Żaden komunikator nie łączy się z serwerem GG poprawnie

Jak się dogadać?
koniuu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Żaden komunikator nie łączy się z serwerem GG poprawnie

Post autor: koniuu »

Witam,
Ostatnio zacząłem mieć problemy z Kadu (0.6.0.2) które po krótkim czasie normalnego działania się rozłącza. Po próbach ponownego połączenia jest to samo. Ustawienie serwerów nie działa, nie mam żadnego autoaway, wszystkie hasła są poprawne - zresztą kiedyś wszystko było poprawnie.
Na próbę uruchomiłem Pidgina, który ma to samo - rozłącza po chwili. Widzę przez jakieś 10 sek wszystkie kontakty i ich opisy, ale potem pidgin się rozłącza z komunikatem "Nie można czytać z gniazda".
Kopete: to samo co wyżej, też się po chwili rozłącza.
Jak widać nie jest to problem z komunikatorami, sądzę że chodzi o jakiś moduł odpowiedzialny za połączenia sieciowe który obsługuje wszystkie komunikatory. Nie znam się na tym, dlatego proszę o pomoc.
Pozdrawiam

// edit
WebGadu również ma to samo. Co sie dzieje?
prazonek99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2008, 20:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Żaden komunikator nie działa poprawnie

Post autor: prazonek99 »

wina serverow GG skoro webgadu pada to wina jest ze strony serverow :) a nie komunikatora
koniuu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Żaden komunikator nie działa poprawnie

Post autor: koniuu »

Monitor ze strony kadu pokazuje sporą ilość dostępnych serwerów. Zresztą żeby były problemy już od tygodnia?
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Żaden komunikator nie działa poprawnie

Post autor: EF »

możliwość jest taka, że serwy całty czas są online, a problem faktycznie leży w kadu. u mnie na przykład kadu rozłącza, gdy mam przeciążone łącze - a już zwłaszcza, gdy łączem w znacznej mierze dysponuje update-manager. Może to wina tego właśnie, bo kadu lubi się właśbnie w takich sytuacjach rozłączać.
Chakra Linux user.
koniuu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Żaden komunikator nie działa poprawnie

Post autor: koniuu »

Nawet, jeśli użycie sieci jest zerowe (update-manager wyłączony, przeglądarka również, żadne p2p, u/d=0) to i tak kadu się rozłącza. Tak samo inne komunikatory. WTH?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości