Ubuntu 22.04 - ASUS E410MA-EB449T z kartą sieciową RTL8821CE - wifi rozłącza

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
tokito3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2024, 15:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04

Ubuntu 22.04 - ASUS E410MA-EB449T z kartą sieciową RTL8821CE - wifi rozłącza

Post autor: tokito3 »

Witam. Niedawno zainstalowałem Ubuntu 22.04.4 LTS na swoim laptopie i mam bardzo uciążliwe problemy z połączeniem internetowym. Używam laptopa ASUS E410MA-EB449T z kartą sieciową Realtek Semiconductor Co., Ltd.: RTL8821CE 802.11ac PCIe Wireless Network Adapter. Problem polega na tym, że komputer ma bardzo wolne połączenie, a gdy zostanie oddalony od routera, zaczyna je rozłączać co krótką chwilę. Żeby pobrać jakikolwiek plik większy niż kilka MB, komputer trzeba postawić zaraz obok nadajnika, bo inaczej połączenie zostanie zaraz przerwane, a nawet jeśli nie, to czas pobierania będzie strasznie długi. Jest to ogólny problem Linuksa - występuje również na Linux Mint, który zainstalowałem zamiast Ubuntu w nadziei na rozwiązanie problemu. Na Windowsie 11 internet działa normalnie. Po sprawdzeniu programu Dodatkowe sterowniki pokazuje się coś takiego:

Obrazek

To tutaj miała miejsce moja próba naprawy tego błędu. Niestety, po zastosowaniu proponowanych ustawień, internet i tak działa tak samo. W celu nawiązania jakkolwiek działającego połączenia z pomieszczenia, w którym znajduje się komputer, konieczne jest uruchomienie hotspotu z telefonu, co w moim przypadku nie jest na pewno długofalowym rozwiązaniem. Tak samo jak przeniesienie routera nie wchodzi w grę. Jestem dość nowy, jeśli chodzi o Linuksa i ogólnie o komputery, więc nie jestem w stanie samodzielnie wymyślić innego rozwiązania. Niestabilne połączenie uniemożliwia większość normalnych rzeczy - da się zainstalować tylko małe programy, w większości przez terminal, gdyż sklep nie działa albo działa bardzo rzadko, komenda sudo apt update wyświetla błędy, a wszystko to związane właśnie z brakiem sieci. Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Dodam jeszcze tylko, że mam pełny dostęp zarówno do wszystkich ustawień Ubuntu, jak i Windowsa, gdyby mógł się do czegoś w tym temacie przydać. W razie potrzeby dostarczę większą ilość informacji, jeśli to, co podałem, nie wystarczy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2037
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 22.04 - ASUS E410MA-EB449T z kartą sieciową RTL8821CE - wifi rozłącza

Post autor: kobrawerde »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości