[SOLVED]Nautilus i brak miniatur w podglądzie.

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
nemmo

[SOLVED]Nautilus i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: nemmo »

Totem do tej pory wyświetlał miniaturki filmów zamiast ikon, co było bardzo pomocne, a teraz tylko ikony i gubię się w zbiorze swoich teledysków. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2014, 17:03 przez nemmo, łącznie zmieniany 2 razy.
padrelalas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwie 2014, 09:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: padrelalas »

Czy problem nastąpił po instalacji nowego systemu lub aktualizacji czy tak po prostu z dnia na dzień?
www.ubunciak.pl - trochę o Ubuntu i nie tylko
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: Nefrytowa »

Witam, to ja też się podłączę do tematu. U mnie występuje ten sam problem, ale w filmach. W niektórych jest a w niektórych nie ma. Przez to wyskakuje błąd zgłoszeniowy.
Efekt nastąpił po aktualizacji z wersji 13.10 na 14.04. I tak zostało, miałam już nie jedną aktualizację, wgranie kodeków z ubuntu-restricted-extras. W Salamandrze czegoś takiego nie miałam, tam każdy plik video miałam z miniaturką.
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: bear7 »

Może ktoś doprecyzować, gdzie dokładnie brak jest tych miniatur? Może jakiś zrzut ekranu, aby sprecyzować o co chodzi? Bo żaden z powyższych opisów do końca nie wyjaśnia gdzie leży problem? Chodzi o listę wyświetlania?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
nemmo

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: nemmo »

Chodzi o folder w którym trzymam teledyski. Przeinstalowuję różne dystrybucje linuxa experymentuję i tak się podziało.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: bear7 »

Wydaje mi się, że to nie problem z Totemem, tylko z Nautilusem (aka Pliki w Ubuntu 14.04).

Otwórz okno Nautilusa, z paska menu wybierz Edycja > Preferencje i przejdź na zakładkę Podgląd. Zmień wartość dla Wyświetlanie miniatur na Zawsze oraz dla Tylko dla plików nie większych niż na 4 GB. Może zajść potrzeba przeładowania Nautilusa; otwórz terminal i klepnij:

Kod: Zaznacz cały

nautilus -q
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
nemmo

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: nemmo »

Zadziałało; dzięki! :clap:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: bear7 »

kycjano pisze:Zadziałało; dzięki! :clap:
To tak jak napisałem wcześniej, to nie Totem, a Nautilus i jego ustawienia.
Skoro problem rozwiązany, to edytuj swój pierwszy post i na początku tytułu dodaj [SOLVED] - ułatwi to innym z podobny problemem znalezienie rozwiązania. I skoro już wiemy, gdzie leży problem, to zmień również w tytule pierwszego posta Totem na Nautilus.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Nefrytowa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 15 lut 2014, 16:22
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Totem i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: Nefrytowa »

bear7 pisze:Może ktoś doprecyzować, gdzie dokładnie brak jest tych miniatur? Może jakiś zrzut ekranu, aby sprecyzować o co chodzi? Bo żaden z powyższych opisów do końca nie wyjaśnia gdzie leży problem? Chodzi o listę wyświetlania?
U mnie nie pokazywał w plikach video tak: http://img31.otofotki.pl/gy251_Zrzut-ek ... 9.png.html.
Zamiast kadru z filmu (inaczej nie umiem tego nazwać), pokazywał pomarańczową ikonę taśmy filmowej i wyskakiwał błąd "Program Totem niespodziewanie zakończył działanie" . Dalej było zgłoszenie błędu.
bear7 pisze:Wydaje mi się, że to nie problem z Totemem, tylko z Nautilusem (aka Pliki w Ubuntu 14.04).

Otwórz okno Nautilusa, z paska menu wybierz Edycja > Preferencje i przejdź na zakładkę Podgląd. Zmień wartość dla Wyświetlanie miniatur na Zawsze oraz dla Tylko dla plików nie większych niż na 4 GB. Może zajść potrzeba przeładowania Nautilusa; otwórz terminal i klepnij:

Kod: Zaznacz cały

nautilus -q
U mnie zadziałało bez przeładowania Nautilusa. Dziękuję bear7 :clap:
Laptop MSI GE70 2PE (Apache Pro)-679XPL, CPU: Intel® Core™ i7-4720HQ (2.6 Ghz, 3.6 GHz Turbo, 6 MB Cache) , grafika: NVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, zintegrowana karta graficzna Intel HD 4600 , RAM: 8 GB DDR3 (1600 MHz) , HDD: 1000 GB 7200 RPM, DVD+/-RW
Awatar użytkownika
jacekk90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 03 mar 2007, 00:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [SOLVED]Nautilus i brak miniatur w podglądzie.

Post autor: jacekk90 »

totem-video-thumbnailer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości