[Solved]Panasonic TX-P42G20E czy lcd

Porady sprzętowo-handlowe
Arczi11
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

[Solved]Panasonic TX-P42G20E czy lcd

Post autor: Arczi11 »

Witam po raz pierwszy w tym dziale
Chciałem się Was zapytać o ten model. Wiem, że jest to w miarę nowy produkt, więc o kwestie psucia się nie będę pytał. Chodzi mi raczej o jakość obrazu. Wiadomo plazma, ale czy na pewno obraz jest lepszy od przeciętnego LCD w podobnej kwocie i wielkości?
Czy ta firma jest godna uwagi? Bo jeżeli chodzi o plazmę to nie mam większego wyboru. Fakt 3-4m odległości w zależności od ustawienia.
A jeżeli chodzi o LCD to oczywiście modele z DLNA mnie interesują.
Np. Sony EX500 wymieniam bo widziałem
Na koniec chciałbym zadać jeszcze takie pytanko Philips 37 9604 czy ta plazma Panasonica.
verdorben
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 466
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: ARM

Odp: Panasonic TX-P42G20E czy lcd

Post autor: verdorben »

Zdecydowanie wszystko inne niż plazma. Fakt że kolory na plazmie są b. ładne ale co prądu żre to może powiedzieć ktoś kto miał taki telewizor :). W moim kręgu znajomych najpóźniej po 5 latach popsuły się telewizory wszystkim bez względu na markę. Mało tego to to produkuje tyle ciepła że w lato nie idzie wytrzymać, no chyba że ktoś ma klimatyzację.
Na dzień dzisiejszy nie brałbym LCD to już jest staroć, dołóż trochę kasy i weź sobie lepiej LED albo poczekaj jeszcze z rok i złap się za 3D.
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Inny OS: PLD Linux
ggl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 08 lut 2009, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Odp: Panasonic TX-P42G20E czy lcd

Post autor: ggl »

Od roku katuję G10 i jest OK, żadnych bzdur z buczeniem, utratą czerni, wypalaniem czy grzaniem pomieszczenia. Oglądam głównie wieczorami, pokój jest od północnej strony więc warunki idealne pod plazmę i dlatego ją brałem. Kolega kilka dni temu nabył Sharpa Aquosa RBGY+ (warunki ogladania identyczne) i moim zdaniem kolory w tym LCD są nienaturalnie wyżyłowane. Oczywiscie to sprawa jeszcze ustawień ale wrażenie jest niekorzystne. Czarny jest granatową plamą która zamazuje wszelkie szczegóły.
Zdecydowanie plazma jesli chcesz mieć przyjemnośc z ogladania.
Drugi powód to przy słabym sygnale odbiór na plazmie jest mniej denerwujacy.
Trzeci powód - panas pracuje pod kontrolą linuxa.
Arczi11
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 149
Rejestracja: 20 mar 2010, 07:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Panasonic TX-P42G20E czy lcd

Post autor: Arczi11 »

TV ma zostać kupiony najpóźniej w wakacje. Jak pewnie zauważyliście ma to być pierwszy płaski ekran, dlatego zależy mi aby się sprawdził w warunkach domowych. LED rzeczywiście wchodził w grę, ale sprzedawca z Saturna we Wrocławiu(Pasaż Grunwaldzki) odradził LEDy ponieważ dopłaca się ok. 1000 zł za to żeby był cienki a tak poza tym jakoś obrazu nie jest lepsza od zwykłego LCD. Ja osobiście się nie zgadzam, ale to nie ja ostateczną decyzje będę podejmował. Moim "zadaniem" jest proponować dobre alternatywy w podobnej cenie.

EDIT:
Problem sam się rozwiązał. Właśnie jestem po zakupie Sony EX 500 skusiła obniżka. Z 3599 spadło na 2796zł, więc nie było innego wyjścia :grin:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości