conky w autostarcie uruchamia się tylko w oknie

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Alkifron
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2009, 22:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

conky w autostarcie uruchamia się tylko w oknie

Post autor: Alkifron »

Witam

Chciałem pobawić się w ubuntu 8.04 (ze środowiskiem gnome) z conky.
Wykorzystałem mnóstwo skryptów i z działaniem problemów nie mam. Mam natomiast problem z autostartem. Korzystałem ze skryptów m.in takich jak tu http://www.ubuntu-pomoc.org/conky-opozn ... -programu/ zastosowałem się do porad podanych tutaj viewtopic.php?t=83647 ale to nie rozwiązało mojego problemu. Owszem skrypty działają uruchamia się i z opóźnieniem i bez. Jeżeli w konsoli wpiszę z poziomu użytkownika na którym jestem standardowo zalogowany

Kod: Zaznacz cały

conky

to conky uruchamia mi się tak: http://img522.imageshack.us/my.php?imag ... nu1sh1.png (w oknkie, które mogę minimalizować maksymalizować i zamknąć)
Jeżeli zaloguję się na konto roota (czyli sudo su "hasło" w konsoli) i wpiszę

Kod: Zaznacz cały

conky
to conky uruchamia mi się tak: http://img153.imageshack.us/my.php?imag ... anuhr2.png I własnie tak jak przedstawia to screen z pierwszego linku conky uruchamia mi się podczas autostartu ubuntu (czyli w oknie). Jak zrobić żeby mi się odpalał przy uruchamianiu systemu tak jak, go uruchamiam z poziomu root'a? Gdzieś na forach innych znalazłem, że conky nie potrzebuje konta roota, żeby działał to co u mnie jest nie tak:sad:

PS. to jest mój config z conky'ego

Kod: Zaznacz cały

#	.conkyrc configuration
#	original by Tristam Green, 11-21-2007
#	Revision 1.123 11-23-2007
#       MeduZa 05/05/2008
#	Modified by Fazer 24/05/2008

# maintain spacing between certain elements
use_spacer right

# set to yes if you want tormo to be forked in the background
background yes

use_xft yes

# Xft font when Xft is enabled
#xftfont Vera-8
#xftfont Andale Mono-8
#xftfont Clean-8
#xftfont cubicfive10:pixelsize=8
xftfont Sans-Serif:size=9:pixelsize=11
#xftfont swf!t_v02:pixelsize=11

# Text alpha when using Xft
xftalpha 1
#mail_spool $MAIL

# Update interval in seconds
update_interval 1.0

# Create own window instead of using desktop (required in nautilus) normal desktop or override
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes

# Minimum size of text area
minimum_size 200 5
maximum_width 250

# Draw shades?
draw_shades no

# Draw outlines?
draw_outline no # amplifies text

# Draw borders around text
draw_borders no

# Stippled borders?
stippled_borders 3

# border margins
#border_margin 5

# border widt5
#border_width 6

# Default colors and also border colors, grey90 == #e5e5e5
default_color grey90
#default_shade_color black
default_outline_color DarkGrey

# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
#alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right
alignment middle_right

# Gap between borders of screen and text
gap_x 24
gap_y -20

# Subtract file system buffers from used memory?
no_buffers yes

# set to yes if you want all text to be in uppercase
uppercase no


TEXT
${font OpenLogos:regular:size=14}${color #ffa500}u ${font Anklepants:regular:size=11}${color #5da5d3}OS Info
${voffset -10}${color #ffd700}${hr 1}$font$color
  ${font Bitstream Charter:bold:size=9}${color #ffd700}${execi 99999 uname -o} ${color #cdc8b1}${execi 99999 lsb_release -d -s -c | tr -s "\n" " "}
   ${color}$kernel ${color #cdc8b1}$nodename
   ${color #ffd700}Up Time: ${color}$uptime_short

${texeci 600 /home/andyk/conky-skrypty/pogodynka.sh}

${font Your Keys:regular:18}${color white}W ${font Anklepants:regular:size=11}${color #5da5d3}CPU
${voffset -10}${color #ffd700}${hr 1}$font$color
   ${font Sans:bold:size=7}${color #ffd700}${execi 99999 cat /proc/cpuinfo | grep "model name" -m1 | cut -d":" -f2 | cut -d" " -f2- | sed 's#Processor ##'}$font$color

    ${voffset -8}Core0 ${color #c0ff3e} ${alignc -30}+${execi 20 perl -e '$a=`sensors | grep "Core 0"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}?C $font$color${alignc -55} Core1 ${color #c0ff3e}$alignr +${execi 20 perl -e '$a=`sensors |grep "Core 1"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}?C $color
   ${voffset -6}${cpugraph cpu1 25,115 000000 ff4500 }  ${cpugraph cpu2 25,115 000000 436eee}
   ${color #ffffff}${voffset -25}            ${cpu cpu1}%$alignr${cpu cpu2}%         ${color #ff4500}
   ${voffset 3}$alignr${cpubar cpu1 3,115}  ${color #436eee}${cpubar cpu2 3,115}$color
    Core2 ${color #c0ff3e} ${alignc -30}+${execi 20 perl -e '$a=`sensors |grep "Core 2"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}?C $font$color${alignc -55} Core3 ${color #c0ff3e}$alignr +${execi 20 perl -e '$a=`sensors |grep "Core 3"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}?C $color
   ${voffset -6}${cpugraph cpu3 25,115 000000 ff4500 }  ${cpugraph cpu4 25,115 000000 436eee}
   ${color #ffffff}${voffset -25}            ${cpu cpu3}%$alignr${cpu cpu4}%         ${color #ff4500}
   ${voffset 3}$alignr${cpubar cpu3 3,115}  ${color #436eee}${cpubar cpu4 3,115}$color

   ${voffset -5}${color #c0ff3e}Frequency: ${color #f0e68c}${freq} MHz
   ${color #c0ff3e}CPU Temp: ${color #f0e68c}${execi 20 sensors |grep "CPU Temp" | cut -d" " -f6}

   ${color #ff6a6a}${top name 1}$alignr${top cpu 1}$color
   ${top name 2}${color #ffc125}$alignr${top cpu 2}$color
   ${top name 3}${color #eeee00}$alignr${top cpu 3}$color
   ${top name 4}${color #c0ff3e}$alignr${top cpu 4}$color

${font Your Keys:regular:18}${color #f5f5dc}U ${voffset -4}${font Anklepants:regular:size=11}${color #5da5d3}RAM
${voffset -10}${color #ffd700}${hr 1}$font$color
   ${voffset 7}${font :size=9}${color #ffe7ba}RAM:${color #ffc125}$alignc    $mem / $memmax
   $font${voffset 7}${color #828282}${membar 11}
${color #ffff00}${voffset -14}${alignc -10}$memperc%

   ${font :size=9}${color #ffe7ba}SWAP:$color$alignc   $swap / $swapmax
   $font${voffset 7}${color #636363}${swapbar 11}
${color #ffff00}${voffset -14}${alignc -10}$swapperc%

   ${color #ff6a6a}${top_mem name 1}$alignr${top_mem mem 1}$color
   ${top_mem name 2}${color #ffc125}$alignr${top_mem mem 2}$color
   ${top_mem name 3}${color #eeee00}$alignr${top_mem mem 3}$color
   ${top_mem name 4}${color #c0ff3e}$alignr${top_mem mem 4}$color



${voffset -20}${font Wingdings 3:regular:size=18}${color #bcee68}F${voffset -3}${font Anklepants:regular:size=11}${color #5da5d3} Network
${voffset -10}${color #ffd700}${hr 1}$font$color
   ${color #ffe7ba}WAN: $color${execi 240 host tuhost.myvnc.com | cut -d" " -f4}$alignr${color #ffe7ba}LAN: $color${addr eth0}
   ${downspeedgraph eth0 25,115 b0e2ff 556b2f} ${alignr}${upspeedgraph eth0 25,115 b0e2ff ff4040}
   ${voffset -25}${color #ffd700} Download: ${color white}${downspeed eth0}k/s ${alignr}${color #ffd700}Upload: ${color white}${upspeed eth0}k/s ${voffset 15}
   ${color #ffe7ba}Total: ${color white}${totaldown eth0} ${alignr}${color #ffe7ba}Total:  ${color white}${totalup eth0}
Z góry dzięki za pomoc.
17piotrek

Odp: conky w autostarcie uruchamia się tylko w oknie

Post autor: 17piotrek »

own_window no
Chodzi o to ze root pewnie ma inna konfiguracje niz Twoj user. O to Ci chodzi?
Alkifron
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2009, 22:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

[SOLVED]Odp: conky w autostarcie uruchamia się tylko w oknie

Post autor: Alkifron »

zmiana na

Kod: Zaznacz cały

own_window no
nic nie daje. Próbowałem na innych różnych skryptach i to samo.
17piotrek pisze:Chodzi o to ze root pewnie ma inna konfiguracje niz Twoj user. O to Ci chodzi?
Chodzi mi o to, że nie wiem dlaczego jak dodaje go do autostartu (różnymi metodami) to nie uruchamia mi się tak jak z konsoli gdy używam konta root'a. Nie potrafię go zmusić żeby w autostarcie nie uruchamiał się w oknie.

EDIT:

Znalazłem rozwiązanie. Było ono tak banalne, że wstyd chyba pisać...
Conky nie chciał się uruchomić tak jak chciałem ponieważ zainstalowałem go z konta roota tzn. kiedy byłem w konsoli zalogowany na root'a. Jak go wywaliłem i zainstalowałem z poziomu zwykłego użytkownika na którego się loguję czyli:

Kod: Zaznacz cały

 sudo apt-get install conky
działa jak powinien. Także jak ktoś kiedyś postąpi tak mądrze jak ja-polecam to rozwiązanie. Ale łeb głupi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości