Zamiana dysków miedzy (prawie) identycznymi laptopami (Ubuntu + Win10)

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
kjur
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 120
Rejestracja: 18 lut 2007, 03:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Zamiana dysków miedzy (prawie) identycznymi laptopami (Ubuntu + Win10)

Post autor: kjur »

Witam,

Temat mało ubuntowy, ale może ktos wie.

Mam dwa praktycznie identyczne laptopy Dell. Jedyna różnica, to taka, że jeden z nich ma dotykowy ekran (i zainstalowane Ubuntu i oryginalny Win10), a drugi nie (i ma tylko Win10). Taki sam procek, grafika, karta wifi, model dysku twardego, pamiec, itp.
Oba biosy przełączone na tryb bootowania AHCI z domyślnego RAID, ustawienia w BIOSie takie same.

Dzieciaki wolą ten dotykowy, ale używają głównie Windows. Mi akurat ten dotykowy ekran przeszkadza (coś czasami niechcący nacisnę) i używam praktycznie tylko Linuksa. Pomyślałem więc o zamianie dysków miedzy laptopami.

Pytanie: czy nie spowoduje to jakiegoś namieszania w Windows 10? Jakiegos problemu z licencją, itp?
O Ubuntu sie nie boję, bo to powinno ruszyć bez problemu.

Ktoś probował?
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Zamiana dysków miedzy (prawie) identycznymi laptopami (Ubuntu + Win10)

Post autor: linuxozaurus »

Nie wiem jak jest z przenoszeniem Windowsa pomiędzy komputerami (powinno działać nie sprawdzałam) nie ma problemu w przypadku klonowania dysku gdy wymieniamy dysk na inny (np gdy stary się sypie lub inny powód) w tym konkretnym komputerze.

w przypadku Ubuntu to nie ma żadnego problemu (wiem że gdybym chciała to bez problemu mogłabym przenieść dysk SSD z laptopa do stacjonarnego i zadziała nawet w przypadku kompletnie różnych komputerów. Tylko nie mam takiej potrzeby)
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 59 gości