Stalker. Clear Sky

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
darcon980
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Stalker. Clear Sky

Post autor: darcon980 »

Witam, mam problem z grą Stalker Clear Sky. Otóż wszystko pięknie i dobrze zostało zainstalowane, płytka jest Oryginalna a tu wyskakuje mi taki oto komunikat przy uruchomieniu gry:

Bieżące konto użytkownika nie posiada uprawnień administratora.

Mam pełne prawa Administratorskie i gdy próbuje włączyć tą grę na WINE 1.1.12 pojawia mi się właśnie taki komunikat.
Czy wie ktoś może co zrobić by gra działała?
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Wilczur »

To przez system zabezpieczający grę, który obecnie nie jest poprawnie obsługiwany przez Wine. Więc pomimo posiadania oryginalnej wersji gry i tak potrzebujemy cracka, żeby ją odpalić.

Nie jest to jednak jedyny problem, gra wymaga także kilku dodatkowych plików .dll, a także o ile dobrze pamiętam patcha do wine, żeby wyeliminować problem z myszką (chociaż są na to też inne sposoby). Musiałbym to przetestować osobiście jak to teraz wygląda, żeby się w pełni wypowiedzieć.

Tak na marginesie to według mnie Clear Sky to spore rozczarowanie, a jestem fanem Stalkera. Pierwsza część + odpowiednie mody jest nieporównywalnie lepsza, a także mniej problematyczna.
darcon980
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: darcon980 »

Chodzi o to że pierwszą część niestety już przeszedłem ( najpierw bez kodów potem z kodami by zobaczyć jak będzie) I się nudzę. W każdym bądź razie dziękuje
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Wilczur »

A grałeś z modami: Oblivion Lost 2.2 + Arsenal RC1 + merge patch 0.2 + Tristan dmg mod 0.3 ? Bo to zupełnie inna gra wtedy. Ja ją przeszedłem 6 razy :). I jak dla mnie po modach jest to najlepsza gra fps w jaką grałem.

edit: Co do Clear Sky jak przetestuję to napiszę co i jak, ale ciężko powiedzieć kiedy dokładnie
darcon980
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: darcon980 »

czekać będę z utęsknieniem, co do modów, nawet o nich nie wiedziałem;P dzięki zaraz sprawdzi się xD
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Wilczur »

Co do testu Clear Sky mam mało czasu więc nie wiem kiedy się za to zabiorę, ale mogę podać Ci linki do tych modów do SoC, które opisałem, one działają wszystkie razem, jak się je odpowiednio zainstaluje:

- Oblivion Lost 2.2 (download) (wersja dla patcha 1.0005)
- Arsenal RC1 (download)
- OL 2.2 +Arsenal RC1 merge v 0.2 (download)

Instalacja modów:

- kopiujemy folder gamedata z Oblivion Lost 2.2 do folderu z grą
- kopiujemy folder gamedata z Arsenal RC1 do folderu z grą (zastępujemy pliki)
- kopiujemy folder gamedata z "OL2.2 + Arsenal RC1" (zastępujemy pliki)
- kopiujemy folder gamedata z OL2.2 + Arsenal RC1\patches\1.0005 (zastępujemy pliki)
- kopiujemy folder gamedata z OL2.2 + Arsenal RC1\extra\Tristan dmg mod (zastępujemy pliki)
- edytujemy plik fsgame.ltx w folderze z grą:

Kod: Zaznacz cały

$game_data         = true|        true|
Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze to możemy się cieszyć grą (najlepiej jeżeli mamy zainstalowaną wersję angielską). Rekomendowany poziom trudności to "Hell". Proponuję również wyłączyć celownik - doda to trochę realizmu oraz spowoduje, że wybierając broń (a jest w czym wybierać :)) nie będziemy patrzeć tylko na statystyki, ale także na podstawowe przyrządy celownicze.
qduaty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2007, 21:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: qduaty »

Moim zdaniem wersja rosyjska z polskim lektorem zapewnia (przynajmniej jeśli chodzi o Czyste Niebo) jedyny w swoim rodzaju klimat i jedyne w swoim rodzaju teksty po jakich usłyszeniu można skonać pod stołem ze śmiechu.

Dołączam się do narzekania na obsługę Clear Sky w wine. U mnie też nie (do końca) działa.

Podstawowe kroki do uruchomienia Stalkera CS na wine są następujące:

1. Zainstalować patch i crack w odpowiedniej wersji. Najlepiej działa (pod windowsem) 1.5.07.
2. Skopiować lub podlinkować z windowsa biblioteki DirectX które zgłasza debugger do katalogu z grą. Można odczytać ich nazwy uruchamiając grę na terminalu i obserwując wyjście wine.
3. Zainstalować najnowszą wersję OpenAL (windowsową, w wine trzeba ją zainstalować a nie w systemie), wyrzucić z katalogu gry obie biblioteki OpenAL żeby nie były ładowane.
3. Odpalić z opcją -i, z głównego katalogu gry (nadrzędnego w stosunku do katalogu bin w którym znajduje się program xrEngine.exe).

Szczegóły uruchamiania są też opisane na stronie Wine AppDB dotyczącej tej gry.

U mnie po uruchomieniu ruch myszy zapewnia obrót tylko o +- 45 stopni na boki i trochę do góry; nie ma też dźwięku.
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Wilczur »

Na ruch myszki powinien pomóc patch lub ustawienia rejestru.
Woju
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2006, 01:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: Inna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Woju »

Stary temat ale nie widzę sensu zakładać nowego.
Udało się komuś rozwiązać problem z myszką ?
Otóż mysz działa normalnie w menu,pda,oknie rozmowy/handlu ogólnie wszędzie działa normalnie poza samą grą.
Nie można się rozejrzeć,zakres rozglądania się to jakieś 180° na boki i tylko troszkę w górę i w dół.
Patch ani zmiany rejestru mi nie pomogły, zmiana dinput.dll na udostępniony przez innych też nie, a komenda input_exclusive_mode jak kiedyś działała tak teraz nie chce.
Może komuś udało się rozwiązać ten problem i mógłby podać jak to zrobił.
qduaty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2007, 21:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: qduaty »

Patch jak najbardziej działa i wystarczy podmienić wspomniany dinput.dll aby "cieszyć się" grą. Załatać należy pierwszą wersję Wine, w której dodali natywną obsługą OpenAL, z nią na pewno działa bo próbowałem. Chyba 1.1.30, ale sprawdźcie sobie w changelogu. We wcześniejszych nie uzyskacie dźwięku, a późniejsze mogą nie działać.
Woju
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 02 gru 2006, 01:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: Inna

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: Woju »

A masz może spatchowany dinput który mógłbyś udostępnić do ściągnięcia ?
U mnie gierka śmiga jak na windowsie tylko bez dynamicznego oświetlenia i do cieszenia się grą potrzebuję normalnie działającej myszki, a patch nie wiedzieć czemu mi nie pomógł.
qduaty
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2007, 21:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Stalker. Clear Sky

Post autor: qduaty »

Chętnie bym wrzucił ten plik ale nie mam gdzie. Żaden darmowy hosting z pierwszych miejsc na googlach nie działa. Łatwo było donieść na kolegów z odsiebie.com, ale żeby teraz ich zastąpić, nie ma kto.

Możesz podać mi maila na pw to ci wyślę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości