Ogólny polski podręcznik linuxa on-line

Dyskusje o dystrybucjach niezwiązanych z Ubuntu
pain3hp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2009, 17:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Ogólny polski podręcznik linuxa on-line

Post autor: pain3hp »

Czy jest coś takiego jak taki ogólny polski podręcznik linuxa, z informacjami o budowie systemu, od układu folderów przez uprawnienia, konta, grupy po sprawy bardziej techniczne jak np instalacja programów i trochę teorii o samym linuxie jak działaja pakiety, cały system serwerów linuxa itp.

Niby jest google ale teraz potrzebuję np zainstalować program i wiem jak to zrobić ale np nie wiem gdzie on się zainstaluje, jak go włączyć a googlując szuka sie zazwyczaj jakieś fora czyli dialogi ludzi a nie konkretny tekst co przedłuża cenny czas bo musisz czytać cała komunikacje a czasami sie okaze że chodzi o coś innego.

Z drugiej strony, nie chcę kupować książki.
Awatar użytkownika
soemtron
Wygnańcy
Posty: 80
Rejestracja: 20 mar 2011, 16:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ogólny polski podręcznik linuxa on-line

Post autor: soemtron »

Dlaczego chcesz sobie nabijać głowę masą niepotrzebnych rzeczy?Tutaj masz Przewodnik do którego czasem zaglądam.O ile wiem,nowszego chyba nie ma?
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Ogólny polski podręcznik linuxa on-line

Post autor: Hwiparam »

http://damlab.pl/poradnik-debiana/handbook/index.php
Tu masz kawał dobrego podręcznika. Co prawda tyczy się Debiana, ale myślę, że większość porad w nim zawartych da się zastosować pod Ubuntu czy innymi distrami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o Linuksie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości