Nie wolno pytać o problemy związane z graniem na wine

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

ja jednak chyba bede wnioskowal aby do regulaminu doszlo "nie wolno pytac sie o problemy zwiazane z graniem na wine, sa od tego odpowiednie strony". Wystarczy wejsc http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=6223 i juz wiesz co trzeba zrobic.
N00byStance
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2006, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: N00byStance »

Opisy na AppDB są często przeterminowane, zwłaszcza dla mało popularnych gier i programów, ponadto inni użytkownicy forum mogą mieć większe doświadczenie związane z jakimś konkretnym programem, więc nie widzę powodu, by zabronić im dzielenia się nim.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

N00byStance, dobra, masz racje troche mnie ponioslo... Mozesz zadac pytanie jesli przejrzales "appdb"... cos w tym stylu bylby chyba lepsze.
N00byStance
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2006, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: N00byStance »

Coś jak "przed zadaniem pytania użyj funkcji szukaj"?

"Przed zadaniem pytania upewnij się, że problemu nie poruszono na appdb.winehq.org."
Awatar użytkownika
kaziu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 15 lut 2006, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Post autor: kaziu »

Skorupa ja bym powiedział, że raczej żeby można było lecz zrobić jakiś jeden zbiorczy temat bo straszny śmietnik w grach się robi. Z doświadczenia wiem, że nie wszystko jest na winehq:P czasem dobrze jest spytać.
Desperados Immortal Team Member - www.desteam.ovh.org
Poznan University of Technology Student
Awatar użytkownika
MJ
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 15 paź 2006, 00:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: MJ »

A ja myślę że skoruppa ma racje wystarczy trochę czasami pomyśleć (to nie boli ;-) ) zajrzeć w parę miejsc na necie i samemu znajdzie się rozwiązanie :roll: (no chyba że takiego nie ma :mrgreen:)
GIGABYTE
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2007, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Kontakt:

Post autor: GIGABYTE »

A według mnie można zrobić podgrupę w dziale Gry o nazwie np. Problemy z grami wine i tam zakładać tematy związane z tymi problemami.
I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów...
-----------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
mata
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2006, 17:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Kontakt:

Post autor: mata »

GIGABYTE, według mnie to dobry pomysł :)
N00byStance
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2006, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: N00byStance »

[quote="MJ"]A ja myślę że skoruppa ma racje wystarczy trochę czasami pomyśleć (to nie boli ]

Wiesz, równie dobrze tę zasadę możnaby zastosować do jakiegokolwiek problemu z Linuksem i zlikwidować to forum.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

N00byStance pisze:Wiesz, równie dobrze tę zasadę możnaby zastosować do jakiegokolwiek problemu z Linuksem i zlikwidować to forum.
Moze nie zauwazyles, ale to jest forum Ubuntu, a nie Wine...
Ile zwiazku ma nie dzialajaca gra na Wine z samym Ubuntu?
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

N00byStance, mario_7 ma racje.. to jest forum ubuntu, i rozumiem problemy z natywnymi grami.. bo np jakas biblioteka inaczej sie zwie w ubuntu albo prpoblem z kompilacja gry... a mnie poprostu zaczyna denerwowac odpisywac na posty "czy dana gra bedzie dzialac na wine" - sprawdz na appdb a jak im nie wizysz to sam sie upewnij. Albo blad typu brakujaca dllka.. czy cos co ma rozwiazanie na appdb. Chyba nie bez powodow, moderatorzy wywalaja do prugatorow tematy np jak zainstalowac kadu.. albo ET sie nie wlancza (bo brak sterownikow :/).
N00byStance
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 14 gru 2006, 14:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: N00byStance »

mario_7 pisze:Moze nie zauwazyles, ale to jest forum Ubuntu, a nie Wine...
Ile zwiazku ma nie dzialajaca gra na Wine z samym Ubuntu?
A co mają problemy z różnymi innymi programami pod Ubuntu do samego Ubuntu? Firefox, mplayer, Amarok, z nimi też są problemy, i są one rozwiązywane także tutaj.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

N00byStance, a moze byc chcoby taki, ze np paczka w32codecs jest zle skapilowana... albo przez rozne inne dzialania cos sie popsolo... i tez nie zadaje sie po raz ety dlaczego mam blad video out, sla blady z kazdym programem, ktore sa, ze tak powiem orginalne. I nic przeciwko takim zwiazanymi z wine nic nie mam.
Przejrzyj sobie Progratory i zobaczysz, ze wyladowalo tam wiele problemow zwiazanymi z wyzej wymienionymi programiami. Poprostu pierw poszukaj, poczytaj potem zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8594
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

N00byStance pisze:A co mają problemy z różnymi innymi programami pod Ubuntu do samego Ubuntu? Firefox, mplayer, Amarok, z nimi też są problemy, i są one rozwiązywane także tutaj.
N00byStance, moze tego tez nie zauwazyles, ze rozwiazania problemow takich jak Firefox, Amarok itd. polegaja na doinstalowaniu czegos, zmianie w jakims pliku konfiguracyjnym systemu albo uruchomieniu jakiegos skryptu/programu? Problemy te zazwyczaj maja zwiazek z samym systemem, gdyz sa to programy napisane pod Linuksa. Nikt nie pyta sie o problemy z Firefoxem uruchomionym pod Wine...
ElektroT
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2007, 09:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: ElektroT »

Popieram GIGABYTEa. Nic dodać, nic ująć ;-)
lonly
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2007, 01:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: Fluxbox
Kontakt:

Post autor: lonly »

Dokładnie, pomysł GYGABATE'a jest świetny
See no Windows, Hear no Windows, Speak no Windows
Awatar użytkownika
Tails
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2007, 00:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.06
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Tails »

Witam,
na winehq mimo wszystko nie ma rozwiązań na wszytkie problemy :) Ale pomysł Gigabyte jest w miarę, rozwiązan był problem "burdelu".
Pozdrawiam,
Tails
LOCO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2007, 15:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Post autor: LOCO »

Również popieram pomysł GYGABATE'a - najlepszy jak do tej pory..
kaladann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 mar 2007, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: kaladann »

jak nie wolno pytac? ludzie !!! najbardziej mnie rozsmieszyl czlek ktory napisal ze wine to nie nalezy ubuntu bo forum z ubuntu jest itd ...czlowieku zastanow sie co piszesz . PO to jest forum ubuntu by uzytkownicy mogli znalezc rozwiazanie problemu ktory sie pojawil w ICH systemie operacyjnym wine nalezy do programow dzialajacych takze na tym systemie . tak czy nie? ilu jest uzytkownikow ktorzy chca uruchomic gre pod ubuntu i maja jakis problem z wine to niby gdzie maja pytac ? uzytkownikow mandrivy? suse? gdzie maja trafiac ci ktorzy uzywaja ubuntu i chca go uzywac dalejz grami ? a moze sugerujesz strone hqwine? informuje wiec z gory ze tam nie ma odpowiedzi na wiele problemow z wine! i tak jak napisal ktos wczesniej roznie dobrez mozna by zamknac w tes sposb w ogole cale forum ubuntu.
zreszta w ogole no comments...:/ zenada takie ogloszenie.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

kaladann, no gdzie!!?? na serwisach wyspecjalizowanych do tego -_-" appdb na przykład.... przynajmniej 75% pytań zadawanych na tym forum związanych z wine jest juz rozwiązane na appdb. Winehq to storna gdzie można pobrać wine i nic dziwnego ze tam nie ma rozwiązań problemów, co do innych to ja osobiście nie znalazłem problemu z wine, którego nie można rozwiązać za pomocą appdb. A jeśli nie da sie rozwiązać to znaczy że się nie da odpalić gry przez wine.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości