KDE Plasma - Brak paska zadań

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
cyp123
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2014, 23:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

KDE Plasma - Brak paska zadań

Post autor: cyp123 »

Hej, jestem po świeżutkiej instalacji Kubuntu 20.04 i od samego początku wyświetla mi się pulpit bez paska zadań. Znalazłem tymczasowe rozwiązanie - zrestartowanie procesu plasmashell (killall plasmashell && plasmashell&) - pasek zadań natychmiast się pojawia. Problem w tym, że po każdym restarcie muszę to robić. Próbowałem dodać taki skrypt restartujący plasmashell do autostartu, jednak system chyba go wykonuje zbyt wcześnie (albo w innym tty ?), a więc skrypt uruchamiany w autostarcie po prostu nie działa. Za każdym razem muszę to robić ręcznie. Oczywiście bardziej byłbym zadowolony z rozwiązania, gdzie plasmashell jest ładowany od razu poprawnie przez system, bez żadnych dziwnych skryptów restartujących proces, ale jeśli nie ma innego wyjścia to też poproszę o rady jak podpiąć taki skrypt, aby się automatycznie odpalał po starcie systemu. Z góry dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości