[SOLVED]Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
mateyko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

[SOLVED]Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Post autor: mateyko »

Witam

Ma ubuntu 7.10 , zaktualizowane w pełni. Dotąd nie miałem problemów z NM. Sprawa wygląda tak. Mam w domu sieć bezprzewodową Home z WPA2. Wcześniej sprawa z połączeniem wyglądała tak że tuż po zalogowaniu, menedzer bazy kluczy pytał mnie o hasło, i po jego podaniu NM od razu się łączył do tej sieci. Problemy zaczeły się po tym, jak mój router został zrestartowany i miał ustawione domyślne ustawienia tzn. była to sieć linksys bez zabezpieczeń. Aby ponownie skonfigurować router połączyłem się do niej, skonfigurowałem router i tu zaczęły się schody. NM pokazywał że próbuje się łączyć do sieci "linksys" chociaż już nie istnieje. Tak jest do dziś codziennie. Sprawdzałem z mojego macbooka i komputera z windowsem takiej sieci nie ma. Reinstalowałem pakiet network manager, wyrzuciłem wszystkie klucze z menedzera baz kluczy i problem dalej występuje. Po zalogowaniu NM bezskutecznie łączy się do sieci "linksys" której jak wspomniałem naprawdę nie ma. Żeby połączyć się z siecią Home muszę kliknąć Połącz się z inna siecią bezprzewodową. I łączy się ładnie. Jednak zawsze po kilkanastu minutach NM się rozłącza od sieci, i gdy chcę się połączyć ponownie jest już ona widoczna na liście i gdy klikam łączy się, połączenie jest przez około 2s po czym znów się rozłącza. I tak po kilku próbach mogę się znów połączyć.

Moje pytanie brzmi, jak doprowadzić Network Managera do stany surowego tj. sprzed instalacji jednocześnie nie usuwając go i nie ryzykując sytuacji że odetnę się od neta na stałe czyli np. network manager zniknie z systemu i nie będę miał jak go zainstalować?


ROZWIĄZANIE: W moim przypadku wystarczło wytworzyć nową sytuację dla Network Managera. Odłączyłem całkowicie adapter wifi i podłączyłem komputer do routera przez Ethernet. NM szybko znalazł sobie adres, sprawdziłem tylko czy internet działa, potem odłączyłem i wróciłem do wifi. NM nie widzi już siedzi linksys której nie ma, automatycznie i bezproblemowo łączy się do sieci Home :)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Network Manager - urojona sieć - problem

Post autor: tomekgreen1985 »

moze zamias NW użyj WICD ja mam radiówke i duzo lepiej sie Wicd sprawuje niż NW.
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Network Manager - urojona sieć - problem

Post autor: k2cl »

Też polecam wicd... a jeśli wolisz pozostać przy NM, po prostu ściągnij sobie paczki (np. w synapticu klikasz opcję reinstalacji a potem zaznaczasz "tylko ściąganie pakietów"). Wtedy możesz się bawić do woli - jesli coś pójdzie nie tak, zawsze masz żelazną rezerwę :)
mateyko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Post autor: mateyko »

Możecie rozwinąć ten skrót WICD?

A co do pakietów, załóżmy że je ściągnę w synapticu jak pisałeś, a co jeśli np. wywale wszystkie pakiety NM i chciałbym zainstalować od nowa z tych pobranych?
Sly76
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2008, 08:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Post autor: Sly76 »

mateyko pisze:Możecie rozwinąć ten skrót WICD?

A co do pakietów, załóżmy że je ściągnę w synapticu jak pisałeś, a co jeśli np. wywale wszystkie pakiety NM i chciałbym zainstalować od nowa z tych pobranych?
Witam, jest to programik do zarządzania siecia wifi i nie tylko. U mnie sprawuje sie rewelacyjnie, a teraz do rzeczy musisz najprawdopodobniej zaktualizować sources - sudo gedit /etc/apt/sources.list i dopisz do listy
deb http://apt.wicd.net gutsy extras i pózniej konsolka i sudo apt-get update i sudo apt-get install wicd i powodzenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Post autor: tomekgreen1985 »

wicd niewiem jaki to skrót ale tu masz napisane co i jak z nim:
http://wicd.sourceforge.net/download.php
masz opisane jak zainstalować a co do drugiego pytania to z tego co sie orientuje to pakiety z NW zostana w magazynie także w kazdej chwili bedziesz mogł zainstalować nawet bez dzialajacej sieci. jesli chodzi o wicd instaluj poprzez synaptica tak jak tam jest opisane przy instalacji wicd usunie Ci NW, synaptic dobrze sobie radzi z tym usunie wtedy niepotrzebne pakiety i pobierze te które potrzebujesz.
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
mateyko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Network Manager - urojona sieć, rozłącza się

Post autor: mateyko »

Problem rozwiązany, opis w pierwszym wpisie tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości