Stary komputer i zwiekszenie wydajnosci filmikow w technologii flash. Ubuntu 11.04

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
kthing
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:02
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Stary komputer i zwiekszenie wydajnosci filmikow w technologii flash. Ubuntu 11.04

Post autor: kthing »

Witam!

Filmiki z youtuba i megavideo dzialaja strasznie wolno i starałam sie to zmienic. Jestem kompletnym glabem jesli chodzi o ubuntu. To co udalo mi sie ustalic:

-GeForce4 MX 440 (sterownik nvidii)
-Mam rozdziałke 1440x900
-glebokosc 16mln
-2 GB ram
-IntelPentium 4 2.4ghz
Gnome 2.32.1

myslałam, ze przy takim procesorze nie bedzie problemów z odtwarzaniem, a tu zdziwko, wiekszosc filmikow tnie sie na potege, jedynie w miare ok chodza filmiki z youtuba w jakosci 240p...

Czy jest jakis sposob by poprawić tą sytuacje? Godze sie na wszystko byle by zaczeło działać ;/
marmarc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2006, 08:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Re: Stary komputer i zwiekszenie wydajnosci filmikow w technologii flash. Ubuntu 11.04

Post autor: marmarc »

ja mam kompa:
Athlon XP 1800+, RAM 768M, GeForces FX 5200, 1280x1024
wcześniej miałem GNOMA, ale przesiadłem się na lubuntu, czyli środowisko LXDE - i po kilku tygodniach uważam że to był strzał w 10-kę.
filmy z YT mogę oglądać. i w ogóle da się z takim sprzętem jeszcze żyć.
Awatar użytkownika
kthing
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:02
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Stary komputer i zwiekszenie wydajnosci filmikow w technologii flash. Ubuntu 11.04

Post autor: kthing »

Fajna sprawa ten lubuntu, gdyby nie fakt ze nie mam sprawnego cd-romu a bios nie obsluguje instalacji z usb ;( Z tym pc cale zycie jest pod gorke ;_;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości