Szybkość działania programów w Ubuntu

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Radoslaus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:53

Szybkość działania programów w Ubuntu

Post autor: Radoslaus »

Witam
Nie miałem zielonego pojęcia gdzie ten temat umieścić. Chyba jednak zdecydowanie nadaje się on tutaj, ponieważ nie jest to problem typu "coś nie działa". Do napisanie tego tematu skłonił mnie mój brak zrozumienia.

Przy okazji instalacji nowej wersji Ubuntu odkryłem rzecz, która mnie trochę zaskoczyła (negatywnie). Zauważyłem, że OpenOffice (3.2 na Ubuntu 10.04) uruchamia się wolniej niż ta sama wersja ściągnięta z oficjalnej strony i zainstalowana przez dpkg na 9.10. Postanowiłem sprawdzić, odinstalowałem OO od Cannonicala i zainstalowałem paczki deb dla Ubuntu ze strony OpenOffica. Jest szybciej! Trochę, ale odczuwalnie.

Naszło mnie coś i postanowiłem zająć się Firefoxem. Od dłuższego czasu go nie używałem bo strasznie wolno się uruchamiał i wczytywał strony w porównaniu do Opery czy Google Chrome. Zainstalowałem wersję, ze strony Mozilli, choć instalacja to chyba niewłaściwe słowo w tym przypadku. I szybkość uruchamiania i wczytywania stron jest porównywalna z przeglądarkami konkurencji, nastąpił znaczny wzrost.

Słyszałem już wcześniej, że własna kompilacja ze źródeł może dać podobne efekty, ale nic nie kompilowałem, ustawiałem... no zupełnie nic, tylko instalacja gotowych paczek (w przypadku OO) i kopiowanie (FF).

Jak to się dzieje? Skąd taki spadek wydajności? W prawdzie mój sprzęt nie należy do demonów szybkości, ale w tym przypadku to chyba nie ma znaczenia.
Ktoś się w tym orientuje?
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Prędkość pakietów

Post autor: k2cl »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Work less, climb more :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości