[solved][java] Jak wygenerować klasę z JDBC

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
tommmmmm
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 04 paź 2008, 11:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

[solved][java] Jak wygenerować klasę z JDBC

Post autor: tommmmmm »

edit: http://forums.netbeans.org/viewtopic.php?t=46361
originalny post:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam,

Z góry przepraszam za niezbyt dokładny temat, ale sam się parę minut głowiłem jaki zrobić tytuł i nic rozsądnego nie przyszło mi do głowy.

Otóż mam taki problem:
Używając NetBeansa stworzyłem nowy projekt wizualny z dostępem do bazy danych. I po paru kliknięciach stworzyło. Działa - po odpaleniu pojawia się tabela z rekordami z mysql'a które mogę sobie edytować/usuwać/dodawać. Super. Tego właśnie potrzebuję. Tyle, że nie "na dzieńdobry". Chciałbym to gdzieś schować a na "dzieńdobry" dać jakieś proste menu (tabbed panel) albo coś. Tyle, że Netbeans mi to wygenerował korzystając z org.jdesktop.application.SingleFrameApplication i FrameView a nie typowego Swinga i JFrame. A na chama całego kodu też nie mogę skopiować na później bo jest przecież część "generated code" której się ruszyć nie da. Więc albo:
1. zostawię jak jest - czyli brzydko i nie tak jak chce
2. zrobię ładnie ale strace ten kod który już jest bo nie wiem jak go skutecznie skopiować (generated code) albo wygenerować ponownie (jak kliknę new class i przebiorę liste to nic się nie narzuca). Nawet nie wiem jak Netbeans wygenrował save button (ten co zapisuje do bazy danych) bo jak go klikne to actionPerformed nic nie robi. Property change też nie. Jak buton który nic nie robi może coś robić (i to dużo) przerasta mnie to...
3. napiszę wszystko sam od nowa
więc nie wiem jak wybrnąć. Pomocy.... :(

ps: znalazłem w opcjach new class "Entity with connection to database" i wygląda dość podobnie do tego co mi wygenerowało tylko, że całkowicie bez grafiki.

edit: postanowiłem napisać sam wszystko od nowa. Bo java jest totalnie głupia. A jak ja zrobię to przynajmniej wiem, że będzie działać.

Kod: Zaznacz cały

http://www.devdaily.com/java/edu/JDBC-SQLProcessor/Simple_JDBC_Example.shtml
Jak robić mam napisane tam wyżej (sprawdziłem - działa) a wszystkie tabelki i textFieldy to sam wyklikam i będzie dobrze. Liczyłem, że NetBeans będzie miał jakieś narzędzie, żeby to wygenerować, ale jak się okazuję się przeliczyłem. Trudno. Dzień kodzenia w plecy na klikanie tabelek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość