Sam sobie już odpowiem:
1. wep
Kod: Zaznacz cały
sudo iwconfig essid "Moja siec"
sudo iwconfig wlan0 enc 1234567890
sudo iwconfig wlan0 key open
Później nadajemy IP
Kod: Zaznacz cały
sudo ifconfig wlan0 192.168.0.123 netmask 255.255.255.0Kod: Zaznacz cały
sudo dhclient wlan0Kod: Zaznacz cały
sudo su
touch /etc/wpa_supplicant.confgenereujemy hasło w formie "jadliwej dla sterownika"
Kod: Zaznacz cały
wpa_passphrase ESSID_MOJEJ_SIECI moje_haslo > /etc/wpa_supplicant.confKod: Zaznacz cały
wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c /etc/wpa_supplicant.confprzykład przy użucia sterownika atheros:
Kod: Zaznacz cały
wpa_supplicant -c /etc/wpa_suplicant.conf -Dmadwifi -iath0

