Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
jaco2002
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2009, 09:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Post autor: jaco2002 »

Witam.

Nabyłem właśnie w/w netbooka z zainstalowanym Windows 7 Starter. Chciałbym wypróbować Ubuntu Netbook 10.04. Ściągnąłem na innym komputerze potrzebną wersję Ubuntu, sformatowałem pena UNebootinem, który to program zainstalował na penie obraz .iso Ubuntu. Jednakże po włożeniu gwizdka do portu usb i ponownym odpaleniu netbooka, wciąż włącza się winda. Czy trzeba jeszcze kopać coś w biosie, bo nie za mocy jestem w te klocki ( szczerze mówiąc nie widziałem w zakładce boot linijki z wyborem ścieżki dostępu).

Bardzo proszę o radę.


Pzdr.
kolix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2010, 12:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Post autor: kolix »

Tak musisz zmienić kolejność bootowania w BIOS'ie,tak aby system startował z USB ,a potem z dysku.
jaco2002
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 12 lip 2009, 09:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Post autor: jaco2002 »

Udało mi się stworzyć bootowalną wersję netbook remix na pendrivie przy pomocy rzeczonego UNebootina. Wypróbowałem jak na razie na laptopie - działa. Ale jest jedno ale. Mianowicie na tapecie jak byk widnieje napis, że jest to wersja Remix 10.04 pl , tymczasem wszystko jest po angielsku !!!. Czy można zmienić język bez konieczności instalacji Ubuntu na dysku twardym ? I druga rzecz. Przeglądanie filmów na YT wymaga instalacji Adobe Flash Playera. Co zrobić, aby po zresetowaniu komputera nie trzeba było za każdym razem dogrywać potrzebnych aplikacji?

DODANO 20.07.2010

Znalazłem wyjście ! Jest nim Linux Mint 9 !!
bezbrony
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2010, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Post autor: bezbrony »

Witam, mam troszkę inny problem, tak samo mam N210 samsunga zrobiłem instlake na pendrive, wybieram bot z usb, wszystko ładnie pięknie i wałek, otóż gdy wybieram opcję uruchom z pendrive lub instaluj to waywala mi taki komunikat:


There are EVEN MORE flags that are specific to each you'll have to se the written documentation for those filesystems.



Cant not mount /dev/loop1 on /cows


sam nie wiem co jest grane dlatego piszę do was, a dwa: to jak wywalić expres gate samsungowy jakiś pseudo linux sie ładuje lub windows 7 starter. wywalił bym Windowsa i wszystko co jestna dysku ale wtedy stracę gwarancję grrr.
lec
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2010, 10:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu Netbook z pendriva na Samsungu N210

Post autor: lec »

Witam,
chciałem zainstalować na netbooku ubuntu - lśniący lamparcik wersja dla netbook'a.
Użyłem UNebootina w celu zrobienia bootowalnego USB... wszystko ładnie pięknie - wyświetla się pierwsza plasza z pytaniem co wybrac (defauld or help) nastepnie pojawiaja się napis ubuntu z zmieniającymi kolory kropkami na dole i po paru sekundach netbook się wyłącza.
Próbowałem na innym pendrivie i znów to samo.
Ma ktoś pomysł czego to wina może być?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości