Nie taki diabeł straszny… - aktualizacja z 23.10 do 24.04

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
Kxliner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 08 gru 2023, 20:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Nie taki diabeł straszny… - aktualizacja z 23.10 do 24.04

Post autor: Kxliner »

Jestem trochę niecierpliwy i w związku z tym postanowiłem zainstalować sobie Kubuntu 24.04 w wersji beta. Niestety za każdym podejściem okazywało się, że instalacja kończyła się fiaskiem. Jestem też uparty i wpadłem na pomysł jak obejść tę niedogodność. Zainstalowałem Kubuntu 23.10 i za pomocą update-manager-core zaktualizowałem go do wersji 24.04

Kod: Zaznacz cały

 $ sudo do-release-upgrade -d
Mam pełnosprawny system bez żadnych niespodzianek. Piszę ten wątek, gdyż kiedy pytałem na tym forum o przejście na kolejną wersję tego systemu, to dowiedziałem się, że najlepiej jest zainstalować go od zera.
Jeśli nie rozumiesz znaczenia treści słów, to bądź uprzejmy milczeć. :shut:
Wszelkie sprzeczki i konflikty, to jak szczekanie psów łańcuchowych na wsi.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2046
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Nie taki diabeł straszny… - aktualizacja z 23.10 do 24.04

Post autor: kobrawerde »

Piszę ten wątek, gdyż kiedy pytałem na tym forum o przejście na kolejną wersję tego systemu, to dowiedziałem się, że najlepiej jest zainstalować go od zera.
I to jest bardzo dobra porada ! ( która sprawdza się w 95% -tach ) ...ale jak widzisz są wyjątki potwierdzające regułę. Są to indywidualne i incydentalne zdarzenia wynikające pewnie z mnogości sprzętu ustawień bios-u itd na którym instalujemy linux-a. Chyba nie sądzisz że wszyscy mają taki sam sprzęt jak TY ? :mrgreen:
Serwer: LinuxMint/ubuntu 22.04 / HWE kernel (baremetal) - /FTP-Vsftpd/Kodi/Jellyfin/etc.
CPU: Intel N100 / RAM: 64GB DDR5
Storage: Lexar NM620 2TB M.2 - X2
Mobo: MiniPC (Topton X6C )
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H / Ram 32GB / ssd 500GB / ssd 1TB /
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości