Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
damianww
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:07

Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: damianww »

Cześć! Mam problem z Ubuntu na VPS. Mianowicie kupiłem sobie VPS z 8 rdzeniami, 30 GB RAM, dysk 200gb NVMe. Potrzebowałem go do odpalania pewnej strony na dużej ilości przeglądarek. Odpaliłem na nim 9 przeglądarek a przy większej ilości przeglądarki wariowały i nic nie dało się na nich zrobić. Pomagało jedynie kliknięcie prawym przyciskiem na ikonkę i zamknięcie przeglądarki. Pomyślałem że może trzeba zrobić upgrade VPS więc wykupiłem 10 rdzeni + 60gb ram natomiast to nic nie pomogło.. Nadal mogę odpalić maksymalnie 9 przeglądarek a przy 10 i więcej to już zaczyna się świrowanie... Próbowałem przeglądarek Brave, Chromium, odpalałem po 5 przeglądarek każdego rodzaju i za każdym razem to samo. Sprawdziłem zużycie procesora i ramu przy 9 przeglądarkach i wyszło mi :
Procesor ~40%
Ram ~5gb z 60gb
Ma ktoś jakiś pomysł co jest nie tak? Kupiłem serwer a się póki co okazuje że kasa poszła w błoto. Prosiłbym o pomoc i pozdrawiam :pt36:
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: mario_7 »

Co to znaczy wiele przeglądarek? Wiele różnych aplikacji? Czy może wiele okien tej samej przeglądarki?
Co znaczy, że nie dało się z nimi nic zrobić?
W logach systemowych coś się pojawiało?
Ta strona ma w sobie coś specyficznego? Jakieś obciążające CPU lub GPU elementy?
damianww
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:07

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: damianww »

mario_7 pisze: 08 mar 2022, 15:54 Co to znaczy wiele przeglądarek? Wiele różnych aplikacji? Czy może wiele okien tej samej przeglądarki?
Co znaczy, że nie dało się z nimi nic zrobić?
W logach systemowych coś się pojawiało?
Ta strona ma w sobie coś specyficznego? Jakieś obciążające CPU lub GPU elementy?
Wiele okien tej samej przeglądarki (w przeglądarce brave jest funkcja utworzenia kolejnego użytkownika który ma oddzielna historie, ciastka itd. I z tego właśnie korzystam). Strona opiera się na JavaScript. W załączniku przesyłam jak wygląda zużycie procka (na każdej przeglądarce otwarta jest ta sama stronka). Próbowałem z przeglądarkami Brave oraz Chromium. Obie są na tym samym silniku więc moze z nimi jest jakiś problem? W ostateczności spróbuję na firefoxie

edit. Nie dało się nic z nimi zrobić czyli że nie reagowały na nic co chciałem zrobić. Strona była do połowy załadowana i ladowała sie jakby w nieskończoność + żadne funkcje przeglądarki nie działały ale np kółko od ładowania strony się kręciło (tłumacząc tak wprost)
Załączniki
Screenshot_20220308_095513.jpg
(220.26 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: mario_7 »

Próbowałeś otworzyć w analogiczny sposób jakąś popularną stronę w internecie? Ten sam efekt?

Czy dobrze rozumiem - gdy okien przeglądarki (każde na osobnym profilu przeglądarki) jest do 9, to wszystkie okna działają prawidłowo. Natomiast gdy okien jest więcej, to wszystkie okna przestają reagować? Czy tylko te kolejne?

Sprawdziłem na szybko jak to będzie u mnie - uruchomiłem kilkanaście okien przeglądarki Chromium, każde z nowym tymczasowym profilem. W każdym oknie otworzyłem stronę https://get.webgl.org/ i poza zużyciem CPU na poziomie bliskim 100% i wysokim load - okna były responsywne, animacja płynna (może od czasu do czasu pojedyncze zacięcia).
damianww
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:07

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: damianww »

mario_7 pisze: 09 mar 2022, 08:31 Próbowałeś otworzyć w analogiczny sposób jakąś popularną stronę w internecie? Ten sam efekt?

Czy dobrze rozumiem - gdy okien przeglądarki (każde na osobnym profilu przeglądarki) jest do 9, to wszystkie okna działają prawidłowo. Natomiast gdy okien jest więcej, to wszystkie okna przestają reagować? Czy tylko te kolejne?

Sprawdziłem na szybko jak to będzie u mnie - uruchomiłem kilkanaście okien przeglądarki Chromium, każde z nowym tymczasowym profilem. W każdym oknie otworzyłem stronę https://get.webgl.org/ i poza zużyciem CPU na poziomie bliskim 100% i wysokim load - okna były responsywne, animacja płynna (może od czasu do czasu pojedyncze zacięcia).
Uruchomiłem te strone która podałeś na 11 przeglądarkach. Wszystko ładnie chodzi. Na tej stronie ktroa ja odpalam po 9 przeglądarce jak juz następna odpalam to wszystko zaczyna się robić ociężałe. Ta strona mocno korzysta z JavaScript.

Jeżeli chodzi o to która przeglądarka się freezuje - może to być pierwsza, może być ostatnia, może być parę, może być któraś w środku. Nie ma jakiegoś schematu, jest to losowe.

Czytałem że chrome posiada limity, które można zwiększyć natomiast jak próbuje to zrobić to wyrzuca mi błędy, przeglądarka się odpala ale efektu nie widac.

W załączniku przesyłam użycie procesora przy odpalonych 11 przeglądarkach i linkiem który podesłałeś oraz błąd, który mi wyskakuje jak chce zwiększyć limit pamięci JS.
Załączniki
unknown-186.png
(96.63 KiB) Nie pobierany
unknown-353.png
(108.26 KiB) Nie pobierany
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: mario_7 »

Jeden proces brave jest wyraźnie bardziej zajęty od pozostałych...

Może spróbuj z chromium-browser i uruchom wiele instancji z tymczasowymi profilami.
damianww
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:07

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: damianww »

mario_7 pisze: 09 mar 2022, 12:03 Jeden proces brave jest wyraźnie bardziej zajęty od pozostałych...

Może spróbuj z chromium-browser i uruchom wiele instancji z tymczasowymi profilami.
Próbowałem odpalić 5 chromium i 5 brave i to samo. Zarówno chromium jak i brave freezowalo
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: mario_7 »

Zatem to pewnie kwestia jakiegoś wąskiego gardła i po prostu za dużo na raz jak na jeden system. Może kod JS trzeba by było jakoś zoptymalizować, aby to lepiej działało. Trudno zgadywać bo nie wiadomo co tam się uruchamia.
damianww
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 mar 2022, 12:07

Re: Ubuntu 18.04 zacinanie się przeglądarek gdy jest ich uruchomionych wiele

Post autor: damianww »

mario_7 pisze: 09 mar 2022, 19:34 Zatem to pewnie kwestia jakiegoś wąskiego gardła i po prostu za dużo na raz jak na jeden system. Może kod JS trzeba by było jakoś zoptymalizować, aby to lepiej działało. Trudno zgadywać bo nie wiadomo co tam się uruchamia.
Wysłałem maila do supportu. Zobaczymy co oni odpowiedzą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości