"Tuning" komputera

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Awatar użytkownika
Krzychu95
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 16 gru 2008, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

"Tuning" komputera

Post autor: Krzychu95 »

Telefon do serwisu poszedł więc mogę dać tylko rysunki co chcę zrobić. Więc tak: chce sobie nowy wiatraczek z radiatorem na CPU kupić ale niestety zasłania go trochę zasilacz (u mnie jest ustawiony pionowo), ogranicza to jego wysokość do około 8cm. Mam taki pomysł aby wystawić go trochę z obudowy: wycinam trochę większą dziurę, wiercę dziury na śrubki mocujące, a zasilacz montuje za pomocą sporządzonej już obejmy.

Rysunki:
Obrazek

Obrazek

Co myślicie o moim planie? Są jakieś złe strony, niebezpieczeństwa lub przeciwwskazania?
Gigabyte EP45-DS3L|Intel C2Q Q8200@3GHz|4GB DDR2|Gainward GTX260|Samsung F1 640GB|Tagan 600W
Awatar użytkownika
Malkrzy
Wygnańcy
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: "Tuning" komputera

Post autor: Malkrzy »

A czemu mają być tego konsekwencje. Możesz nawet poza obudowę wywalić ten zasilacz, bo jak masz lepszy sprzęt to on tylko podgrzewa atmosferę w komputerku. Spokojnie możesz go wysuwać. Możesz jeszcze stuningować ten zasilacz. Wytnij na górze jego, kwadrat o boku 12cm i wylutuj starego wentyla z płytki i wlutuj nowego, cichego, kolosa:razz: Chyba, że chcesz mieć dwa wentylki w zasilaczu to wlutuj drugi wentyl w złącze, z tego co pamiętam to con2 i ciesz się chłodną zasiłką. Ale pamiętaj, że będzie głośniej.
Intel C2Q Q9300 2,5ghz@3.0GHz // XFX 790i // 2x Evga GeForce GTX260 // Mushkin 4x 2GB 1066Mhz // Tagan 1300W // WD Caviar 2TB
Awatar użytkownika
Krzychu95
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 16 gru 2008, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: "Tuning" komputera

Post autor: Krzychu95 »

Mi zasilacz się nie za bardzo grzeje, ale dla ciszy warto to by było zrobić.
Zapomniałem powiedzieć że wymieniam to chłodzenie bo to siedmioletnie chuczy jak tornado :)
A ten zasilacz to jest tak śmiesznie zrobiony że wiatraczek jest na zewnątrz obudowy, bo tak dziwnie pionowo jest ułożony... nie wiem dlaczego tak zrobili.
Znacie jakieś narzędzie tnące nie iskrzące :) (takie jakieś nożyce do cięcia metalu lub coś czego można używać w domu, bo za oknem śnieży)

Oto schematy:
Zasilacz:
Obrazek

I ja to wygląda z tyłu obudowy:
Obrazek
Gigabyte EP45-DS3L|Intel C2Q Q8200@3GHz|4GB DDR2|Gainward GTX260|Samsung F1 640GB|Tagan 600W
Awatar użytkownika
bardzo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:33
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: "Tuning" komputera

Post autor: bardzo »

Duży nóż i brzeszczot do metalu. Obudowy są z blachy miękkiej, więc nożem powinno pójść. Uważaj na opiłki - odkurzacz:)
Awatar użytkownika
Krzychu95
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 16 gru 2008, 18:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: "Tuning" komputera

Post autor: Krzychu95 »

Dobry pomysł.
Gigabyte EP45-DS3L|Intel C2Q Q8200@3GHz|4GB DDR2|Gainward GTX260|Samsung F1 640GB|Tagan 600W
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości