo zainstalowane Ubuntu 16.04 LTE i jestem super świeżym użytkownikiem tego systemu. Mam taki problem: Ubuntu nie "odczytuje" modemu (D-Link 4G LTE DWM-222 - ten modem powinien być obsługiwany przez Ubuntu) i tylko po wpisaniu komendy lsusb w terminalu widać, że Ubuntu "widzi" ten modem (przepraszam za moje koszmarną terminologię).

W tym artykule: http://ubuntu.pl/czytelnia/2010/07/12/i ... ntu-10-04/ zostało napisane, że wystarczy zainstalować "usb-modeswitch" i "usb-modeswitch-data", aby wszystko działało. Jednak jeśli nie mam WiFi w domu, to z jakiej strony pobrać aktualne pakiety? (lub jakie wpisać komendy, aby zainstalować je ? - przy założeniu, że pójdę do kogoś z WiFi). I to naprawdę wystarczy, aby system "odczytał" modem?

Proszę o wyrozumiałość, bo jak zapewne mocno widzicie to moja pierwsza styczność z tym systemem, a zależy mi, aby go pojąć. Dziękuję
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2030
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

Post autor: kobrawerde »

Może nie mam ubuntu ale ...brata Linux Mint :-) i po wpisaniu w konsoli np:
sudo apt-get install usb-modeswitch usb-modeswitch-data
to informuje mnie iż już mam te pakiety zainstalowane :-) ..mimo że nie mam żadengo modemu ...ale aktualizuje system non stop !
A jeśli chcesz dostarczyć sobie w/w pakiety to oczywiście można np. z drugiego komputera kolegi wyszukać np.
download usb-modeswitch-data ubuntu w google
i ściągnąć najlepiej z końcówką .deb (usb-modeswitch_2.1.1+repack0-1ubuntu1_amd64.deb)
w systemie ubuntu podobnie jak Linux Mint wystarczy wtedy podwójne kliknięcie a program sam się zainstaluje ( bo to pakiety pod systemy debiana )
pozdro!
Angelika_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2017, 21:13
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 16.04
Architektura: x86_64

Re: Konfiguracja modemu D-Link w Ubuntu

Post autor: Angelika_ »

Bardzo dziękuję za pomoc :) Faktycznie miałam zainstalowane te pakiety (jak widać jestem aż zbyt początkująca ;) ), ale wiedzy przybyło i to najważniejsze! Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 24 gości