jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: Foka0111 »

Siemka, potrzebuję wprowadzić internet do schronu (bunkier - ściany i strop grubości 2m żelbetonu :)
Wszelkie rady mile widziane. Na chwilę obecną laptop podłączony jest z telefonem 10m kablem USB ze wzmacniaczem a telefon zafoliowany jest na zewnątrz.
I nie byłoby tematu, ale takie rozwiązanie ma 2 wady, telefon może zniknąć albo zamoknąć. Internet na zewnątrz jest przyzwoity, więc nie musi być mega mocna antena.
Myślałem,żeby zrobić to w 2 stronę, ale wepchnięcie sygnału do środka jest na granicy z prawem :) a same graty do kilkuset złotych mogą nie radzić sobie z czymś powyżej 2g a zależy mi tylko na necie
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: kobrawerde »

Kod: Zaznacz cały

Myślałem,żeby zrobić to w 2 stronę, ale wepchnięcie sygnału do środka jest na granicy z prawem
...
Może coś da porozmawiać o takiej sytuacji ze swoim operatorem i np. poprosić o zgodę na zainstalowania takiego wzmacniacza sygnału ?
https://android.com.pl/porady/145906-po ... dy-metody/
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: Foka0111 »

Za dużo z tym zachodu i kosztowne , nie chodzi o pokrycie obiektu zasięgiem (bo sygnał gubilby się za każdymi drzwiami ) bardziej myślałem o poleceniu jakiegoś modemu , routera ,z możliwością dokręcenia długiego kabla zakończonego anteną,Modem LTE byłby dobry , tylko musiałby współpracować w Ubuntu .Można kupić karty SIM z pakietem danych . Do otworu wejściowego mam ok 5m z tym ,że najkrótsza droga dla kabla prowadzi przez strzelnice 10cm na 10cm . Tylko taki kabel muszę zabierać ze sobą . W przypadku anteny ponyslalbym żeby zrobić to na stałe wyprowadzając końcówkę anteny przez kopułę obserwatora wykorzystując otwory technologiczne konstruktorów z 1941r 😁
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: kobrawerde »

Może warto spytać na forum Openlinksys
https://openlinksys.info/forum/index.php
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: Foka0111 »

Dzięki Kobra, , w wolnej chwili ogarnę forum.
Z ciekawostek,,, takie coś można kupić :

https://pl.aliexpress.com/item/10050019 ... lrZnHw2Nkk

hehe, zamówienia jak widać z Rosji, ciekawe , co by się stało, jakby to włączyć w pobliżu jakiegoś ministerstwa :)
Awatar użytkownika
rzutki
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 176
Rejestracja: 04 sie 2008, 22:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: rzutki »

Swego czasu używałem modemu LTE na USB z Plusa. Nie pamiętam dokładnie modelu gdyż już go nie mam ale producentem był z całą pewnością Huawei. W komplecie miałem też router w WAN-em na USB i tam się wpinało ów modem. Router posiadał LAN po wi-fi i 4 gniazda ethernet. Można byłoby użyć przedłużki USB i voilà. Swoją drogą sam modem działał należycie pod Ubuntu wpięty bezpośrednio w USB więc może można by sobie darować router.. Koszt mmodemu 62,50zł
Na maskowanie modemu polecałbym niewielki kawałek drewna jako swoiste etui.
AMD A8-7650K Radeon R7, 10 Compute Cores 4C+6G 3.30GHz; RAM-8GB; architektura x64 8-)
Grafika AMD Kaveri
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: mario_7 »

Modem LTE na USB i do tego antenka LTE na kablu (najprostsza antenka z 5m kabla to koszt ok. 20 zł). Ewentualnie można to wpiąć nie do komputera a do jakiegoś kompatybilnego routera który zrobi z tego WiFi w bunkrze.
A może są po prostu routery WiFi z LTE i jeszcze opcją podłączenia antenki zewnętrznej... Trzeba poszukać.
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: jak wprowadzić sygnał GSM do bunkra

Post autor: Foka0111 »

Dzięki jednemu koledze z tego forum , dostałem za free modem i tak jak pisze Mario , antenka na zewn. Modem - kabel USB - komp z Kubuntu. Modem obsługiwany przez linucha a to dosyć ważne przy tego typu urządzeniach . Docelowo pójdą anteny grubym kablem który będzie wyglądał jak instalacja elektr z 1941r. . Wcześniej zaszalelismy i pod ziemią poprowadziliśmy kabel typu skrętka 130m więc docelowo oba obiekty będa w sieci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości