Posnet Thermal XL2 i DGCSsystem. Jak to pogodzić?

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
Moreno
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2012, 02:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Posnet Thermal XL2 i DGCSsystem. Jak to pogodzić?

Post autor: Moreno »

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu programu (albo portów, uprawnień, itp.) abym mógł wreszcie ruszyć tą "gandelę" do pracy.
Tak właściwie to już sam nie wiem gdzie jest ten "spirytus movens" - czy to w samym systemie czy może ten DGCS to po prostu jakiś badziew. ...ale podobno u innych wszystko normalnie działa, więc dlaczego u mnie nie chce? Bardzo liczę na Waszą pomoc.

Wiem, że Linux widzi drukarkę...

Kod: Zaznacz cały

damian@ASUS-R500VM:~$ dmesg | grep usb
(...)
[   30.113605] usb 3-3: new full-speed USB device number 2 using xhci_hcd
[   30.263170] usb 3-3: New USB device found, idVendor=1424, idProduct=10b0, bcdDevice= 2.00
[   30.263174] usb 3-3: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[   30.263177] usb 3-3: Product: Posnet D
[   30.263179] usb 3-3: Manufacturer: Posnet
[   30.263182] usb 3-3: SerialNumber: 4076F963
[   30.295381] usbcore: registered new interface driver cdc_acm

Kod: Zaznacz cały

damian@ASUS-R500VM:~$ dmesg | grep tty
[    0.101370] printk: console [tty0] enabled
[   30.295161] cdc_acm 3-3:1.0: ttyACM0: USB ACM device
Mam też program "Posnet OPS" (do manipulowania drukarką, jak np. zmiana ustawień, programowanie grafiki, tekstów reklamowych, itp.) i on normalnie się z nią łączy i obi co chcę.

Obrazek

Obrazek

Dodam, ze najpierw widział tylko poprzez TCP/IP, ale wystarczyło dodać użytkownika do grupy dialout i już działa poprzez /dev/ttyACM0.
Problem w tym, że z programu magazynowego (sprzedażowego) DGCSsystem nadal nie chce drukować paragonów pomimo wyboru różnych ustawień. Drukarka jest już oczywiście zafiskalizowana.


W DGCS w ustawieniach drukarki fiskalnej...

Obrazek

...mam na liście do wyboru:
COM1
COM2
COM3
COM4
/dev/ttyS0
/dev/ttyS1
/dev/ttyS2
/dev/ttyS3
127.0.0.1


...i mogę też sam wpisać /dev/ttyACM0, ale niestety po zapisaniu ustawień i ponownym uruchomieniu DGCS próba fiskalizacji paragonu kończy się fiaskiem.

Dzwoniłem też do pomocy technicznej w/w programu, ale tam niestety jacyś słabi ci informatycy. Jest wśród nich jeden co jako tako ogarnia "Pingwinka", ale jak widać nie na tyle by mi pomóc. A cała reszta to tylko $$$$$ i $$$$$...
Wolę już chyba pogodzić się ze stratą wydanych tych 3 tys.zł na drukarkę i wydać kolejne 1500zł na kasę fiskalną, niż miałbym po tylu latach wrócić do tych wypocin mikroszitu.

Bardzo proszę, pomóżcie mi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości