Translatika słownik pwn (aka: oxford-pewuen)

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
deHalcón
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Translatika słownik pwn (aka: oxford-pewuen) [SOLVED]

Post autor: deHalcón »

Kilka tygodni temu jako dodatek do "Rzeczpospolitej" ukazał się Słownik angielsko-polski Translatica (Oxford PWN), oraz później polsko-angielski, na oddzielnej płytce (Są to jakieś wersje tego słownika PWN Oxford - bo maja zasób 500 tyś idiomów w obie strony). Zainstalowałem je na wine (1.1.42). Działały tak sobie. Najgorsze, że wyszukiwanie pojawia się w dwóch okienkach. Jakiś potworek się tworzył zamiast gui Kontrolki u góry okna są tylko ozdóbką a te, które pojawiają się na dole działają, ale przesłaniają tekst. Ubogaciłem więc wine javą dla windows. Sytuacja bez zmian. :wall: Nie bardzo da się korzystać, a szkoda, bo jako prenumerator "Rzepy" mam je legalnie i w cenie gazety

Mam wobec tego pytanie - skoro to jest na javie czy istnieje jakiś sposób przeportowania tego na linuksa? Wiem, że była jakaś nakładka na Collinsa, czy może na ten też coś istnieje? Jakieś idee?
Z góry dziękuję
:boat:
PS. 1
zamieszczam przykładową zawartość katalogu ze słownikiem:
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/data/
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/jre/
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/update/
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/dict-desktop.log
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/hs_err_pid32.log
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/hs_err_pid39.log
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/hs_err_pid41.log
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/Slownik.exe
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/uninstall.exe
/home/deHalcón/.wine/dosdevices/c:/Program Files/pwn.pl/Translatica słownik polsko-angielski/uruchomSlownik.exe

PS 2:craz:
Bez obrazy, ale nie interesują mnie rady typu "postaw to na qemu czy VB", bo to umiem zrobić (i mam legalnego xp na VB). Kwestia czy jest coś co uczyni z tej płytki "program (prawie) natywny"

**************
Dziś dokonałem aktualizacji WINE i problem sam się rozwiązał, wersja wine 1.2-0ubuntu1~lucid3. Teraz wszystko pracuje jak złoto!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości