Ubuntu 10.10 Nie wiem gdzie szukać sterowników do Geforce 5500XT

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
robert005
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2010, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Ubuntu 10.10 Nie wiem gdzie szukać sterowników do Geforce 5500XT

Post autor: robert005 »

Jak w tytule. Nie umiem tutaj z niczego korzystać od godz 10 próbuje zainstalować te sterowniki. Instalowałem poprzez: system>administracja>dodatkowe sterowniki. Po ponownym uruchomieniu miałem rozdzielczość 640x480 i tylko jeszcze mniejsza do wyboru...
To samo kiedy otwieram opcje System> preferencje>monitory. Jest tylko rozdzielczość najwyższa 1024x768. Monitor: Nieznany.
Mam Ubuntu 10.10 wersje ściągnięta z oryginalnego serwera. Wiem że są tutaj jakieś polskie wersje i wszystko jest zainstalowane ale nie chce mi się z tym od nowa pie_rzyć bo to kolejne parę godz roboty. Proszę o wyrozumiałość i opis krok po kroku jak sprawić żeby komputer płynnie wyświetlał grafikę nie mulił się itp.
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu 10.10 Nie wiem gdzie szukać sterowników do Geforce 5500XT

Post autor: ffatman »

Jeżeli otwiera ci się system> preferencje>monitory zamiast narzędzia nVidii, to najwyraźniej nie masz zainstalowanych sterowników, których instalację pozostawiony w spokoju system proponuje sam. Sprawdź w synapticu nvidia-current albo niższe (jak twoja karta obsługuje vdpau, to sprawdź też vdpau).

PS: Każde Ubuntu jest polska wersja i każde ma takie same skrypty do sterów.
Ubuntuoptymista w oczekiwaniu na XFCE 4.14.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości