instalacja e-Deklaracje Ubuntu 17.10

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
owczarej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, 21:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME

instalacja e-Deklaracje Ubuntu 17.10

Post autor: owczarej »

Cześć,

mamy problem z instalacją e-Deklaracji na Ubuntu. Podczas instalacji przez Adobe air wyskakuje błąd o treści: "Nie można zainstalować aplikacji Adobe AIR. W systemie nie można odnaleźć narzędzi systemu Debian do tworzenia pakietów deb (na przykład dpkg-deb lub ar)."

Adobe AIR jest zainstalowany, używamy go przy instalacji e-Deklaracji, więc tym bardzo jestem zdezorientowany komunikatem.
dpkg również jest zainstalowany.

Próbowałem przejść instalacje w terminalu krok po kroku dzięki tym instrukcjom: http://www.leniwiec.org/2014/04/25/jak- ... lts-64bit/ ale biblioteki, które są wspominane w owym poradniku najwyraźniej już nie istnieją, więc i z tego nic nie wyszło.

Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2025
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: instalacja e-Deklaracje Ubuntu 17.10

Post autor: kobrawerde »

Odnośnie instalacji programu e-Deklaracje / e-pity na Linux-ie to pewnie jest w necie sporo przykładów / tutoriali jak tego dokonać . Na forum Ubuntu także można znaleźć przykłady a nawet skrypt który sam wykona wszystko zamiast mozolnego wpisywania komend w terminalu ... ale czy zadziała ? .... zerknij i wypróbuj może akurat w/w przykłady pomogą Ci w rozwiązaniu swojego problemu.
klik 1 klik 2 klik 3
Ps. ja osobiście instalowałem według tego tutka i jest OK
e-Deklaracje
owczarej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2009, 21:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.10
Środowisko graficzne: GNOME

Re: instalacja e-Deklaracje Ubuntu 17.10

Post autor: owczarej »

Dziękuję bardzo, Instalacja z linków "klik1 , 2 ,3 " nie poszła natomiast z linka e-Deklaracje poszło bez problemu. Mam nadzieje , że i działać będzie bez problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości