Livebox to, zmienny adres MAC? czy co?

Neostrada, DialNet, Net24
Mortlod
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2010, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Livebox to, zmienny adres MAC? czy co?

Post autor: Mortlod »

Witam.
Mam trochę dziwny problem, mam liveboxa tp i kiedyś jeszcze na windowsie nie chciało mi pobrać dynamicznie adresu IP i pisało "pobieranie adresu sieciowego" i pobrać nie mogło, więc po telefonie do tp kazali wpisać mi w właściwościach TCP stały ip (podali mi ip, dns itp.).
Niedawno zainstalowałem Ubuntu 9.10, fajny systemik ale zanim się połączę z internetem to trochę schodzi. nie wiem czemu ale adres MAC mi się zmienia za każdym włączeniem kompa (czy tak powinno być?)
i po incydencie na win xp nie przydziela mi dynamicznie ip ani na xp ani na ubuntu (na XP mam ustawione stałe i już nic nie robię przy starcie systemu), na ububtu muszę za każdym włączeniem kompa wejść w "połączenie sieciowe" i mam auto usb0 (tu się zmienia MAC) i auto usb1 (moje) i muszę zawsze wchodzić w auto usb0, skopiować MAC, wejść w auto usb1 i podmienić adres MAC i zastosuj i działa.
I mogę albo kopiować MAC z usb0 do usb1 (tu mam ip ustawione Ręczne- i dlatego krócej jest) albo na odwrót ( ale to bez sensu wpisywać za każdym razem ip dns brame itp)
Więc chciałbym albo żeby mi przydzielało dynamicznie IP albo żeby mi się nie zmieniał adres MAC.
tu screeny:
http://img404.imageshack.us/i/zrzutekranub.png/
http://img69.imageshack.us/i/zrzutekranu1us.png/

No sorki że tak chaotycznie ale nie wiedziałem jak to napisać, mam nadzieję że ktoś zrozumie i pomoże z góry dziękuję.
rysban
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 19 lis 2007, 00:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Odp: Livebox to, zmienny adres MAC? czy co?

Post autor: rysban »

Karty sieciowej w kompie nie masz ? Podłącz przez kartę sieciową kompa . Livebox ma w zestawie kabel sieciowy rj45 . Ja na Liveboksie mam tak połączone i i DHCP działa bez problemu pod każdym systemem . Ubuntu łączy się z siecią internetową w wersji Live jeszcze przed instalacją na dysku .
Pozdrawiam Ryszard
Mortlod
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2010, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Livebox to, zmienny adres MAC? czy co?

Post autor: Mortlod »

Próbowałem już podłączyć przez Ethernet i to samo.
Po wpisaniu w przeglądarce http://192.168.1.1/ i menu zaawansowane potem statystyki systemu pisze mi "dystrybucja adresów IP" - i przy wszystkich obok "nieaktywne" [tylko przy jakimś LAN Bridge? pisze "serwer DHCP"], czy u was też jest nieaktywne?
Może wina liveboxa i pozostaje dzwonić do tp żeby wymienili?
Albo czy da się napisać skrypt który by kopiował MAC z usb0 do mojego usb1? (potem do programów startowych i tyle)
Awatar użytkownika
don B!
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2009, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Livebox to, zmienny adres MAC? czy co?

Post autor: don B! »

Nie wiem czy ci się przyda ale ja używam Wcid z Livebox Wifi. Wszystko działa świetnie. Z Network Menager też miałem problemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości