[SOLVED]Wpływ usunięcia języka angielskiego na działanie nieprzetłumaczonych programów

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
tomibuntu

[SOLVED]Wpływ usunięcia języka angielskiego na działanie nieprzetłumaczonych programów

Post autor: tomibuntu »

Za każdym razem gdy uruchamiam aplikację "Języki" widzę poniższy komunikat.
Obrazek
Nigdy mi to nie przeszkadzało bo nigdy nie uruchamiałem aplikacji "Języki" ponieważ:
  • Proponowała ona instalację dodatkowych pakietów dla języka angielskiego, które nie są mi potrzebne.
  • Wolałem zachować podstawowe pakiety języka angielskiego by nie uszkodzić działania nieprzetłumaczonych aplikacji
  • Jedyny pakiet językowy jaki potrzebuję doinstalować to "libreoffice-l10n-pl" i robę to samemu.
ale ostatnimi czasy zaczęło mnie irytować, że za każdym razem gdy tam wchodzę widnieje ten komunikat, chcę żeby przestał się pojawiać i stąd moje pytanie.
Czy jeśli za pomocą aplikacji "Języki" odinstaluję język angielski z systemu to czy aplikacje nieprzetłumaczone na język polski nie będą miały problemu z wyświetlaniem lub wprowadzaniem znaków ?
Lista usuwanych pakietów to:

Kod: Zaznacz cały

 language-pack-en-base:amd64 (1:22.04+20220415), language-pack-en:amd64 (1:22.04+20220415), language-pack-gnome-en-base:amd64 (1:22.04+20220415), thunderbird-locale-en:amd64 (1:91.9.1+build1-0ubuntu0.22.04.1), language-pack-gnome-en:amd64 (1:22.04+20220415), thunderbird-locale-en-us:amd64 (1:91.9.1+build1-0ubuntu0.22.04.1)
Niepokoją mnie te dwa pierwsze pakiety "language-pack-en-base" oraz "language-pack-en"
Sprawdziłem nieprzetłumaczone na język polski pakiety i działają normalnie, np. podręcznik man. Czy można je śmiało usunąć ? Np. instalator Live Mageii też usuwa niepotrzebne pakiety językowe i to co jest po angielsku wyświetlanie jest normalnie.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2022, 01:09 przez tomibuntu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wpływ usunięcia języka angielskiego na działanie nieprzetłumaczonych programów

Post autor: mario_7 »

Prawdopodobnie problem pojawi się gdy jakaś aplikacja będzie napisana np. po koreańsku a j. angielski będzie w ramach tłumaczenia - wtedy pewnie będziesz widział wszystko w "krzaczkach" - bo nie będzie angielskiego tłumaczenia w systemie.

Niemniej raczej standardem jest pisanie tekstów w aplikacjach po angielsku, a następnie dodawania pakietów językowych z tłumaczeniami na inne języki, więc to pewnie rzadki scenariusz.
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [SOLVED]Wpływ usunięcia języka angielskiego na działanie nieprzetłumaczonych programów

Post autor: Tomfoc »

Możesz bez obaw odinstalować język angielski. Żadnych problemów nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kxliner i 61 gości