Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

Witajcie! Od kąd zainstalowałem pierwszy raz Ubuntu mam problemy z wysypywaniem się systemu. Nic mu nie pomagało. W tej chwili mam 11.04 Unity 2.6.39-0. Na jąderku standardowym przy instalacji 11.04 było jeszcze gorzej. Dziś mi się pojawił komunikat, że bateria ma niską pojemność, poniżej 49% i może być uszkodzona. Czy może mieć ona wpływ na jego stabilność? Jeżeli jestem na kablu także jest niestabilny, aczkolwiek wydaje się, że mniej. Niestabilność w moim przypadku to wysypywanie się jądra (nagły czarny ekran śmierci), nagłe wylogowywanie.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2011, 11:15 przez Ludwik94, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Czy bateria może wpływać na stabilność systemu?

Post autor: ryan »

Może. Miałem raz taki przypadek, co prawda pod Windowsem. To był laptop HP. Komputer pracując na baterii się zawieszał, z zasilaniem też nie było lepiej, dopiero jak wyjąłem baterię to odżył. Wymieniłem baterię na nową i było OK. Spróbuj wyjąć baterię i na samym zasilaniu, jeżeli to nie pomoże, to to nie bateria i wtedy trzeba szukać dalej :)

Pytania gdyby nie pomogło z baterią:
Logi systemowe nic nie mówią? Jaki masz sprzęt?
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Czy bateria może wpływać na stabilność systemu?

Post autor: igotit4free »

Ludwik94 pisze:Witajcie! Od kąd zainstalowałem pierwszy raz Ubuntu mam problemy z wysypywaniem się systemu. Nic mu nie pomagało. W tej chwili mam 11.04 Unity 2.6.39-0. Na jąderku standardowym przy instalacji 11.04 było jeszcze gorzej. Dziś mi się pojawił komunikat, że bateria ma niską pojemność, poniżej 49% i może być uszkodzona. Czy może mieć ona wpływ na jego stabilność? Jeżeli jestem na kablu także jest niestabilny, aczkolwiek wydaje się, że mniej. Niestabilność w moim przypadku to wysypywanie się jądra (nagły czarny ekran śmierci), nagłe wylogowywanie.
Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEMTytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Opis problemu jest niewystarczający bądź sens istnienia tematu jest znikomyW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Bateria i stabilność systemu.

Post autor: Ludwik94 »

@igotit4free - tytuł zmieniłem, ale nie wiem czy ci ten będzie podobać, opis problemu według mnie jest dobry i nie trzeba nic więcej dodać.
@ryan - to jest Gateway MT3707 z USA. Jakie logi mam przeglądać? Baterię chciałem kupić, ale nigdzie nie mogłem w Polsce takiej dostać w normalnej cenie.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Bateria i stabilność systemu.

Post autor: igotit4free »

Tytuł jest gorszy niż był, jeszcze uboższy i mniej treściwy, przede wszystkim brak podstawowej dla wyszukiwarek informacji o sprzęcie.
Nie podajesz konfiguracji tego komputera ani zawartości logów systemowych ale uważasz, że opis jest dobry i nic mu nie brakuje?
BTW jeśli niestabilnie jest zarówno na baterii jak i 230V, to skąd pomysł że winna jest bateria?

PS. Z pobieżnego sprawdzenia wynika, że ten laptop parszywie działa z Fedorą, Gentoo, openSUSE, Mintem i Ubuntu ... kuleje wszystko, z obsługą ACPI na czele.
Najwidoczniej mści się na Tobie brak sprawdzenia sprzętu przed zakupem, nie na wszystkim da się zainstalować i używac Linuksa.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu.

Post autor: Ludwik94 »

Laptopa dostałem od babci, a ona w prezencie od kogoś ;) Jakie logi mam wkleić? Tego jest bardzo dużo i raczej nie każdy jest potrzebny.
Na baterii bardziej się wysypuje. ryan napisał jednak że może mieć wsadzona bateria jakiś wpływ na OS. Dlaczego linuxy nie działają na każdym kompie? Od czego to zależy? Teraz kupuje nowy komputer stacjonarny na Sandy Bridge, to też muszę go testować przed zakupem czy stacjonarnych to się nie tyczy?
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu.

Post autor: ryan »

Ludwik94 pisze:Jakie logi mam wkleić?
/var/log/syslog
Ludwik94 pisze:ryan napisał jednak że może mieć wsadzona bateria jakiś wpływ na OS.
Może, ale nie musi. Czy sprawdziłeś to o co Cie prosiłem? Wyjąłeś baterię z laptopa i włączyłeś go na samym zasilaniu? Czy to coś poprawiło?
Ludwik94 pisze:Dlaczego linuxy nie działają na każdym kompie? Od czego to zależy?
Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, może ktoś inny się wypowie, albo poszukaj na forum, bo myślę, że nie Ty pierwszy zadajesz takie pytanie :)
Ludwik94 pisze:Teraz kupuje nowy komputer stacjonarny na Sandy Bridge, to też muszę go testować przed zakupem czy stacjonarnych to się nie tyczy?
Wystarczy taki wpis w google: sandy bridge linux support i wiesz wszystko :)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu.

Post autor: igotit4free »

Ludwik94 pisze:Dlaczego linuxy nie działają na każdym kompie? Od czego to zależy? Teraz kupuje nowy komputer stacjonarny na Sandy Bridge, to też muszę go testować przed zakupem czy stacjonarnych to się nie tyczy?
Żaden system nie działa na każdym sprzęcie. Każdy system ma swoją "listę kompatybilnych urządzeń". Dotyczy to zarówno Linuksów, jak i Windowsów czy OSów Apple.
To oczywista oczywistość.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu.

Post autor: Ludwik94 »

igotit4free pisze:...
Jest gdzieś dostępna lista takich urządzeń? Co z komputerami stacjonarnymi? Jest też lista kompatybilnych podzespołów? I co jeżeli np. Ram nie będzie współpracował z procesorem albo jeszcze inna zależność. A co do Windy to się jeszcze z tym nie spotkałem żeby nie działał na jakimś sprzęcie inaczej niż zwykle. Trochę bez sensu to co napisałeś. Poczytam jeszcze o tym bo bardzo dziwne mi się to wydaje.
@ryan - na razie działam normalnie i czekam na wysypanie aby sprawdzić logi.

To jest sam syslog z dziś.

Kod: Zaznacz cały

Jun 11 11:16:29 MT3707 rsyslogd: [origin software="rsyslogd" swVersion="4.6.4" x-pid="680" x-info="http://www.rsyslog.com"] rsyslogd was HUPed, type 'lightweight'.
Jun 11 11:16:34 MT3707 anacron[875]: Job `cron.daily' terminated
Jun 11 11:16:34 MT3707 anacron[875]: Normal exit (1 job run)
Jun 11 11:17:01 MT3707 CRON[3112]: (root) CMD (   cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Jun 11 12:17:01 MT3707 CRON[5020]: (root) CMD (   cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
Jun 11 13:17:01 MT3707 CRON[7616]: (root) CMD (   cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)
jest jeszcze syslog.1 z wczoraj ale bardzo długi.
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: ryan »

Ok, to podeślij jak się wysypie. Póki co w logach nic ciekawego nie ma :)
"How should I know if it works? That's what beta testers are for. I only
coded it." - LT
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu.

Post autor: igotit4free »

Ludwik94 pisze:
igotit4free pisze:...
A co do Windy to się jeszcze z tym nie spotkałem żeby nie działał na jakimś sprzęcie inaczej niż zwykle. Trochę bez sensu to co napisałeś. Poczytam jeszcze o tym bo bardzo dziwne mi się to wydaje.
To poczytaj, poczytaj ...
windows seven compatybility list
windows xp compatybility list
Gdzie byłeś jak wchodziła np. Vista albo Seven i połowa urządzeń nie działała, bo nie było dla nich sterowników? Pfff ... bez sensu. :roll:
Jest gdzieś dostępna lista takich urządzeń? Co z komputerami stacjonarnymi? Jest też lista kompatybilnych podzespołów?
A o Google słyszałeś?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

igotit4free - dzięki za linki. Nie słyszałem żeby sprzęt bazowy (to co w budzie) nie działał, o problemach z peryferiami jak najbardziej :)

Właśnie mi się wysypał. Polegało to na nagłym wylogowaniu się z utratą sesji.
Oto log od początku włączenia komputera. Awaria była po kilku minutach. http://wklej.org/hash/689dc19f6af/

//edit: właśnie mnie drugi raz wywaliło. Dać świeży log czy raz wystarczy?
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: ryan »

Wrzuć wszystkie z dzisiejszą datą, bo w tym co teraz dałeś nie ma nic na temat awarii. I co znaczy wylogowało? Zrestartował się cały komputer czy tylko tryb graficzny?
"How should I know if it works? That's what beta testers are for. I only
coded it." - LT
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

Wylogowanie - wyrzuca mnie do tego ekranu gdzie można wybrać środowisko graficzne i użytkownika.
Oto logi z dzisiejszą usterką http://wklej.org/hash/8b8ad65c36e/
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: ryan »

Szczerze, to niewiele w tych logach jest ciekawego, przynajmniej ja nic nie widzę. A powiedz, czy te wylogowywania, następują po jakiejś konkretnej czynności, czy tak od czapy?
"How should I know if it works? That's what beta testers are for. I only
coded it." - LT
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

Od razu nagle. Nie znalazłem żadnej zależności. Zaraz zrestartuje kompa i spróbuje bez baterii działać.
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

Niedawno komputer mi się wysypał. Skutkiem tego był czarny ekran i zapętlona w ok 1s piosenka. Wysyłam logi i zdjęcie tego błędu, nie wiem czy się doczytacie, bo nie mogłem lampy włączyć i są rozmazane. Błąd wystąpił przed 18:00.
http://wklej.org/id/546533/
http://imageshack.us/photo/my-images/15/p1060677z.jpg/
http://img577.imageshack.us/i/p1060682a.jpg/
Awatar użytkownika
ryan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2006, 18:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: ryan »

Nie wiem czy to czasem nie wina Radeona, niestety co do kart ATI to ja Ci nie pomogę, ale poszukaj na forum, spróbuj zmienić sterowniki do ATI.

Jeżeli to nie pomoże, to niestety, ale ta konfiguracja, którą masz nie działa dobrze z Ubuntu, tak jak wyżej wspomniał igotit4free.
"How should I know if it works? That's what beta testers are for. I only
coded it." - LT
Awatar użytkownika
Ludwik94
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 06 paź 2010, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wpływ baterii na stabilność systemu. Gateway MT3707

Post autor: Ludwik94 »

Sterowników nie będę już instalować, bo próbowałem 3 razy i za każdym razem zepsułem sobie mocno kompa ;D Dzięki za pomoc. Jakby ktoś miał jakieś pomysłu to piszcie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości