Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Carnophage
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Carnophage »

makson pisze: Mam jeszcze takie pytanie. Na Haiku bije rekordy popularności Free Heroes of Might and Magic II. Nie słyszałem jednak o tym tytule na Linuksa. Wiesz może czy ta gra dostępna jest na pingwinka?
Ciekawa forma "piractwa" - damy Wam darmowy silnik gry, a reszte plikow "pozyczcie" sobie z sieci...
Zrodla silnika masz w sieci, teoretycznie powinny sie kompilowac bez problemu.
Happy aptosid user ^__^
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@makson

Nie mam na razie zamiaru przejąć schedy po ś. p. Matya, oni byli w dużo lepszej sytuacji mieli licencję na polską wersję Earth 2140, niestety nie wytrzymali gwałtownego kurczenia się rynku i prawie 7 latach działalności zniknęli z rynku. Reasumując jest kilku użytkowników Amigi w Polsce którzy nie mają gdzie kupować gier. Natomiast w przypadku Linuksa jest odwrotnie.

Mam zamiar umieścić bannerek z reklamą gier na MorphOS.
O grze Goblins też myślałem (nie przesadzajmy równie dobrze można przygotować wersję dla Haiku), nawet rozmawiałem na ten tema z jednym z klientów jednak nie wyraził on większego zainteresowania, co niektórzy wolą oryginalną wersję dla Amigi w celach kolekcjonerskich.

Wspominałem wcześniej o grze Gish, więc może znajdzie się w ofercie jeśli użytkownicy Amigi będą zainteresowani.

@Carnophage
Chyba nie słyszałeś o gog.com
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Carnophage
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Carnophage »

Moze to ze wzgledu na pozna pore, ale co ma gog.com do instrukcji wskazanej przez maksoma, ktora wyraznie mowi sciagnijcie sobie torrenta i skopiujcie dane?
Happy aptosid user ^__^
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Mój błąd nie doczytałem, zresztą nie interesuje
mnie Haiku zwłaszcza z taką postawą użytkowników. Wystarczy tylko kupić, pobrać exe z gog.com
i rozpakować 7zip.
Trzeba będzie poprosić o usunięcie tamtego wpisu z sugestją piracenia.

W wolnych chwilach zwalczam wszelakie ubzdurane abandonware, z 40 gier już zostało usuniętych.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

To tak przy okazji earth 2140 i abandonware [ciach]
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
Awatar użytkownika
Meliegree
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 07 lut 2009, 12:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Meliegree »

Powiem tak - świetny sklep. Jeszcze nic nie zamówiłem, ale mam już listę 10 tytułów które zwyczajnie muszę mieć. Zaczynając od ukochanego machinarium. Mogę jedynie narzekać na małą liczbę prawdziwych przygodówek. ;-)
Jeśli cokolwiek przygnębia mnie bardziej niż mój własny cynizm, to fakt, że często nie jestem aż tak cyniczny jak prawdziwy świat.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: makson »

wupra
Ja po prostu rzucam luźne pomysły. Mam nadzieję, że Ci się coś z tego co piszę przyda.
Uważam, że kiedy dodajesz do oferty gry na Amigę to powinieneś napisać o tym (za każdym razem) do portalów o Amidze, wtedy wszyscy potencjalni klienci będą o tym wiedzieć.

Mam też taki pomysł. Można spróbować kupić za grosze Heroes II, przy pomocy płyty i źródła z neta skompilować wersję na Linuksa i sprzedawać w sklepie (oczywiście razem z zakupioną płytą). W ten sposób będziesz miał w ofercie legalną, tanią i fajną pozycję.

Co do idei datków. Kupiłem u Ciebie już 3 gry i zabierają mi one cały wolny czas (który mogę na nie poświęcić). Z tego powodu chociaż masz wiele ciekawych tytułów, to jednak nie zapowiada się, żebym w najbliższym czasie coś kupił (nie mam czasu grać w tyle gier :craz: ). Ale w te wakacje trochę zarobię i będę mógł złożyć datek, żeby uszczęśliwić innych potencjalnych graczy.

Pozdrawiam.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Admc »

makson pisze:Heroes II
Jeżeli taka gra pojawi się w sklepie to chętnie ją kupię, jeśli będzie miała dołączone dodatki.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

pendejo pisze:To tak przy okazji earth 2140 i abandonware [ciach]
Jeśli tak, to dla Windows. Jak sam widzisz - nie dla innych systemów. Swoją drogą pamiętam jak na CoverCD dołączona została w świątecznym wydaniu CD-Action na Boże Narodzenie w 1999 roku :-) To były czasy...:grin:
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

W większości przypadków klasyfikacja abandonware jest paranoidalnym wymysłem.

@ Jusko
Earth 2140 na Amigę wydano w 2000 roku. Zapoznaj się z cennikiem reklam w cda to będziesz wiedział dlaczego do cda i innych gazet dodawane są pełne wersje.

HOMM II można kupić w gog.com.
@makson
Nie dodam HOMM II bo niestać mnie na licencję (kilkanaście tysięcy euro). Twoja propozycja jest nielegalna, więc odpada.

Z grami na Amigę i MorphOS jest jeden problem, część gier została beznadziejnie wydana.

P. S. Proszę o usunięcie linków do nielegalnych kopii.

EDIT:
@pendejo
Skontaktuje się z tą sobą według której wszystko ma status abandonware, jeśli nie usunie nielegalnych treści. Wtedy skontaktuje się z dostawcą jego hostingu ovh i to oni powinni zrobić z tym porządek tzn usunąć stronę.

Pewnie jak on dostaje pensje to po 5 minutach też ma status abandonware ;)

EDIT:
Jestem w trakcie nawiązywania kontaktu z Titan-Computer, w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jaka według was powinna być optymalna cena dla gier Sin, Shogo: MAD. Sugestie cenowe na poziomie kilku złotych są całkowicie niemożliwe do zrealizowania.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

Strona tego kolesia jest dość popularna, bo po wpisaniu nazwy earth 2140 był to u mnie pierwszy wynik.
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

wupra pisze: EDIT:
Jestem w trakcie nawiązywania kontaktu z Titan-Computer, w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jaka według was powinna być optymalna cena dla gier Sin, Shogo: MAD. Sugestie cenowe na poziomie kilku złotych są całkowicie niemożliwe do zrealizowania.

Co do Shogo - miałem kiedyś natywną wersję, kupiona cudem za 10zł z kosza pełnego gier wartych naprawdę tylko 10zł :-D Jakież było zdziwienie moje, że natywna wersja znalazła się pośród gier dla Windows - sprzedawca też zresztą był zdziwiony :-) SiN natywny też dostałem kiedyś od sprzedawcy, który dostał ją u dystrybutora, który dostał ją od dystrybutora, a tamten miał z kolei od... :-) Niemniej SiN przepadł w mrokach dziejów. Zatem zapytam tak: SiN uruchomiłem cudem już w epoce Ubuntu 8.04. Później nie udało mi się już nigdy. Podobnie było z Shogo. Oczywiście jakoś dostosowałbyś je pod obecne standardy? Wiem, że pewnie tak, bo inaczej nie sprzedawałbyś ich :-) Po prostu pytam dla pewności. Myślę, że cena między 40-50 zł byłaby usprawiedliwiona (czyli stawka podobna, która miała być w planach za Heretic II, obie gry z podobnych ram czasowych, więc i cena zgadzałaby się).

p.s: testowałeś kiedyś natywne Shogo? Mam pytanie - posiadam również oryginał dla Windows i miałem w nim muzykę. W wersji natywnej nigdy muzyki nie usłyszałem. Hyperion wykastrował grę z muzyki?
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

@Jusko
Shogo kupiłeś w Polsce czy za granicą? W Polsce chyba nikt nie sprzedawał gier Hyperionu na Linuksa.

Według statystyk TuxGames Shogo i Sin całkiem dobrze się sprzedaje (sprzedawało) i cały czas jest dostępne, więc Titan Computer ma jeszcze trochę kopii do sprzedania.

Cenowo nie chciałbym przekroczyć progu 69,99, cena 40-45 zł wydaje się najbardziej optymalna. Niestety osłabienie złotówki nie jest pozytywnym czynnikiem i cena końcowa będzie w głównej mierze uzależniona od obecnego kursu.

Chyba nie uda mi się zakupić Heretica II i Myth II.

A co powiesz na grę Themes Hospital, którą można uruchomić dzięki projektowi OpenTH całość w angielskiej wersji za ok 30 zł.

EDIT:
Gry które mogły by się znaleźć w ofercie ale na razie się nie znajdą. Chyba, że wzrośnie sprzedaż obecnie dostępnych pozycji.

30 zł za sztukę:
Broken Sword I & II Double Pack
Mutant Storm
Neverwinter Nights
Space Tripper
Theme Hospital

45 zł za sztukę:
Neverwinter Nights Delixe Edition (bez dodatki Kingmaker)
Unreal Anthology

@ Jusko
Nie pamiętam czy w Shogo była muzyka.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

Kupiłem Shogo w Polsce w takim większym markecie. Leżało w koszu z różnymi tanimi grami po 10zł (każdy zna te tanie zapychacze nieznanych producentów po parę złotych). Dowiedziałem się wtedy jednak, iż właściciel sprowadza gry od jakiegoś zagranicznego dystrybutora (pewnie dlatego się znalazła). Niestety gdzieś zagubiłem płytkę w mrokach dziejów :-( Ale może żadna strata - niby Shogo było hitem, ale ja nigdy czegoś szczególnego w tej grze nie widziałem.
Chyba nie uda mi się zakupić Heretica II i Myth II.
Szkoda, ale wydaje mi się iż byłem tylko jedynym chętnym na Heretica, więc lepiej dla Ciebie.
A co powiesz na grę Themes Hospital, którą można uruchomić dzięki projektowi OpenTH całość w angielskiej wersji za ok 30 zł.
Kiedyś rozchwytaliby (jakieś 10-11 lat temu :-P ) za tę cenę całe zapasy. Dziś kto wie. Cena jednak uczciwa.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Zatem miałeś doczynienia z raczej rzadką sytuacją, tzn pierwszy raz w Polsce w fizycznym sklepie można było kupić grę/gry na Linuksa i to za śmieszne pieniądze ;) oczywiście był to efekt uboczny czyjegoś niedopatrzenia.

Shogo MAD było sporym przełomem w grach FPP, ponieważ jako jedna z pierwszych gier oferowała możliwość ukończenia gry na dwa sposoby. Innym niespotykanym wcześniej aspektem był podział na grę mechem oraz człowiekiem. Jako ciekawostkę można dodać, iż w polskiej wersji zmieniono imię jednej postaci z Kura na Kira.

Theme Hospital jest grą która mimo swojego wieku ma nadal przyzwoitą oprawę audio-wizualną, OpenTH/CrossTH obsługuje większe rozdzielczości.
Cena końcowa jest uzależniona od kursu złotówki oraz od zainteresowania, na chwilę obecną możliwa jest cena na poziomie 30 zł, chociaż są pewne szansę na niższą cenę ale nie mniej niż 20 zł. OpenTH dostępne jest na większą liczbę systemów np. Amigę, więc trochę chętnych może się znaleźć. Zwłaszcza, że OpenTH wymaga danych gry, która nie jest sprzedawana w Polsce.


Jest również cień szansy na "natywne" Sid Meier's Alpha Centauri Planetary Pack za 30 zł (niestety nie jest to oficjalna wersja od loki, ponieważ ten nakład został już dawno wyprzedany). Pamiętam, że SuSE 7.0/1 było dołączone demo tej gry.

EDIT:
Prawdopodobnie nie wszyscy posiadacze gier LGP (pudełkowe wersje) wiedzą o pingwinku ukrytym na okładce instrukcji.

A ty znalazłeś/aś pingwinka?
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: pendejo »

heheh dobre w shadowgrounds ma babka na ramieniu ;]
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

Wupra - przymierzam się powoli do kupna Sacred. Niestety wszyscy wiemy jak działają otwarte sterowniki ATi :-) Są strasznie nierównie - filmy wideo chodzą w zwolnionym tempie, a taki Neverwinter Nights zapiernicza bez problemów :-) Z racji dema gry a raczej jego braku, chciałbym przetestować full wersję, czy ruszy w ogóle na tych driverach. Jedyną sensowną metodą jest chyba tylko wypożyczenie z TuxGames. Pytanie głupie...ale jak wypożyczyć grę z owego serwisu? :-) Zaznaczam wypożyczenie, klikam Buy it...i co dalej? :-D Jak wygląda tam sprawa z płatnościami. Ktoś się orientuje?
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: mat »

Jusko pisze:Wupra - przymierzam się powoli do kupna Sacred. Niestety wszyscy wiemy jak działają otwarte sterowniki ATi :-) Są strasznie nierównie - filmy wideo chodzą w zwolnionym tempie, a taki Neverwinter Nights zapiernicza bez problemów :-) Z racji dema gry a raczej jego braku, chciałbym przetestować full wersję, czy ruszy w ogóle na tych driverach. Jedyną sensowną metodą jest chyba tylko wypożyczenie z TuxGames. Pytanie głupie...ale jak wypożyczyć grę z owego serwisu? :-) Zaznaczam wypożyczenie, klikam Buy it...i co dalej? :-D Jak wygląda tam sprawa z płatnościami. Ktoś się orientuje?
Dzięki sklepowi Wupra od kilku miesięcy nie korzystałem już z usług Tux Games.
Po pierwsze musisz założyć konto paypal:

https://www.paypal.com/pl_PL/html/TopUp/buyer.html

Załóż sobie konto na TG, po kliknięciu buy, > wybierasz kraj: Poland > Checkout >
wybierz sposób płatności > wypełnij formularz. Następnie klikasz na Place order i powinna ci się pokazać strona Paypal. Dalej powinieneś już sobie poradzić
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Nie ładnie wspominać o konkurencji!

Daj znać czy gra będzie działać na twojej karcie. Kto wie może dołączysz do elitarnego grona posiadaczy Linuksowej wersji Sacred Gold.

EDIT:
Kolejne gry (angielska wersja) które mogły by się znaleźć w ofercie w cenie 30-50 zł

Alien vs Predator (1999)
Defcon (Including Uplink)
Doom 3
Doom 3: Resurrection Of Evil
Enemy Territory: Quake Wars
Homeworld
Jagged Alliance 2 Gold (nie wiedz czy ta wersja działa z portem)
Machinarium
Quake 4
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Jusko »

Homeworld? Homeworld SDL, czy czysto wersja Windows? HSDL chyba nigdy nie został ukończony. Niemniej...na taki rarytas skusiłbym się...
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości