klawiatura ps2 nie dziala

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: karmelek »

moj problem jest nastepujacy:
klawiatura dziala w grubie i na xp a po rozpoczeciu pracy ubuntu odmawia posluszenstwa. nie pomaga reboot ani reset xow. polecenie dmesg zwraca to;

http://wklej.org/id/450a5b8632

srodowisko gnome klawiatura ps2

sorry za ogonki ale pisze uzywajac klaw. ekranowej

z gory dziekuje za pomoc

// mario_7: nie podawaj linków w znacznikach

Kod: Zaznacz cały

 - to tylko utrudnia życie i zniechęca do wejścia na stronę.[/color]
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: mario_7 »

Masz tyle błędów związanych z dyskiem w dmesg, że nie widać tam informacji o myszce (nie zmieściły się w konsoli). :P

Zrób tak:

Kod: Zaznacz cały

dmesg > ~/Desktop/dmesg.txt
Na pulpicie pojawi się plik dmesg.txt ze wszystkim, co wyświetla dmesg. Zawartość tego pliku wrzuć na wklej.org i podaj link.
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: karmelek »

Kurcze, kliknąłem myszą na ps/2 i klawiatura wróciła, coś chyba ta myszka się psuje, bo jak klikam to wyłącza mi komputer. Hmmm..., na co dzień uzywam na usb myszki, więc myślę że podziałam tak chwilę i zobaczę co to da :-)
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
em_er
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2007, 10:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: em_er »

A ja chciałem się podpiąć pod temat, zamiast zakładać nowy. Mianowicie u mnie występuje bardzo podobny problem.
Najpierw próbowałem zainstalować KUBUNTU. Uruchomiłem LiveCD, ale klawiatura nie działała. Pomyślałem, że może poinstalacji coś ruszy, tak więc przystąpiłem do instalacji z użyciem klawiatury ekranowej. Moje zdziwienie wywołało włączenie się klawiatury zwykłej, gdy miałem utworzyć login i hasło do konta! Pomyślałem, że będzie z górki :) Niestety po restarcie nie dane mi było się zalogować, ponieważ klawiatura nie reagowała.
Także KUBUNTU szybko wyleciał z dysku. Teraz jakoś po tygodniu postanowiłem spróbować UBUNTU. Po uruchomieniu LiveCD klawiatura ładnie działa i wszystko jest OK.
Niestety po restarcie i wyświetleniu ekranu logowania klawiatury nie ma.
Dodam, że:
Klawiatura reaguje: w BIOSie, w GRUBie, w początkowej fazie uruchamiania [splash screen - włączam i wyłączam klawisz num lock]. Następnie klawiatura ginie :/

Klawiatura jest podłączona do komputera poprzez port PS/2. myszka jest na USB.

Czy ktoś miałby jakiś pomysł, aby temu zaradzić?
Bawię się w linuksy od czasu mandrake 6, ale jakoś do tej pory nie mogę się przekonać... ciągle coś jest nie tak, ciągle coś nie działa :(
tubo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2009, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Inne

Odp: klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: tubo »

a ja mam tak:

Nie wiadomo kiedy ( co prawda ostatnio grzebałem troche w komputerze) przestała mi działać klawiatura [rzy bootowaniu i w windowskie. Nawet do biosa nie moge wejść sad.gif . Dopiero bo pokazaniu się ekranu powitalnego fedory włącza klawa działa. Klawa jest połączona pod ps2, niestety nie mam klawy na usb, żeby sprawdzic, ale (_napewno_ ? na pewno) ORT nie jest to wina klawy bo sprawdzałem na innej. O dziwo klawiatura działa tak samo gdy podłączę ją pod port myszki biggrin.gif . Nawet gdy podłączyłem dysk z windowsem z innego komputera, to klawa też nie działa, co więcej gdy odłączę wszystkie dyski jest tak samo. Posiadam fedorę 10 i win xp home(sp1) z doinstalowanym sp3.

Nie wiem czy to może mieć związek, ale wczoraj instalowałem fedorę i nie odłączyłem dysku z windowsem i przez moja niewiedze usunąłem mbr(nie wiem dokładnie co to jest) i windows mi nie działa. Zadziałał dopiero gdy podłączyłem dysk pod inny komp i właczyłem instalkę win xp, przez którą usunąłem partycję linuksową(bardzo mała) która mi się utworzyła na tym dysku windows xp, ale i tak wczesniej juz klawa nie działała i wydaje mi się, że przestała działać po instalacji fedory- wtedy mi się ostatni raz właczył windows i potem juz klawa nie działała.

Jeżeli macie jakieś pytania o configi itp to śmiało. I prosze o pomoc.
FYREK
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2006, 10:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: FYREK »

Witam. Podpinam się do tematu. Od jakiegoś czasu klawiatura na ps2 nie działa lub czasem działa z opóźnieniem kilku sekundowym . Jak uderzam w klawisze to mam dziwny dźwięk takie "bu" . nie wiem co to może być anie jakie ligi sprawdzić.Dodam że pod windą i przy logowaniu do ubuntu chodzi wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
fri.K
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 13 paź 2010, 21:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: fri.K »

Warto zobaczyć w

Kod: Zaznacz cały

dmesg
oraz wciskać klawisze po uruchomieniu czy klawisze się jakoś nie dublują
FYREK
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2006, 10:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: klawiatura ps2 nie dziala

Post autor: FYREK »

OK sprawdzę jak przyjadę z roboty (mam nockę). Dziś przełączyłem na fluxbox'a i tam o dziwo cała klawiatura działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości