huczące głośniki, echo, nie działający mikrofon

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
Lothrimond
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 02 maja 2008, 11:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

huczące głośniki, echo, nie działający mikrofon

Post autor: Lothrimond »

Cześć!
Jak w temacie, mam problem z dźwiękiem (mam Ubuntu 8.04). W tym programie odpowiedzialnym za wyciszenie lub podgłośnienie wszystkich sprzętów (przy zegarku taki głośniczek, nie pamiętam jak to się nazywa) wszystko mam na max lub prawie (nic nie jest wyciszone). Gdy używam mikrofonu (np. w CS'ie, którego uruchamiam przez Wine [pisze jeśli to mogłoby mieć jakiś związek]) nie słychać mnie. W opcjach gry, gdy testuje mirofon, niby działa, ale musze mówić bardzo głośno i w dodatku mam echo. Mikrofon działa lepiej jak podciągnę suwak mic.boost (tam przy zegarku w systemie), ale nie moge przesadzić bo wtedy głośniki zaczynają mi huczeć bardzo głośno. Poza tym od czasu do czasu są trzaski (szczególnie gdy procek coś robi, np. włączam nowe okno). Wydaje mi się że mam zupdatowane sterowniki ALSY (ale jak macie linki to podajcie, zawsze można spróbować). Piszę teraz z Windowsa, w menagerze urządzeń mam napisane że karta dźw. to Realtek High Definition Audio, (w ubuntu pisze mi że chipset to chyba Realtek ALC 883, ale nie jestem pewien, napiszcie jak sprawdzić dokładnie jaki ma się sprzęt). Jeśli zapomniałem napisać o czymś istotnym to czekam na pytania i z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
LukaszD
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: huczące głośniki, echo, nie działający mikrofon

Post autor: LukaszD »

W tym głośniczku ustaw wszystkie sówki na srednim poziomie i głosniki powinny działac normalnie , nie wiem jak to jest z mikrofonem ale popróbuj usawiac w tym głosniczku i powinno byc dobrze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości